Klaipėdietis T. Vaitkus atidarė Lietuvos dviračių maratonų taurę

Sekmadienį Druskininkuose vykusiame tradiciniame jau 9 metus skaičiuojamame dviračių maratone "Lietuvos dviračių maratonų taurė 2010” startavo per 600 dalyvių. Varžybose, kurių trasa driekėsi Raigardo kraštovardžio draustiniu, jėgas išmėgino įvairaus amžiaus dalyviai iš Lietuvos, sulaukta svečių iš Latvijos. Jose startavo ir pajėgiausias Lietuvos dviratininkas, Lance Armstrong suburtos komandos "RadioShack“ narys klaipėdietis Tomas Vaitkus.

Dviračių mėgėjai lenktyniavo 32 km ilgio trasoje, o tie, kurie norėjo išmėginti jėgas pagrindinėje maratono trasoje, įveikė net du ratus po 32 km.

Moterų elito grupėje nugalėjo šiuo metu Italijoje sportuojanti Tatjana Kaliakina, 32 km trasoje užtrukusi 02:42:43. Nuo jos 6 minutėmis atsilikusi antra finišavo Sabina Brazevič iš Vilniaus. Trečia liko Indrė Janulevičiūtė iš Vilniaus.

Vyrų elito grupėje plento dviračių atsovas vilnietis Vladimiras Kokorevas, trasoje užtrukęs 02:16:34. Nuo jo 2 minutėmis atsiliko Žydrūnas Savickas iš Vilniaus. Trečias liko vilnietis Arūnas Gliaudelis.

Nugalėtojai ir prizininkai įvairiose amžiaus grupėse buvo apdovanoti rėmėjų ir organizatorių įsteigtais prizais.

T. Vaitkus, šiuo metu viešintis Lietuvoje, teigia pirmą kartą dalyvaujantis tokiame renginyje. Nors jis įveikė visą varžybų trasą, tačiau užėmė tik 19-tąją vietą bendrojoje įskaitoje. Klaipėdietis teigė, kad tiesiog norėjo palaikyti Lietuvos dviratininkus mėgėjus ir neturėjo tikslo varžytis.

Antrasis Lietuvos dviračių maratonų taurės etapas įvyks Vilniuje birželio 13 d.