Klaipėdietis Modestas Paulauskas - Lietuvos trijulių lygos "Oro karalius", čempionais tapo šiauliečiai

Šiauliečiai „Solo gym“ triumfavo pirmajame „Pieno žvaigždžių“ Lietuvos trijulių 3x3 lygos (L3L) čempionate. Jie balandžio 7 dieną Šiaulių arenoje vykusių varžybų finale 14:11 pranoko „Likimas aiškus“ iš Kauno ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvai FIBA World Tour Challenger varžybose Taline.

Antrąjį reitingą čempionate turėjusi ekipa pakeliui į finalą pranoko vieną Kauno ir tris Vilniaus komandas – „Kalendravotojus“, „SK Meškas“ bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją.

Naudingiausiu Finalinio etapo krepšininku tapo „Solo gym“ lyderis Eugenijus Takuševičius, nesulaikomai žaidęs pusfinalyje. Jame puolėjas pelnė 11 iš komandos 20 taškų ir svariausiai prisidėjo prie pergalės prieš Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją (20:18).

Finale E. Takuševičius surinko 4 taškus. Čempionais taip pat tapo Laimonas Lukoševičius, Edvinas Grikštas ir Marius Jankaitis. Visą sezoną „Solo gym“ komandoje taip pat žaidė Donatas Grikštas, Tomas Melnikavičius ir Aras Pupšys.

Nugalėtojams atiteko 2000 litų čekis ir kelialapis į varžybas Taline. Antros vietos laimėtojai gavo 1000 litų čekį.

Nesėkmingai Finalinis etapas susiklostė pirmąjį reitingą turėjusiai „Avia Solutions Group“ komandai, kuri aštuntfinalyje 14:16 nusileido septynioliktu reitingu įvertintai „Dviračio“ komandai. Pergalę pastariesiems lėmė taiklus tolimas metimas aidint finalinei sirenai.

„Avia Solutions Group“ dar skaudesnę netektį patyrė pačioje varžybų pradžioje, kai besibaigiant pirmosioms šešioliktfinalio rungtynėms kelį susižeidė vienas komandos lyderių Gaudentas Puškorius. Varžybų jis nebetęsė.

Trečiąją vietą lygoje užėmė stebuklingai ketvirtfinalyje išsigelbėjusi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, mažajame finale 21:19 nugalėjusi „UNITED“.

Ketvirtfinalyje vilniečiai net 10:18 atsiliko nuo „Orion Sports“, bet išplėšė pratęsimą, o jame – ir pergalę (20:19).

Prieš finalines rungtynes surengtą dėjimų konkursą laimėjo Klaipėdos „Alnis“ atstovas Modestas Paulauskas, finale galingais dėjimais pranokęs Kauno „Bortukų“ atstovą Albertą Valiulį.

„Bortukai“ iškovojo prizą komandinėse estafečių varžybose, pranokę kitas 7 komandas.

Pirmajame L3L sezone kovojo 80 komandų keturiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Kitą sezoną lyga žada plėsti savo geografiją ir 3x3 krepšiniu sudominti dar gausesnį būrį komandų.