2019 m. gegužės 21 d. 18:37 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Klaipėdiečiai išvydo pavydėtiną pavyzdį: iš rūsio - į šiuolaikišką salę

(1)

Klaipėdiečiai išvydo pavydėtiną pavyzdį: iš rūsio - į šiuolaikišką salę nuotrauka, foto

SKIRTUMAI. Anksčiau Anykščių atstovai treniravosi 50 kv. m rūsyje (nuotrauka kairėje), o dabar treniruotės ir varžybos vyksta 200 kv. m sporto salėje (nuotrauka dešinėje), kurioje yra penki potilčiai. Klaipėdos sunkiaatlečiai taip pat tikisi, kad ir mūsų mieste, Paryžiaus Komunos gatvėje, šalia Futbolo mokyklos, bus pastatyta šiuolaikiška sunkiosios atletikos sporto salė.

Klaipėdos sunkiaatlečių komanda varžėsi Anykščiuose, kur atnaujintoje sunkiosios atletikos sporto salėje buvo kovojama dėl Anykščių sporto centro įsteigtos taurės. Klaipėdos "Viesulo" sporto centro auklėtiniai į uostamiestį parvežė trečiosios vietos taurę, o klaipėdietis Lukas Švežas - dar ir aukso medalį.

Iš viso varžėsi 11 įvairių Lietuvos ir Latvijos miestų jaunių (iki 17 metų) komandų, apie 80 sunkiaatlečių.

Komandiniai taškai

Pirmąją komandinę vietą iškovojo Anykščių sunkiaatlečiai, surinkę 1570 taškų, antri liko gargždiškiai - 1446 tšk., treti - klaipėdiečiai - 1383 tšk., ketvirti - vilniečiai - 1314 tšk., penkti - Degaičių atstovai - 1130 tšk.

Pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę, surinkęs 295 taškus, tarp 2001-2002 metais gimusių sunkiaatlečių absoliučiu nugalėtoju tapo gargždiškis Karolis Stonkus (treneris Edvardas Šauklys), antras liko klaipėdietis L. Švežas (treneris Mantas Žvirblys), atsilikęs vos 0,7 tšk. Trečiąją vietą užėmė Anykščių atstovas Benjaminas Orlovas (289,1 tšk.).

Visi jie tapo ir savo svorio grupių nugalėtojais - L. Švežas (iki 73 kg), B. Orlovas (iki 96 kg) ir K. Stonkus (per 96 kg).

Tarp gimusių 2003 metais ir jaunesnių sunkiaatlečių pagal Sinklerio skaičiavimo lentelę absoliučiu nugalėtoju tapo latvis Vlads Prokogves, surinkęs 276,5 tšk. Antrąją vietą užėmė anykštėnas Edvinas Baklanovas (243,2 tšk., trenerė Gintarė Bražaitė), trečias - latvis Lauris Logins (243 tšk.).

Iš rūsio - į šiuolaikišką salę

Šios varžybos vyko naujoje Anykščių sunkiosios atletikos sporto salėje.

"Anykščiuose sunkiaatlečiai ilgą laiką treniravosi rūsyje, tačiau atėjus dirbti naujam sporto centro direktoriui Žilvinui Ovsiukui, kuris ilgą laiką dirbo Lietuvos plaukimo federacijos vyr. treneriu, situacija ėmė gerėti. Pagaliau anykštėnai iš rūsio persikėlė į gerą sporto salę. Tai didelis pliusas ir sportininkams, ir treneriams, ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijai. Anykščiuose yra gilios sunkiosios atletikos tradicijos. Juk Lietuvos rinktinei Anykščiai išugdė daug gerų sunkiaatlečių, tarp kurių dabar pasaulio ir Europos čempionatuose sėkmingai dalyvaujantys sportininkai - šių metų pasaulio suaugusiųjų čempionato 11 vietos laimėtojas Arnas Šidiškis, Europos jaunių čempionato 9 vietos laimėtojas Benjaminas Orlovas, prieš kelerius metus Europos jaunimo (iki 23 metų) vicečempione tapusi Gintarė Bražaitė, augantis talentas Tomas Miškeliūnas ir kiti. Anykščių rajonas labai rimtai žiūri į sunkiąją atletiką ir sėkmingai kartu bendradarbiaujame", - džiaugėsi Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Puikiu bendradarbiavimu su Lietuvos sunkiosios atletikos federacija džiaugėsi ir Anykščių sporto centro direktorius Ž. Ovsiukas.

"Mums yra didžiausia garbė, kai sportininkai iš Anykščių kartu su Lietuvos rinktine tęsia savo sportinę karjerą ir gali atstovauti savo šaliai aukščiausio lygio varžybose. Be federacijos ir vyr. trenerio Broniaus Vyšniausko, sportininkams pasiekti aukščiausią lygį būtų sunku. Federacija mums padeda metodiškai ir sportiniu inventoriumi. Tai yra labai svarbu. Atidarėme naują sunkiosios atletikos sporto salę ir buvo malonu stebėti, kaip varžėsi Lietuvos ir Latvijos sunkiaatlečiai. Dabar Anykščių sunkiaatlečių sąlygos kur kas geresnės, nei anksčiau", - akcentavo Ž. Ovsiukas.

Jam antrino ir Anykščių sunkiosios atletikos treneris Algirdas Ananka.

"Dabartinės ir ankstesnės sąlygos skiriasi lyg diena ir naktis. Anksčiau treniravomės maždaug 50 kvad. m rūsyje, dabar - maždaug 200 kvad. m sporto salėje. Dabar turime net penkis potilčius, sporto inventoriumi aprūpino Lietuvos sunkiosios atletikos federacija. Treneriu dirbu net 44 metus ir iki šiol tai yra pačios geriausios mano darbo sąlygos. Džiaugiasi širdis. Dabar mano viltis - turėti bent vieną olimpietį iš Anykščių. Džiugu ir tai, kad treniravimo tradicijas tęsia būrys mano auklėtinių - Mindaugas Janulis treneriu dirba Vilniuje, Romualdas Vaičiūnas - Alytuje, Gintarė Bražaitė - Anykščiuose", - kalbėjo A. Ananka.

Klaipėdoje - sunkiaatlečių centras

Bendradarbiavimu tarp Klaipėdoje esančio Lietuvos sunkiosios atletikos centro ir kitų miestų trenerių džiaugėsi B. Vyšniauskas.

"Gražiai bendradarbiaujame ne tik su Anykščių, bet ir su Marijampolės, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Rokiškio, Šilutės sunkiosios atletikos treneriais. Puikiai vienas kitą suprantame. Mūsų visų tikslas - ieškoti talentingų sportininkų ir juos paruošti Lietuvos rinktinei", - aiškino Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vyr. treneris B. Vyšniauskas.

Jis užsiminė ir apie tai, kad norėtųsi, jog greičiau ledai judėtų ir dėl naujos Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salės statybų.

"Rajonų savivaldybės statosi naujas sporto sales, o Klaipėdoje reikalai nejuda taip gretai, kaip norėtųsi, nors Savivaldybė jau kelerius metus žada sunkiaatlečiams pastatyti naują sporto salę. Labai noriu tikėti, kad politikai įgyvendins savo pažadus. Klaipėdoje turime ir olimpinį prizininką, ir įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionat\ųo nugalėtojų bei prizininkų. Negi Klaipėda nenusipelnė šiuolaikiškos sunkiosios atletikos sporto salės?" - retoriškai klausė B. Vyšniauskas.

Jau ne kartą rašėme, kad Klaipėda yra tapusi Lietuvos sunkiosios atletikos sporto šakos sostine. Geriausi šalies sunkiaatlečiai jau daugelį metų gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje pas trenerį B. Vyšniauską. Tad Lietuvos sunkiojoje atletikoje puikiai veikia piramidė - geriausi sunkiaatlečiai stengiasi pasiekti tokį lygį, kad profesionalumą galėtų kelti ir aukštumų siekti būtent uostamiestyje. Čia yra įkurtas mini sunkiosios atletikos centras, kuriame sportininkai treniruojasi, yra aprūpinami maitinimu, papildais, suteikiamos visos sąlygos studijuoti universitetuose ir net vietoje yra mokoma anglų kalbos. Per 30 sunkiaatlečių baigė Klaipėdos universiteto bakalauro studijas, yra baigusių ir magistro studijas. Taigi sportininkai tobulėja ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Į B. Vyšniausko sukurtą puikią sistemą su pavydu žvelgia ir kopijuoti bando kitų šalių sunkiosios atletikos atstovai. Visgi, reikia pripažinti, kad Klaipėdai reikia naujos sunkiosios atletikos sporto salės, kadangi dabartinė sporto bazė Centrinio stadiono teritorijoje yra pasenusi.

Tą ne kartą "Vakarų ekspresui" pabrėžė ir šios sporto šakos lyderiai.

"Mes, sunkiaatlečiai, išties daug dirbame, didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame sporto salėje. Čia po kelis dviaukštėse lovose gyvename įrengtuose kambariukuose. Sąlygos tikrai nėra šiuolaikiškos, tačiau iš širdies plušame, kasdien liejame prakaitą, siekiame kuo geresniais rezultatais garsinti Lietuvos vardą. Visi mes dirbame ne dėl pinigų, o dėl savo šalies prestižo. Pats sunkiosios atletikos mini centro modelis, kur perspektyviausi sunkiaatlečiai vienoje vietoje treniruojasi, maitinasi ir miega, yra geras, tačiau reikia šiuolaikinius standartus atitinkančių patalpų. Labai tikimės, kad Klaipėdoje per artimiausius metus bus pastatyta nauja treniruočių salė, kaip ir žadama Paryžiaus Komunos gatvėje prie Futbolo mokyklos", - sakė daugkartinis Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis ir olimpinis prizininkas bei absoliutus Europos čempionas Aurimas Didžbalis.

Sunkiaatlečių rezultatai Klaipėdoje itin iškalbingi - juk per kelerius metus vien tarp suaugusiųjų yra trys Europos čempionatų medalininkai - Ramūnas Vyšniauskas, Žygimantas Stanulis ir A. Didžbalis, o kur dar jaunimo ir jaunių Europos čempionatų medalininkai. Juk prieš porą metų mūsų jaunimo iki 23 metų Lietuvos rinktinė Europos čempionate iškovojo net antrą komandinę vietą. Tai neregėtas įvykis.

"Turime gražaus ir perspektyvaus jaunimo. Manau, kad esame nusipelnę treniruotis geresnėmis sąlygomis, kitaip jaunimas gali išsilakstyti. Juk dabar daug jaunų žmonių emigruoja ir svetur kuria savo ateitį. Manau, jei bus sudarytos puikios sąlygos, sunkiaatlečių būrys ne tik išliks vieningas ir darnus, tačiau ir pagausės sportuojančiųjų. O per masiškumą išryškės ir daugiau lyderių. Viskas yra labai glaudžiai susiję", - teigė B. Vyšniauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ernst

2018-12-13   20:49

IP: 54.36.110.228

Tai kaip ten su didzbalio rezultatais JAV?Tai pasitvirtino ar ne,nes kazkaip uzglusintas reikalas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale nuotrauka, foto

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo ketvirtosiose rungtynėse...

Savaitgalį Šveicarijoje vyko atviras tarptautinis SWISS OPEN čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei...

„Okinavos" pergalės Šveicarijoje nuotrauka, foto

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo trečiosiose rungtynėse...

„Raptors“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos finalo serijos rezultatą 1-2 nuotrauka, foto

Olimpinio kelialapio Lietuvai siekiantys 4 mūsų šalies buriuotojai šiandien startuoja Europos čempionate,...

Keturi Lietuvos buriuotojai pradeda kovą dėl Europos čempionų titulo nuotrauka, foto

Gegužės mėnesį prasidėjo Klaipėdos miesto pavasario „Super taurės“ kovos. Šiose varžybose dalyvauja...

Tęsiasi Klaipėdos miesto "Supertaurė" nuotrauka, foto

Klaipėdoje - Benedikto Vanago vizitas nuotrauka, foto

Sportas, "Mokslinis tyrimas atskleidė, kad pagrindinis sėkmės faktorius yra užsispyrimas. Tai sudaro net...

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

"Vaikų turgelis 2019" kviečia apsilankyti nuotrauka, foto

Renginiai, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės, didžiulį dėmesį...

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Euras, Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Sportas, Paskelbta prieš 38 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...