Kazys Maksvytis: „Žaidėjams dėl kovingumo - jokių priekaištų“

Kazys Maksvytis: „Dėl kovingumo jokių priekaištų neturiu“
Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis po FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynių Prancūzijoje, kurias pralaimėjo rezultatu 78:88 prieš Strasbūro SIG ekipą, teigė, kad neturi jokių priekaištų savo žaidėjams už kovingumą, rodomą norą ir atsidavimą, tačiau pripažino, kad daug įtakos galutiniam rezultatai turėjo net keturių neptūniečių surinktas pražangų limitas.
„Žaidėjai pademonstravo kovingumą ir didžiąją rungtynių dalį pirmavome, buvome susikrovę net 15 taškų pranašumą. Tačiau antroje rungtynių pusėje prisirinkome pražangų ankstyvame puolime ir nesustabdėme varžovų greito puolimo, praradome kontrolę ir SIG krepšininkai grįžo į žaidimą. Tada varžovai jau buvo ant bangos ir jau jiems šypsojosi sėkmė. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir per pratęsimą mes žaidėme be keturių savo svarbių žaidėjų, surinkusių po penkias pražangas, - Edgaro Želionio, Simo Galdiko, Laimono Kisieliaus ir Vytauto Šulskio. Dėl to pabaigoje pristigome jėgų. Aš negaliu viešai vertinti teisėjų darbo. Galiu pasakyti tik tiek, kad mes rašysime raštą FIBA techninei komisijai, kad įvertintų teisėjų darbą“, - sakė „Neptūno“ vyr. treneris K. Maksvytis.
Jau rašėme, kad „Neptūno“ krepšininkai buvo labai arti skambiausios šio sezono pergalės - Prancūzijoje tik po pratęsimo pralaimėjo FIBA Čempionų lygos aštuntfinalį prieš turtingąją bei žvaigždžių būrį turinčią Strasbūro SIG ekipą. Prancūzijoje pralaimėta rezultatu 78:88 (19:13, 24:17, 14:21, 13:24, 8:13).
Pirmąją akistatą namuose „Neptūnas“ laimėjo 73:68, tačiau 5 taškų persvaros neužteko - teko žaisti pratęsimą, ir galiausiai buvo pralaimėta - bendras dviejų rungtynių rezultatas - 156:151.
Neptūniečiai Prancūzijoje didžiąją rungtynių dalį pirmavo dviženkle persvara, o vienu metu buvo susikrovę ir 15 taškų atotrūkį (36:21), tačiau ketvirtajame kėlinyje dėl penkių pražangų ribos aikštę turėjo palikti keturi Klaipėdos ekipos žaidėjai - Edgaras Želionis, Vytautas Šulskis, Simas Galdikas ir Laimonas Kisielius. Be jų neptūniečiai per pratęsimą nebeatsilaikė ir po dramatiškos bei itin įtemptos kovos yra priversti pralaimėjimu baigti savo pasirodymą šio sezono FIBA Čempionų lygos turnyre.