Kauno „Žalgiris“ 20-ą kartą tapo LKL čempionu

Kauno „Žalgirio“ komanda aštuntą kartą iš eilės tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempione. Penktosiose finalo serijos rungtynėse pirmadienį žalgiriečiai namuose 80:70 (18:20, 18:19, 22:17, 22:12) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1.

Pirmajame kėlinyje Vilniaus klubas pirmavo 19:14, bet antrajame jau kauniečiai turėjo 4 taškų persvarą (33:29). Visgi įpusėjus rungtynėms pirmavo „Lietuvos rytas“ - 39:36.

Trečiajame ketvirtyje ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda, o po 30 min. žaidimo priekyje buvo „Žalgiris“ 58:56. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ pirmavo 61:59, bet tuomet žalgiriečiai pelnė 6 taškus iš eilės (65:61). Po Aarono White'o ir Vasilijes Micičiaus tritaškių „Žalgiris“ nutolo 77:68 ir neleido varžovams išsigelbėti.

„Žalgirio“ komandoje nesulaikomai žaidė Brandonas Daviesas. Jo sąskaitoje - 29 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir net 42 naudingumo balai. Po 10 taškų pridėjo Beno Udrihas bei Kevinas Pangosas, 8 - V. Micičius. „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui atiteks jau 12-as LKL čempiono diržas.

„Lietuvos ryto“ ekipoje 20 taškų surinko Loukas Mavrokefalidis, 9 - Martynas Echodas, po 8 - Rokas Giedraitis, Chrisas Krameris (10 rez. perd.) ir Travisas Petersonas.

Pirmąsias finalo rungtynes „Žalgiris“ namuose laimėjo 96:83, bet Vilniuje pajėgesnis buvo „Lietuvos rytas“ - 82:73. Trečiąjį susitikimą Kaune žalgiriečiai laimėjo 90:80, o ketvirtajame mače Vilniuje svečiai įrodė pranašumą 82:78.

„Žalgiris“ iš viso LKL čempionu tapo 20-ą kartą. „Lietuvos rytas“ LKL pirmenybes yra laimėjęs keturis sykius.