Klaipėdietis - planetos kariškių čempionas!

Pasaulio ir Europos jaunimo (iki 23 metų) vicečempionas klaipėdietis Mantas Knystautas savo iškovotų trofėjų kolekciją papildė pasaulio kariškių imtynių čempiono titulu. Šis Artūro Ševelkovo auklėtinis triumfavo šeštadienį savo žiūrovų akivaizdoje - Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto sporto salėje.

Pasaulio kariškių imtynių čempionatas, kuriame varžėsi bemaž 250 imtynininkų iš 23 pasaulio šalių, Klaipėdoje vyko keturias dienas.

M. Knystautas svorio iki 130 kg grupės varžybų pirmajame rate aiškia persvara anksčiau laiko 8:0 įveikė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvį lenką Lukašą Baneką, pusfinalyje po atkaklios kovos rezultatu 2:1 nugalėjo dukart pasaulio čempionato nugalėtoją, Olimpinių žaidynių vicečempioną, prieš mėnesį Paryžiuje vykusio pasaulio čempionato antros vietos laimėtoją estą Heiko Nabiu.

o finalinėje imtyje ant menčių patiesė pasaulio jaunimo čempionato prizininką Edgarą Chačatrjaną iš Armėnijos.
Anksčiau aukso medalius analogiškuose čempionatuose yra iškovoję Mindaugas Mizgaitis ir Aleksandras Kazakevičius. Abu sportininkai čempionato nugalėtojais tapo 2014 metais Fort Dixe (JAV).
„Iki šios dienos Mantas pralaimėjo penkis pasaulio ir Europos čempionatų finalus, todėl pergalė lemiamoje kovoje Klaipėdoje atletui svarbi psichologine prasme, nes jau kvepėjo antros vietos kompleksu. Sportininkas peržengė barjerą ir įrodė, kad sugeba užbaigti pradėtą darbą“, – kalbėjo pirmasis treneris Artūras Ševelkovas.

Finale Mantas ant menčių patiesė pasaulio jaunimo čempionato prizininką Edgarą Chačatrjaną iš Armėnijos.

Vakar du bronzos medalius Lietuvai iškovojo graikų-romėnų imtynių atstovas Justas Petravičius (iki 59 kg) bei moterų imtynių atstovė Danutė Domikaitytė (iki 69 kg).

VE.lt jau rašė, kad du klaipėdiečiai laisvųjų imtynių atstovai - Edgaras Voitechovskis ir Mindaugas Rumbutis kovėsi dėl bronzos medalių, tačiau, deja, fortūna atsigręžė į priešininkų pusę.

Abu šie mūsų miesto laisvųjų imtynių atstovai galiausiai liko penkti.

E. Voitechovskis svorio iki 86 kg varžybose iš pradžių įveikė Graikijos atstovą, vėliau nugalėjo prancūzą, tačiau dėl išėjimo į finalą nusileido Irano atstovui ir dėl trečiosios vietos kovėsi su Ukrainos imtynininku. Deja, dvikova pralaimėta taškais.

„Edgaras per antrąją kovą su prancūzu patyrė kelio traumą ir tai trukdė visa jėga tęsti varžybas“, - situaciją komentavo Klaipėdos laisvųjų imtynių treneris Sergejus Kasimovas.

Kitas mūsų miesto atstovas M. Rumbutis svorio iki 97 kg varžybose pralaimėjo pirmąją kovą prieš Baltarusijos atstovą, tačiau pastarasis pateko į finalą, taip suteikdamas klaipėdiečiui šansą tęsti varžybas. M. Rumbutis vėliau nugalėjo latvį, o kovoje dėl trečiosios vietos nusileido rusui.

SVEČIAVOSI. Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską lankėsi ir apie varžybas, politiką bei Klaipėdos miestą kalbėjosi 23 šalių delegacijų atstovai: karininkai, vadai, federacijų atstovai.