2020 m. balandžio 8 d. 04:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Klaipėdai - grandiozinių sporto renginių iššūkiai

(3)

Klaipėdai - grandiozinių sporto renginių iššūkiai nuotrauka, foto

TINKLINIS. Praėjusią vasarą Klaipėdoje vykęs tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras "Amber Cup - Kredito garantas" buvo nominuotas "Metų sporto iniciatyva Lietuvoje" ir pripažintas geriausiu metų sporto renginiu Klaipėdoje. Tai paskatino mūsų mieste šią vasarą organizuoti paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etapą.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Reklama

Tikimasi, kad Lietuvą ir pasaulį užvaldęs koronavirusas iki vasaros atsitrauks, neberodys nagų ir sporto gyvenimas galės tekėti įprasta vaga. Jei pavyks susidoroti su koronavirusu, Klaipėdos šių metų vidurvasarį ir rudenį laukia itin galingi sporto renginiai: liepos 2-5 dienomis pačioje miesto širdyje, Teatro aikštėje, planuojamas paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etapas, liepos 11-19 dienomis "Švyturio" arenoje Europos U20 jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas ir rugsėjo 12 - spalio 4 dienomis taip pat "Švyturio" arenoje 2020 metų pasaulio salės futbolo (futsal) čempionatas.

Salės futbolas

Tai būtų pirmasis pasaulinio masto FIFA finalinis turnyras Lietuvoje ir pirmasis FIFA salės futbolo čempionatas Europos žemyne po 24 metų. Čempionate dalyvautų 24 komandos iš visų pasaulio žemynų, tarp jų - septynios Europos nacionalinės rinktinės, įskaitant Lietuvos rinktinę. Planuojamas čempionato dalyvių skaičius - 1 400 žmonių.

Čempionatą planuojama rengti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje 2020 m. Pirmenybes organizuos Lietuvos futbolo federacija (LFF), tačiau, pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjos Rasos Rumšienės, klaipėdiečių taip pat laukia daug darbų ir iššūkių.

Vienas jų - centrinėje miesto aikštėje (planuojama, Atgimimo aikštėje) surengti didžiulį čempionato atidarymo renginį su aistruolių zonomis, didžiuliais ekranais, įvairiomis programomis ir žaidimais.

Šiam renginiui Klaipėda planuoja įsigyti surenkamą parketą. Tam yra parašyta paraiška finansavimui iš Sporto rėmimo fondo gauti. Taip pat planuojama įsigyti varžybų švieslenčių.

"Organizuojant pasaulio salės futbolo čempionatą didžiausias iššūkis yra susijęs su sporto salėmis, kadangi pirmenybės vyks rudenį, kai prasideda Klaipėdos "Neptūno" krepšininkų, "Dragūno" rankininkų ir kitų mūsų miesto komandų pasiruošimas naujiems sezonams ir net tarptautinių pirmenybių startas. Žinia, Klaipėdoje sporto salių užimtumas yra didžiulis, tad vienu metu priimti tokį kiekį futbolo komandų ir sudaryti joms treniruočių sąlygas - didžiulis galvos skausmas. Tačiau šias problemas bandoma spręsti ir ieškoti išeities", - sakė R. Rumšienė.

"Teisė surengti FIFA salės futbolo pasaulio taurės čempionatą jau yra didelis Lietuvos pasiekimas, kadangi tai bus didžiausias visų laikų futbolo renginys mūsų šalyje", - teigė LFF prezidentas klaipėdietis Tomas Danilevičius.


TAURĖ. Dėl šios taurės 2020 metų rudenį pasaulio salės futbolo (futsal) čempionate turėtų kovoti 24 komandos iš visų pasaulio žemynų.

LFF.lt nuotr.

Krepšinio pirmenybės

Europos U20 jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas planuojamas liepos 11-19 dienomis "Švyturio" arenoje.

Renginyje turėtų dalyvauti 16 Europos šalių rinktinių (apie 300 dalyvių), apie 30 tarptautinės kategorijų teisėjų ir komisarų bei apie 300 vietinių dalyvių - organizatorių, neįskaitant varžybas stebėti atvyksiančių žiūrovų.

Reklama

Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinė Klaipėdoje varžysis B grupėje kartu su Graikijos, Ispanijos ir Čekijos rinktinėmis.

A grupėje kovos Turkija, Portugalija, Prancūzija, Juodkalnija. C grupėje - Ukraina, Izraelis, Vokietija, Kroatija. D grupėje - Slovėnija, Belgija, Didžioji Britanija, Italija.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ne kartą viešai džiaugėsi, kad Klaipėdoje krepšinio sirgaliai yra itin aktyvūs, be to, esama geros patirties: mūsų mieste puikiai praėjo 2011 metais Europos vyrų krepšinio čempionato grupės varžybos, 2013 metais buvo organizuotas U19 merginų krepšinio čempionatas.

Pasak organizatorių, į Klaipėdą sugužės jaunosios krepšinio žvaigždės. Juk 20-mečiai jau yra tikri vyrai, tad krepšinio sirgalių laukia išties nuožmios kovos.

Yra paskelbtas čempionato logotipo sukūrimo konkursas, tačiau visą organizacinį procesą pristabdė koronavirusas.

Reklama

KREPŠINIS. Praėjusiais metais Izraelyje vykęs Europos U20 jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas parodė, kad aistrų, įnirtingų kovų ir azarto tarp šio amžiaus jaunuolių tikrai netrūksta. "Į Klaipėdą planuoja sugužėti jaunosios krepšinio žvaigždės. Juk 20-mečiai jau yra tikri vyrai, tad krepšinio sirgalių lauktų išties nuožmios kovos", - pabrėžia organizatoriai.

FIBA.com nuotr.

Tinklinio fiesta

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad Europos tinklinio konfederacija (CEV) suteikė palaiminimą, jog šių metų liepos 2-5 dienomis mūsų mieste vyktų paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etapas.

Šio sporto renginio idėja gimė dar pernai, kai Klaipėdos pliažo tinklinio klubas, bendradarbiaudamas su Klaipėdos miesto savivaldybe ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla, ryžosi išties drąsiam žingsniui - pačioje miesto širdyje, Teatro aikštėje, išpilti 150 kubinių metrų smėlio ir čia surengti tarptautinį moterų paplūdimio tinklinio turnyrą "Amber Cup - Kredito garantas".

Šis renginys išties pasiteisino - tribūnos tiesiog lūžo nuo žiūrovų gausos, o tinklinio aikštelėje netrūko emocijų ir azartiškos kovos.

2019 metų pabaigoje šis tarptautinis turnyras buvo nominuotas "Metų sporto iniciatyva Lietuvoje" ir pripažintas geriausiu metų sporto renginiu Klaipėdoje.

Reklama

Lietuvos tinklinio federacija atkreipia dėmesį, kad paplūdimio tinklinio pasaulio taurės varžybos yra puiki proga didinti miesto žinomumą tarptautiniu mastu, turnyro metu užsienyje platinama informacija apie renginio šeimininkus, vykdomos tiesioginės varžybų transliacijos.

FIVB dviejų žvaigždučių moterų turnyro pagrindinėse varžybose dalyvaus 16 komandų. Dar tiek pat jų galės varžytis kvalifikaciniame turnyre.

"Vasarą bus pats sezono įkarštis, dviejų žvaigždučių turnyrų nėra daug, o komandų, kurios nori dalyvauti tokio lygio varžybose, yra daug. Manau, kad visos vietos bus užpildytos", - sakė Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas Andrius Dumbauskas.

Jis džiaugėsi, kad Klaipėdos savivaldybė ir šiemet noriai sutiko prisidėti prie renginio, nes organizatoriams reikia surinkti ne tik solidų prizinį fondą (20 tūkst. eurų), bet ir įrengti 1 000 vietų tribūnas bei įgyvendinti griežtus FIVB reikalavimus.

Tai išties istorinis ir smagus įvykis. Lietuvoje to dar nėra buvę.

Tikimasi, kad ateityje Klaipėdoje gali vykti ir Europos ar net pasaulio paplūdimio tinklinio čempionatai. Tokia praktika yra ne kartą pasiteisinusi mūsų kaimyninėse šalyse.

Reklama

Teiravausi dėl šių trijų didžiulių Klaipėdoje planuojamų sporto renginių. Lietuvos futbolo federacija teigė, kad kol kas planai dėl pasaulio salės futbolo čempionato nesikeičia. Iki rudens dar daug laiko. FIBA dėl Europos U20 jaunimo vaikinų krepšinio čempionato gautinai planuoja apsispręsti balandžio mėnesio viduryje. Tikimasi, kad pavyks suvaldyti koronavirusą ir minėti renginiai įvyks.

Arvydas CESIULIS, Klaipėdos vicemeras

"Organizuojant pasaulio salės futbolo čempionatą didžiausias iššūkis yra susijęs su sporto salėmis, kadangi pirmenybės vyks rudenį, kai prasideda Klaipėdos "Neptūno" krepšininkų, "Dragūno" rankininkų nauji sezonai ir tarptautiniai startai. Klaipėdoje sporto salių užimtumas yra didžiulis, tad vienu metu priimti tokį kiekį futbolo komandų ir sudaryti joms treniruočių sąlygas - didžiulis galvos skausmas.

Rasa RUMŠIENĖ, Savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytautas

2020-03-26   11:31

IP: 78.57.199.170

Odnako interesno! Nuo kada tokius čempionatus organizuoja savivaldybės? Tai visada buvo ir bus tų sporto šakų FEDERACIJŲ reikalas. Savivaldybės tik prisideda ir reikia džiaugtis, kad padaro kokias tai nuolaidas už salių nuomą. Keista girdėti, kad miesto sporto skyrius kažką organizuoja, pergyvena, kad salės net visą savaitę bus užimtos, o Neptūnas su Dragūnu neturės kur treniruotis. Pasakos apie dvigalvį jautuką, savaitę galės gerinti fizinį pasirengimą arba pasitreniruoti mokyklų salėse. Tai bene vienintelis dalykas kur savivaldybės sporto skyrius gali prisidėti. Bet ir tai bus problema, nes paskutiniu metu ten jokių pozityvių poslinkių nėra, jei kas ir vyksta tai tik intrigos, intensyvūs sporto sistemos griovimo darbai, keliaklupsčiavimas prieš ministeriją ir chaosas bei nesusigaudymas kas nustato sporto politiką mieste. Įdomu kiek dar snaus meras ir vicemeras atsakingas už sportą? Ko reikia, kad atsibustų?

ekspertas

2020-03-25   08:45

IP: 90.135.157.35

nesvaikit

sp.

2020-03-24   23:14

IP: 162.158.103.179

Nesamones pliurpiate. Tai tik utopija apie tuos renginius, viskas jau nuplauke....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Paaiškėjo, kokių sumų netektų klubai atšaukus Anglijos futbolo čempionatą nuotrauka, foto

Paaiškėjo, kokių sumų netektų klubai atšaukus Anglijos futbolo čempionatą

Britų leidinys „Daily Mail“ suskaičiavo apytikrius Anglijos „Premier“ lygos klubų nuostolius, jei...

Nuo „atsibodo“ iki „išprotėsiu“ – tokius atsakymus dažniausiai pateikia pasaulio sportininkai, paklausti...

V. Jeriomenka: vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą nuotrauka, foto

Kai kurių Klaipėdos miesto sporto bendruomenės narių bandymai sustabdyti Klaipėdos miesto sporto...

Bandymai pakeisti Sporto tarybą - bevaisiai nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę rašėme, kad Lietuvos rankinio lyga (LRL) dėl koronaviruso pandemijos nusprendė...

"Dragūnui" baigėsi ir Baltijos rankinio lygos čempionatas nuotrauka, foto

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas priėmė sprendimus dėl II lygos...

"Atlantas" tęsia veiklą nuotrauka, foto

"Klaipėdos" dviratininkams atšaukta daugybė lenktynių nuotrauka, foto

Sportas, "Klaipėdos" dviračių komanda visą vasarį rengėsi sezonui Ispanijoje, kovo pradžioje išmėgino jėgas...

Dėl pasaulio salės futbolo pirmenybių Klaipėdoje - svarstymai nuotrauka, foto

Sportas, Gali būti, kad rugsėjo 12 - spalio 4 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose,...

Klaipėdos uosto direkcijai vadovaus Algis Latakas nuotrauka, foto

Klaipėda, Susisiekimo ministerija dar nepranešė, tačiau Algis Latakas vėlų antradienio vakarą portalui VE.lt...

Gyvenimas pro langą (3) nuotrauka, foto

Nuomonės, Pradėjau ciklą "Gyvenimas pro langą". Nes gyvenimas pro langą vis tiek yra...

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...