Klaipėdoje varžėsi 11 šalių imtynininkai

Klaipėdos imtynininkai laiko bergždžiai neleidžia - nuolat rengia įvairias treniruočių stovyklas, varžosi tarptautiniuose turnyruose.

Šįkart specializuotoje Klaipėdos imtynių sporto salėje ("Žemynos" gimnazijoje) savaitę treniravosi Vokietijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Maldovos, Izraelio ir Lietuvos 12-17 metų sportininkai.

Ši per 200 sportininkų delegacija varžėsi Klaipėdoje vykusiame tarptautiniame turnyre "Mūsų viltys".

Dalyviai buvo suskirstyti į 13 amžiaus grupių - nuo 32 iki 100 kg.

Daugiausiai jaunųjų imtynininkų atvyko iš Rusijos, buvo net tokių, kurie į Klaipėdą autobusu keliavo net 3000 km.

Turnyre varžėsi pajėgiausi užsienio šalių sportininkai - tik nugalėtojai ir prizininkai. Tarp jų buvo ir pasaulio bei Europos čempionų.

Klaipėdai šiose varžybose atstovavo 18 imtynininkų.

Geriausiai sekėsi tarp svorio iki 100 kg atletų pirmąją vietą iškovojusiam Lietuvos rinktinės nariui Denisui Nedaborui (Denis Nedabor). Jis įveikė Lenkijos, Slovakijos ir Rusijos atletus bei atstovą iš Radviliškio Nedą Rasiulį. Pastarasis lietuvis liko trečias.

Kovotojų charakterį ir valią pademonstravo ir kitas klaipėdietis Vladimiras Prodousas (Vladimir Prodous). Jis pirmąją turnyro dieną varžėsi ir trečiąją vietą iškovojo tarp svorio iki 35 kg grupės dalyvių, o antrąją dieną jau grūmėsi su sunkesniais - iki 38 kg grupės atletais, iškovota dar aukštesnė - antra vieta.

"Vladimiras - ištvermingas sportininkas. Jis per dvi dienas varžėsi net su aštuoniais varžovais. Klaipėdietis atlaikė didžiulį krūvį", - atletą gyrė Klaipėdos ekipos treneris Andrejus Iljinas (Andrej Iljin).

Dar du mūsų miesto atletai: Artūras Škeliovas (Artur Škeliov, iki 42 kg) ir Vadimas Babuškinas (Vadim Babuškin, iki 46 kg) iškovojo bronzos medalius.

Artūras jau antroje dvikovoje patyrė piršto traumą, tačiau sukandęs dantis tęsė kovas ir sugebėjo iškovoti trečiąją vietą.

Sportininkus varžyboms ruošė trenerių brigada: Vytautas Baltuonis, Sergejus Kasimovas, Olegas Voitechovskis ir A. Iljinas. Anot trenerių, daug prie šio turnyro organizavimo prisidėjo ir Klaipėdos imtynių veteranai.