Klaipėdoje - įtempta "Fortūnos" ir "Sūduvos" kova

Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės pirmose Lietuvos moterų taurės turnyro pusfinalio rungtynėse Klaipėdoje ilgai priešinosi šalies vicečempionėms Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkėms, tačiau galiausiai šias rungtynes pralaimėjo 8 taškų skirtumu - 66:74 (19:18, 15:13, 21:21, 11:22) nusileido Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkėms.

Po dviejų kėlinių „Fortūna“ buvo priekyje – 34:31. Po trijų kėlinių išliko toks pat klaipėdiečių pranašumas – 55:42, tačiau visgi ketvirtojo kėlinio viduryje „Fortūna“ nebeatlaikė tempo, varžovės jas nubaudė keliais taikliais metimais ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojoms Laura Svarytė pelnė 22 taškus (6 atk. kam.), Arina Bilotserkivska – 11 (7 atk. kam., 12 rez. perd.) Rita Milieškienė ir Ieva Šimkutė (6 atk. kam.). pridėjo po 10 taškų.

„Fortūnos“ gretose išsiskyrė 18 taškų pelniusi Lina Mikelevičienė (7 atk. kam.), 17 taškų pridėjo  Roberta Mizgerytė, 11 - Agnė Černeckytė, Simona Dobrovolskytė – 6, Andra Gabalytė – 5 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Brigita Gudelionytė – 5, Justina Matuzonytė – 4 (8 atk. kam.).

Abi komandos apylygiai kovojo po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 39:38, tačiau „Fortūna“ šiek tiek dažniau klydo – 21 ir 17 klaidų.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės bus žaidžiamas vasario 14 dieną 18  valandą Marijampolėje. Taurės finalas įvyks kovo 5 dieną Jonavos arenoje per Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) „Visų žvaigždžių“ dieną.

„Tris kėlinius gerai kovėmės, tačiau ketvirtajame kėlinyje pagrindinės žaidėjos pavargo, o nuo suolo pakilusios žaidėjos tokio indėlio, kokio norėtųsi, nedavė. Padarėme kelias klaidas, po kurių mus varžovės nubaudė tolimais metimais ir atitrūko. Gaila, kadangi namuose labai reikėjo pergalės. Visgi rankų prieš atsakomąsias pusfinalio rungtynes tikrai nenuleidžiame. Tiesiog reikia susikaupti 100 procentų, vykti į Marijampolę kovingai nusiteikus ir viskas yra įmanoma. Galime panaikinti tą aštuonių taškų pranašumą. Dar niekas nėra prarasta“, - po rungtynių kalbėjo „Fortūnos“ vyr. treneris Vilius Stanišauskas.

Jau po kelių dienų, vasario 3 dieną (penktadienį), 17 val. „Fortūnos“ merginos žais vėl Klaipėdoje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10). Šįkart jų varžovės Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate bus Vilniaus „Kibirkšties“ merginos. Klaipėdos krepšinio sirgaliai, būkite aktyvūs, ateikite palaikyti savo miesto merginų.

„Kibirkšties“ krepšininkės su 13 pergalių ir 3 pralaimėjimais LMKL čempionate užima antrąją vietą, o „Fortūna“ su 8 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais turnyro lentelėje žengia ketvirta.

„Kibirkšties“ merginos teigiamų emocijų pliūpsnį patyrė ir šįvakar, kai Garliavoje Lietuvos moterų taurės turnyro pirmose pusfinalio rungtynėse rezultatu 72:69 įveikė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“. Klaipėdietės penktadienį stengsis pristabdyti vis labiau įsibėgėjančias vilnietes.