Klaipėdietis - planetos prizininkas

Klaipėdos karatė kiokušin "Shodan" mokyklos prezidentas Lukas Kubilius dar kartą parodė pavyzdį jaunajai kartai - Astanoje (Kazachstanas) vykusiame pasaulio kiokušin karatė čempionate iškovojo bronzos medalį.

34-erių mūsų miesto atstovas varžėsi tarp sunkiasvorių (per 85 kg). Jis ketvirtfinalyje nokautavo japoną Kazują Jamamoto (Kazuya Yamamoto), bet pusfinalyje turėjo pripažinti vėliau čempionu tapusio kito japono Judzio Šimamoto (Yuji Shimamoto) pranašumą.

Kiti du lietuviai šioje kategorijoje neįveikė ketvirtfinalio barjero. Edgaras Sečinskis nusileido japonui Kembui Irikiui (Kembu Iriki), o kitas klaipėdietis, taip pat "Shodan" mokyklos atstovas Eventas Gužauskas pralaimėjo tam pačiam J. Šimamoto.

Iš mūsų šalies atstovų dar bronzos medaliu pasipuošė Inga Mikštaitė (svorio nuo 55 iki 60 kg grupė).

Pusfinalyje ji turėjo pripažinti kazachės Jekaterinos Gurovos pranašumą.

Bendroje medalių įskaitoje Lietuva su dviem bronzos apdovanojimais užėmė šeštąją vietą.

Daugiausiai medalių - net 15 - iškovojo Japonijos atstovai (7 aukso, 3 sidabro, 5 bronzos). Antrąją vietą medalių įskaitoje užėmė vienintelį aukso medalį laimėjęs Azerbaidžanas, trečiąją - šeimininkai kazachai (2 sidabro, 6 bronzos). Medalius iškovojo septynių šalių sportininkai.

2013 metais Vilniuje vykusiame pasaulio čempionate lietuviai iškovojo net aštuonis medalius. Čempionais tapo Orestas Procas ir Margarita Čiuplytė, sidabrą pelnė L. Kubilius, bronzą - Diana Balsytė, Diana Mačiūtė, Gabija Gudeliauskaitė, Rita Pivoriūnaitė bei Andrius Miseckas.