Klaipėdiečiams - naktinės orientavimosi trasos

Klaipėdos orientacininkai baigė "OS ketvirtadieniai 2011" rudens varžybų ciklą. Iš viso per porą mėnesių buvo surengti 6 varžybų etapai. Po paskutiniojo etapo Melnragėje buvo susumuoti varžybų rezultatai ir paskelbti nugalėtojai.

Bendroje įskaitoje A trasos (2,5 km su 18 kontrolinių punktų) nugalėtoju tapo Agnius Čiapas (OK "Kopa"). Jis surinko 58 taškus.

Tarp moterų šioje trasoje geriausiai sekėsi Ievai Baltriukaitei ("Viesulo" SC - 49 tšk.).

B grupės (1,72 km su 13 kontrolinių punktų) tarp vyrų geriausiuoju pripažintas Mykolas Barauskas (OK Kopa) - 37 tšk., tarp dailiosios lyties atstovių - Audronė Andriulionienė (OK "Kopa" - 49 tšk.).

C grupės (1,1 km su 9 kontroliniais punktais) lyderiais tapo Domantas Tėvelis ("Viesulo" SC - 34 tšk.) ir Monika Tydikaitė (Simono Dacho progimnazijos moksleivė - 37 tšk.).

Na, o pabaigti šiltojo laikotarpio varžybų sezono, Klaipėdos orientacininkai ir miesto svečiai rinkosi Giruliuose, Pajūrio kempingo teritorijoje. Į šias varžybas atvažiavo net geriausias šių metų Lietuvos orientacininkas iš Kauno Jonas Vytautas Gvildys. Daugkartinis Lietuvos čempionas šiais metais pasaulio čempionate vidutinėje trasoje iškovojo penktąją vietą. Tai geriausias orientavimosi sporto bėgte lietuvio pasiekimas per visą istoriją. Melnragės miške jam lygių taip pat nebuvo.

5,7 km su 29 kontroliniais punktais trasą jis įveikė per 31 min. 9 sek. Kaunietis artimiausius savo varžovus pranoko net 11 min 27 sek. Tarp dailiosios lyties atstovių lyderės pozicijas išsikovojo Reda Einikytė – 39 min. 54 sek. Merginoms reikėjo surasti 4,8 km atkarpą su 21 kontroliniu punktu.

Tarp vaikų iki 12 metų lygių neturėjo D. Tėvelis, tarp vaikų iki 14 metų - Vytautas Stakeliūnas ("Viesulo" SC), tarp jaunučių ir jaunių grupėje iki 18 metų nepralenkiamas buvo Edvinas Pocius ("Viesulo" SC), tarp senjorų (35-49 metų) - Audronė Andriulionienė ir Mindaugas Kvedaravičius (OK "Lėvuo", Panevėžys), tarp senjorų (per 50 metų) – Rasa Paulikienė (OK "Jaunystė") ir Algirdas Grublys (OK "Kopa").

Aktyviu judėjimu pasižymintys Klaipėdos orientacininkai lapkričio mėnesį pirmąkart miestiečiams pasiūlys išbandyti orientavimosi trasas naktį. Kontroliniai punktai bus su atšvaitais.

Naktinis orientavimasis yra labai populiarus Skandinavijos šalyse, o Lietuvoje labiau propaguojamas Vilniuje. Taip pat vyksta Lietuvos čempionatas naktinėje trasoje. Šiemet tokioje trasoje "Viesulo" SC auklėtinė Kristina Viršilaitė jaunimo grupėje iškovojo trečiąją vietą, OK "Kopa" narė Kristina Rybakovaitė moterų elito grupėje finišavo antra.