Klaipėdoje - užtikrinta rinktinės pergalė prieš italus

Paskutinėse 2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynėse pirmadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 86:73 (26:16, 21:13, 14:22, 25:22) nugalėjo Italijos komandą.

Jau anksčiau pirmąją vietą grupėje užsitikrinę mūsiškiai iš 12 žaistų rungtynių laimėjo 11.

Lietuvos krepšininkai jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą (26:16), o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 47:29. Trečiajame ketvirtyje svečiams pavyko priartėti ir po 30 žaidimo minučių lietuvių persvara siekė 10 taškų (61:51). Užtikrintai paskutinį ketvirtį pradėję mūsų šalies atstovai 34-ąją min. nutolo 76:53. Susitikimui artėjant prie pabaigos, svečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki dešimties taškų (83:73).

Lietuvos rinktinei (11 pergalių/1 pralaimėjimas) 15 taškų pelnė Gytis Masiulis, 12 - Rokas Giedraitis, 11 - Martinas Gebenas, 10 - Martynas Echodas, 9 - Egidijus Mockevičius, 8 - Eimantas Bendžius, 7 - Renaldas Seibutis, 6 - Žygimantas Janavičius, 3 - Adas Juškevičius, po 2 - Šarūnas Vasiliauskas ir Arnas Butkevičius, 1 - Dovis Bičkauskis.

Kelialapį į planetos pirmenybes taip pat iškovojusioje Italijos komandoje (8/4) 22 taškus surinko Michele Vitali, 10 - Pietro Aradori, 9 - Paulis Biligha.

Praėjusių metų lapkritį lietuviai išvykoje pralaimėjo italams 65:70.

Antrajame pasaulio čempionato atrankos etape žaidžia 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Joms įskaityti pirmojo etapo rezultatai. Į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas.