Klaipėdiečiai Baltarusijoje gerino Lietuvos rekordus

Klaipėdos sunkiaatlečiai Baltarusijos mieste Gardine vykusiame 14-ajame nusipelniusio trenerio Piotro Savickio tarptautiniame jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos turnyre ne tik iškovojo šūsnį medalių, bet ir gerino Lietuvos rekordus.

Svorio iki 94 kg grupės nugalėtoju tapo Raimondas Trajanauskas, kuris dvikovėje iškėlė 317 kg (išrovė 135 kg, išstūmė 182 kg).

Antrą vietą toje pačioje kategorijoje iškovojo Andrius Užkuraitis, dvikovėje surinkęs 295 kg.

Jis išrovė net 140 kg sveriančią štangą. Tai naujas Lietuvos jaunių rekordas.

Sėkmingai startavo ir Linas Kvietkauskas , kuris svorio kategorijoje iki 105 kg ne tik tapo čempionu, bet ir pagerino tris šalies jaunimo rekordus - išrovė 146 kg, išstūmė 181 kg ir dvikovėje surinko 327 kg.

Antras šioje svorio grupėje liko kitas klaipėdietis Sergejus Lichovojus (142 ir 180 kg).

Tarp sunkiausių varžybų dalyvių (per 105 kg) sidabro medaliu pasipuošė Dovydas Švilpa (140 ir 160 kg).

Tarp dailiosios lyties atstovių (iki 53 kg ) absoliučia nugalėtoja tapo Aleksandra Stepanova, kuri užfiksavo du naujus jaunimo ir suaugusių rekordus - išrovė 66 kg ir dvikovėje surinko 143 kg.

Iš viso turnyre varžėsi per 130 atletų iš Rusijos, Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos sporto klubų.

Jau ateinantį savaitgalį būrys klaipėdiečių Kaune varžysis Lietuvos studentų pirmenybėse, o balandžio 6-15 dienomis jų laukia kur kas rimtesnės varžybos ir kova dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes - Europos sunkiosios atletikos čempionatas Antalijoje (Turkija).

Į šias pirmenybes planuoja vykti ir vienas tituluočiausių visų laikų Lietuvos sunkiaatlečių - Ramūnas Vyšniauskas.