Kauno "Žalgirį" sutraiškė Maskvos CSKA tankas - 59:94

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pasipriešinti vienai galingiausių Europos komandų. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje vykusiame Eurolygos „Top 16“ etapo šeštojo turo mače žalgiriečiai pralaimėjo Maskvos CSKA komandai 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28).

Rungtynių pradžioje į penkis Maskvos CSKA taškus ilgai netrukus atsaką rado ir kauniečiai: perėmęs kamuolį dėjimu žiūrovus iš vietų kėlė Ianas Vougioukas, o tritaškį smeigė Renaldas Seibutis – 5:5. Tuomet svečiai vėl surengė savo spurtą ir įpusėjus kėliniui turėjo aštuonių taškų persvarą (5:13). Nors baudas sumetė Edgaras Ulanovas ir aikštėje pasirodęs Martynas Pocius, varžovai toliau po žalgiriečių krepšiu rasdavo antruosius šansus demonstravo sunkiai sustabdomą puolimą – 9:21. Taškų sąskaitą atsidarė Brockas Motumas, tačiau po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degantis rezultatas daug optimizmo nesuteikė – 11:26.

Antrą kėlinį pradėjo aštrus ir rezultatyvus M.Pociaus reidas, tolimą bombą įskraidino Olivier Hanlanas – 16:29. Svečiai iš Rusijos šeimininkavo baudos aikštelėje rinkdami vieną kamuolį po kito puolime, o tolėliau krepšio visas antras progas puikiai išnaudojo Milošas Teodosičius bei Nando De Colo (16:34). Komandą įkvėpti bandė tritaškius smeigę R.Seibutis ir Lukas Lekavičius bei agresyviai sužaidę Paulius Jankūnas ir O.Hanlanas – 25:38. Gerai besidarbavę gynyboje žalgiriečiai privertė CSKA krepšininkus be taškų žaisti jau keturias minutes, o dar didesnį triuškmą „Žalgirio“ arenoje kūrė taškus pelnęs komandos kapitonas P.Jankūnas (27:38). Tiesa, greitai maskviečiai malšino įsisiautėjusias tribūnas ir į pertrauką išėjo susikurdami rimtus pamatus antrai rungtynių pusei – 29:44.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionų metimai tiesiog išsisukdavo iš krepšio, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje buvo realizuojami net ir sudėtingiausi bandymai – 29:52. Sunkiu metu iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, pasižymėti pavyko I.Vougioukui – 35:54. Drąsiai rungtyniavo L.Lekavičius, bet CSKA pranašumas tik augo (37:60). Ketvirčio pabaigoje I.Vougiouko perdavimą tolimu šūviu pavertė Siimas-Sanderis Vene, tritaškiu svečius baudė ir Kasparas Vecvagaras, o du taškus pridėjo O.Hanlanas – 45:66.

Paskutinę rungtynių atkarpą puikiai pradėjo P.Jankūnas, kurio šeši taškai mažino atsilikimą iki devyniolikos – 51:70. Aštuntąjį savo tašką rinko O.Hanlanas, agresyviau sužaidė S.Vene, tačiau užtikrintai žaidę svečių legionieriai artino CSKA komandą prie pergalės (55:78). Mesdamas baudas neklydo I.Vougioukas, o rungtynių baigtis likus dviem minutėms jau nebekėlė abejonių (57:85). Nesėkmingai susiklosčiusį mačą užbaigė Martyno Sajaus netaiklų metimą taisęs S.Vene – 59:94.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16 (6/9 dvit.), O.Hanlanas 8 (2 per. kam.), S.Vene 7, R.Seibutis 6, I.Vougioukas 6 (2 per. kam.), L.Lekavičius 5, M.Pocius 4, K.Vecvagaras 3, B.Motumas 2, E.Ulanovas 2 (7 atk. kam.), M.Sajus 0.

CSKA: M.Teodosičius 20 (3/6 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), N.De Colo 19 (3/4 trit., 3 per. kam.), R.Freelandas 13 (5/6 dvit., 6 atk. kam.).