2020 m. rugpjūčio 10 d. 09:07 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Kazimiero Budrio graži idėja neužgeso ir šviečia ryškiomis spalvomis

Kazimiero Budrio graži idėja neužgeso ir šviečia ryškiomis spalvomis nuotrauka, foto

GERIAUSIEJI. Turnyro nugalėtojai, prizininkai ir organizatoriai.

Reklama

Klaipėdoje gražiomis kovomis, su šou programa ir šokiais praūžė tris dienas vykęs 44-asis Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyras. Būtent tokias smagias krepšinio šventes visada organizuodavo prieš daugiau nei metus anapilin iškeliavęs miesto garbės pilietis ir šeimų krepšinio turnyrų pradininkas K. Budrys. Jo tradicijos neužgeso - puikiai jo darbus tęsia bendražygis Algirdas Vaicekauskas.

Klaipėdos sporto rūmuose vykusiame K. Budrio taurės šeimų krepšinio turnyre varžėsi 8 šeimynos iš Kauno, Kretingos, Šilutės rajono, Šiaulių, Panevėžio, Švėkšnos, Gargždų ir Veiviržėnų.

Nugalėtojų taurę į viršų kėlė Žukauskai iš Šiaulių, kurie didžiajame finale rezultatu 60:52 nugalėjo Ruškius iš Veiviržėnų.

"Tai buvo smagus savaitgalis šeimos ir krepšinio mylėtojų apsuptyje, o kai tampi nugalėtoju - džiaugsmas dvigubas", - sakė buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas, Europos čempionas (2003 m., Švedija) ir olimpinis (1996 m., Atlanta) prizininkas Mindaugas Žukauskas.

Įdomu pastebėti, kad šios komandos trenerio postas buvo patikėtas bendrapavardžiui Europos čempionui ir dukart olimpiniam prizininkui klaipėdiečiui Eurelijui Žukauskui. Už tai, kad jis minėtą šiauliečių komandą atvedė į nugalėtojų kelią, buvo įteiktas specialus prizas.

Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro trečioji vieta atiteko Nausėdams iš Šilutės rajono, kurie rezultatu 61:38 įveikė Tautvaišus iš Panevėžio.

Penkti liko Stonkai iš Kretingos, šešti - Stoniai iš Švėkšnos, septinti - Bručkai iš Gargždų, aštunti - Šliogeriai iš Kauno.

Nuvyko į Lėbartus

"Tvirta šeima yra visko pagrindas, o sportuojanti šeima yra geriausia, kas gali būti mūsų bendruomenėje. Linkiu sportuoti dar daug daug metų ir kad visi susirinktumėte į 50-ąjį turnyrą", - turnyro atidarymo metu kalbėjo Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

Šįkart šeimų krepšinio šventėje netrūko ir jautrių akimirkų - turnyras prasidėjo tylos minute, skirta pagerbti 2019 metų vasarį šį pasaulį palikusiam K. Budriui. Būrelis dalyvių, tarp kurių ir brolis Benediktas, nuvyko į Lėbartus, uždegė žvakutes, padėjo gėlių ant šeimų krepšinio sumanytojo kapo.

K. Budrys visada pasižymėjo vaišingumu ir puikiu šeimų turnyrų organizuotumu, tad A. Vaicekauskas pratęsė ir vakaronės tradicijas.

Šįkart vakaronė suorganizuota Klaipėdos sporto rūmų kieme.

"Vakaronė vyko lauko karantino sąlygomis - pastatėme palapines Klaipėdos sporto rūmų kieme, paruošėme vaišes, grojo smagi muzika, šalia krepšinio aikštelėje vyko šokiai. Labai ačiū Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos rinktinės kariams, Dragūnų bataliono kariams ir valgyklos personalui už pagalbą. Visi kartu suorganizavome puikią šventę šeimoms", - džiaugėsi pagrindinis turnyro organizatorius A. Vaicekauskas.

Kazimieras Budrys - šeimų vienytojas

Reklama

Šeimų krepšinio turnyrų puoselėtojas, Klaipėdos miesto garbės pilietis Kazimieras Budrys anapilin, pralaimėjęs kovą su klastinga liga, iškeliavo 2019 metų vasario 19 dieną. Jis ėjo 83-iuosius gyvenimo metus.

K. Budrys buvo išties iškili asmenybė, savo trofėjų kolekcijoje sukaupęs daugybę laurų: dar jaunystėje kartu su Klaipėdos "Maisto" komanda tapo Lietuvos krepšinio čempionu, o pastaraisiais metais kartu su veteranais tapo pasaulio vicečempionu, Europos čempionu ir prizininku, apdovanotas KKSD Sporto garbės komandoro ženklu, Sporto garbės kryžiumi, LTOK olimpine žvaigžde ir ordinu už nuopelnus Lietuvai.

K. Budrys taip pat žinomas kaip vienintelio pasaulyje šeimų krepšinio turnyro rengėjas.

"Šeima yra pats brangiausias turtas ir didžiausia vertybė, ją privalo puoselėti kiekvienas. Juk kuo daugiau darnių ir sveikų šeimų gyvens valstybėje, tuo ji bus stipresnė. Viso to galima pasiekti krepšiniu, kuris Lietuvoje taip pat yra vertybė. Jį žaisdamos šeimos tvirtėja, auga jų kolektyviškumas ir pagaliau didėja gimstamumas, ko mums Lietuvoje trūksta. Smagu žiūrėti, kaip mažiausi vaikai krepšinio aikštelėje laksto kartu su vyresniais broliais, seserimis, tėvais, dėdėmis ir net seneliais. O juk įprastai mūsų šeimos dažniausiai susiburia tik per laidotuves", - dar prieš kurį laiką K. Budrys aiškino, kodėl kilo mintis rengti būtent šeimų varžybas.

2010 metais jis kartu su bendraminčiais įkūrė Lietuvos šeimų krepšinio lygą ir turėjo vilčių Klaipėdoje surengti Europos šeimų krepšinio čempionatą.

K. Budrio šeimų krepšinio turnyras rengiamas nuo 1977 metų ir seniai išaugo iki tarptautinio lygio. Jame yra dalyvavusios šeimų komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Suomijos, Vokietijos.

Reklama

Ypatingo dėmesio sulaukė 2011 metais vykęs 35-asis turnyras, kuriame pirmą kartą dalyvavo ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės - Arvydo Sabonio šeimos komanda.

EMOCIJOS. Turnyro nugalėtojai Žukauskai buvo smagiai nusiteikę. Ši šeimyna Kazimiero Budrio nugalėtojų taurę į viršų kelia jau trečią kartą.

Algirdo KUBAIČIO nuotr.

Nešė olimpinį deglą

K. Budrys 2012 metų vasarą buvo išrinktas dalyvauti Londono olimpinės ugnies nešimo estafetėje.

Reklama

Klaipėdietis deglą kelias minutes nešė Pietryčių Anglijos miesto Ashfordo gatvėmis, palei kurias buvo nusidriekusios minios žmonių.

"Klaipėdoje aš praleidau visą gyvenimą: mačiau ir prieškarį, ir karo etapą, vėliau teko matyti ir griuvėsius. Klaipėda - mano širdies miestas. Su šiuo miestu susiję gražiausi prisiminimai", - "Vakarų ekspresui" yra atviravęs K. Budrys.

Klaipėdoje gimęs ir augęs K. Budrys žaidė rankinį, ledo ritulį, futbolą, daugiausia - krepšinį, nemažai metų skyrė lengvajai atletikai, jį kasmet buvo galima išvysti ir tradicinėse "Gintarinės jūrmylės" bėgimo varžybose.

Baigęs Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą, K. Budrys įsidarbino "Lietuvos jūrų laivininkystėje" sporto metodininku, ten įkūrė "Meridiano" sporto klubą. Vėliau beveik dešimt metų, dirbdamas pirmuoju kapitono padėjėju prekybiniame laive, kurio įgula - 26-28 žmonės, rengdavo tikras sporto žaidynes.

Triume buvo įrengęs tinklinio, mažojo futbolo, net ir krepšinio aikštelę.

Jo iniciatyva įkurtas krepšinio veteranų klubas "Neptūniečiai" nuolat rengia Lietuvos miestų veteranų turnyrus ir dalyvauja Lietuvos, Europos ir pasaulio veteranų čempionatuose.

Reklama

2018 metų spalio mėnesį Klaipėdos "Forum Cinemas" kino teatre klaipėdiečiams buvo nemokamai parodytas legendinio krepšinio žurnalisto Vido Mačiulio filmas apie K. Budrį "Jūreivio keliai krepšinio uoste".

NEAPLEIDO. Šeimų krepšinio turnyrų organizavimą puikiai pratęsė Kazimiero Budrio bendražygis Algirdas Vaicekauskas (kairėje).

Redakcijos archyvo nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Neseniai Italijos čempionais tapę Turino „Juventus“ žaidėjai su superžvaigžde Cristiano Ronaldo priešakyje...

Smūgis „Juventus“ futbolininkų ambicijoms: iš Čempionų lygos juos išspyrė „Olympique“ nuotrauka, foto

Anglijos futbolo klubas „Manchester City“ į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį prasibrovė du...

„Manchester City“ abu kartus įveikė „Real“ ir pateko į ketvirtfinalį nuotrauka, foto

Šeštą pergalę iš eilės Lietuvos futbolo A lygoje iškovojo vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“.

„Žalgiris“ palaužė vėl kiekybinį pranašumą turėjusią „Bangą“ nuotrauka, foto

Klaipėdos „Neptūnui“ sumokėjus išpirką, Benas Griciūnas persikėlė į uostamiestį. Jo netektį „Šiauliai“...

„Šiauliai“ baigė komplektuoti komandą: paskutiniu pirkiniu tapo aukštaūgis iš Belgijos Andy Van Vlietas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Savaitės horoskopas (rugpjūčio 10–16 d.) nuotrauka, foto

Įvairybės, Dylančio Mėnulio savaitė. Šiomis dienomis jus gali ištikti įvairios nesėkmės ir nemalonumai,...

Nuo pirmadienio pietinė Klaipėda – be šilto vandens nuotrauka, foto

Klaipėda, Rugpjūčio 10-15 dienomis AB „Klaipėdos energija“ vykdys šilumos trasų hidraulinius bandymus, todėl...

Aptars griežtesnes viruso kontrolės priemones nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitete pirmadienį planuojama aptarti griežtesnes koronaviruso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 52 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 52 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...