Klaipėdietis Laurynas Lubys buvo rungtynių didvyris

Pirmadienio vakarą Lietuvos iki aštuoniolikos metų (U-18) ledo ritulio rinktinės vartininkas Laurynas Lubys tapo pirmuoju nei vieno įvarčio šių metų pasaulio IIA diviziono čempionate nepraleidusiu vartininko, o rinktinės puolėjai įrodė, kad yra vieni greičiausių visame turnyre ir pademonstravę uraganinį puolimą 7:0 (2:0, 2:0, 3:0) nušlavė Estijos bendraamžius bei atsirevanšavo už praėjusiais metais patirtą skaudų pralaimėjimą.

Likus žaisti 4 min. 23 sek. į prie sekretoriato esantį bortą galingai trenkęsi ledo ritulininkai strupino vieną iš stiklų ir nors lietuviai tuo metu pirmavo 6:0 bei buvo garantuoti pergale, tačiau tai gerokai nukėlė Lietuvos ledo ritulininkų triumfą.

Geriausiu rungtynių žaidėju lietuvių gretose buvo išrinktas du įvarčius pelnęs ir du rezultatyvius perdavimus atlikęs Lukas Washco.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinei negalėjo padėti Herkus Marcinkevičius, kuris pirmadienio popietę pasijuto blogai. Ir nors žaidėjas pasirodė per apšilimą prieš rungtynes su Estija, bet rungtyniauti negalėjo. Tuo tarpu Estijos rinktinėje negalėjo žaisti vakar traumą patyręs Aleksas Morozovas.

Primename, kad pirmose čempionato rungtynėse lietuviai 4:3 (1:1, 1:0, 2:2) palaužė Lenkiją, o estai 3:6 (0:4, 3:2, 0:0) nusileido Didžiosios Britanijos ledo ritulininkams.

Rungtynių pradžioje estai susikūrė keletą labai pavojingų progų, tačiau iki galo nesugebėjo jų realizuoti. Praėjus šiek tiek laiko ir susitvarkius su jauduliu jau lietuviai ėmė kurti pavojingas atakas, o tik prasidėjus devintai susitikimo minutei po puikių gynybinių veiksmų ir pirmojo puikaus perdavimo į greitą ataką pabėgo Eimantas Steponavičius, kuris nepagailėjo kitame krašte čiuožusiam Arnui Misiukui (8:05) perdavimo, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo estų vartininką bei išvedė lietuvius į priekį - 1:0.

Netrukus estai už laiko tempimą buvo nubausti pražanga, tačiau kiekybinės persvaros išnaudoti nepavyko.

Visgi tryliktą minutę Lukas Washco (12:41, rez. perd. Martynas Grinius ir Timonas Mažulis) beveik iš nulinio kampo įmušė fantastišką įvartį bei padvigubino persvarą iki dviejų - 2:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu estų spaudimu, o čia jau gelbėjo fantastiškas Lauryno Lubio žaidimas. Visgi vieną po kito varžovų smūgius atrėmęs vartininkas netrukus turėjo sulaukti ir didelės gynėjų pagalbos, kai estai vos neįstumė ritulio pro plyšį dešinėje vartų pusėje.

Atrėmę varžovų šturmą lietuviai dar kartą pasinaudojo savo didžiausiu ginklu - greičiu. Lukas Washco pabėgo į greitą puolimą ir nors jo muštas ritulys buvo atremtas, tačiau ledo ritulininkas toliau kovojo, atliko perdavimą Martynui Griniui(29:31), kuris tobulu smūgiu iš arti įmušė trečią lietuvių įvartį. Tai taip pat buvo ir trečiasis M.Griniaus įvartis šiame čempionate.

Vėliau lietuviams antrą kartą nepavyko pasinaudoti kiekybine persvara, tačiau tik pradėjus žaisti lygiomis sudėtimis greitoje atakoje L.Washco atliko perdavimą Arvidui Domeikai (39:48), kurio smūgis paskutinėmis kėlinio sekundėmis padidino lietuvių pranašumą jau iki keturių - 4:0.

Trečiame kėlinyje lietuviai jau nuo pat pradžių neleido estams lengvai kvėpuoti ir patys nuo pat pradžių rezgė pavojingus išpuolius. Devintą kėlinio minutę Timonas Mažulis (48:21, rez. perd. Karolis Krasilnikovas) įmušė penktą, o po šešių minučių L.Washco (54:39, rez. perd. M.Grinius ir T.Mažulis) padidino lietuvių pranašumą iki šešių - 6:0.

Po to, kai likus žaisti mažiau nei penkias minutes buvo sudaužytas borto stiklas ir darbuotojai išsprendė šią problemą, įvartį pelnė ir Eimantas Noreika (56:15, rez. perd. Karolis Krasilnikovas), pratęsęs lietuvių dominavimą šiose rungtynėse.

Lietuvos ledo ritulininkai atliko 30 smūgių į vartus, tuo tarpu estai - 23. Lietuviai taip pat žaidė itin drausmingai ir užsidirbo vos 2 pašalinimus, tuo tarpu estai - tris.

Pastaraisiais metais Estijos iki aštuoniolikos metų ledo ritulio rinktinė nuolat migravo iš IIA į IIB divizioną: 2013 ir 2015 metais jie IIA divizione buvo paskutiniai, tačiau 2014 ir 2016 be vargo sugebėdavo laimėti IIB divizioną ir sugrįžti atgal. Viskas pasikeitė praėjusiais metais, kai estai Korėjoje vykusiame čempionate nutraukė kelerius metus trukusią nesėkmių seriją ir net iškovojo sidabro medalius.

Praėjusiais metais turnyro lyderius nugalėdavusi Lietuvos rinktinė paskutinėse čempionato rungtynėse 1:3 pralaimėjo estams ir vietoje to, kad užsitikrintų sidabro medalius, tada laukė rumunų pergalės prieš Korėją tam, jog iškovotų bent jau bronzą. Tą kartą „kortos“ sukrito palankiai ir lietuviai neliko už apdovanojimų pakilos.

Praėjusių metų kovą prisimena 14 šių metų Lietuvos rinktinė ledo ritulininkų bei 12 Estijos ekipos žaidėjų.

Tame čempionate puikiai prieš lietuvius vartus saugojęs vartininkas Christopheris-Kullervo Jogi (30 iš 31 atremtų smūgių) rungtyniauja ir šiais metais, tačiau pirmose rungtynėse su britais ne jis pradėjo startinėje sudėtyje, o estai susitikimo pradžioje turėjo didelių problemų vartus ginant Oliverui Soovikui. Pastarasis per 21:30 min. atrėmė vos 3 iš 8 varžovų smūgių, o estų treneriai tik po penktojo įvarčio ryžosi jį pakeisti C.Jogi. Visgi rungtynėse su lietuviais estų vartus jau gynė C.Jogi.

Artėjančioje dvikovoje dalyvavo ir visi praėjusių metų rungtynių įvarčių autoriai: tą kartą į lietuvių vartus du įvarčius įmušė estas Artemi Aleksandrovas, o vieną - Mortenas Arantezas Jurgensas. Lietuvių gretose tą kartą pasižymėjo vienintelis Timonas Mažulis.

Iki praėjusių metų rungtynių estai ir lietuviai buvo susitikę vos tris kartus: 2001-ais metais Lietuvoje vykusiame čempionate pergalę rezultatu 6:2 iškovojo Estijos ledo ritulininkai, 2004-ais metais taip pat mūsų šalyje vykusiame čempionate vėl 4:2 triumfavo estai, o 2013-ais metais Estijoje rengtame čempionate lietuviai iškovojo pergalę po pratęsimo rezultatu 6:5.

Pirmose pirmadienio rungtynėse vakar lietuvių įveikti lenkai 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) nugalėjo pirmą pralaimėjimą patyrusius Korėjos ledo ritulininkus, o antrose Didžioji Britanija 9:2 (2:1, 5:1, 2:0) nepaliko jokių vilčių Australijos ekipai.

Lietuvos U-18 rinktinės sudėtis:

Gynėjai:

Paulius Macijauskas (18) - Dominykas Motiejūnas (3)

Mantas Stankius (4) - Arvidas Domeika (5)

Herkus Marcinkevičius (8) - Paulius Rumševičius (2) - Justas Fedorovičius (15)

Puolėjai:

Karolis Krasilnikovas (22) - Dino Mukovozas (10) - Nikodemas Numavičius (16)

Lukas Washco (7) - Martynas Grinius (17) - Timonas Mažulis (12)

Eimantas Steponavičius (19) - Egidijus Binkulis (14) - Vainius Jankauskas (13)

Eimantas Noreika (21) - Martynas Miliūnas (6) - Arnas Misiukas (9) - Tomašas Silinas (23)

Vartininkai:

Laurynas Lubys (1) - Martinas Petiulis (25)

Lietuvos U-18 rinktinės tvarkaraštis:

Balandžio 2, 20:00 val. Estija - Lietuva

Balandžio 4, 16:30 val.: Lietuva - Korėja

Balandžio 6, 13:00 val.: Didžioji Britanija - Lietuva

Balandžio 7, 13:00 val.: Lietuva - Australija

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, įvarčiai, taškai):

1. Didžioji Britanija 2 2 0 0 0 +10 15:5 6
2. Lietuva 2 2 0 0 0 +8 11:3 6
3. Lenkija 2 1 0 0 1 +3 7:4 3
4. Korėja 2 1 0 0 1 -1 4:5 3
5. Estija 2 0 0 0 2 -10 3:13 0
6. Australija 2 0 0 0 2 -10 3:13 0