"Kaunas Hockey" sensacingai patiesė "Energiją"

Trečiadienio vakarą Lietuvos ledo ritulio čempionate sužaistos dvejos rungtynės, kurios baigėsi minimalia persvara, o Kaune didžiausią pastarųjų penkerių metų sensaciją pateikė Kauno „Kaunas Hockey“ klubas 5:4 (1:2. 2:0, 2:2) sugebėjęs įveikti Lietuvos ledo ritulio hegemoną, Elektrėnų „Energiją“ ir pakilęs į pirmąją čempionato vietą.

Kauno klubas varžovus vijosi po skaudžių dviejų svečių smūgių pirmajame kėlinyje, tačiau dar kartą pademonstravo charakterį ir išgelbėjo rungtynes.

Kantriai dirbę visoje aikštėje kauniečiai antrojo kėlinio penktąją minutę išlygino rezultatą po Ilja Lašino smūgio (24:40), pasinaudojęs dviguba persvara Dmitrijus Prokopenkovas (29:36) išvedė „Kaunas Hockey“ į priekį.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai smeigė dar vieną įvartį į varžovų vartus (D.Prokopenkovas, 41:27), tačiau patyrusi „Energija“ pasinaudojo varžovų pražangomis ir du kartus daugumoje pelniusi įvarčius išlygino rezultatą po Manto Marcinkevičiaus (47:03) ir Rolando Aliukonio (56:57) įvarčių.

Kauno klubas sukūrė sensaciją paskutinę rungtynių sekundę, kai svečiai jau ruošėsi pratęsimui. Šeimininkus visas rungtynes tempę legionieriai iš Rusijos sukūrė nedidelį stebuklą, kai pelnė pergalingą įvartį kartu su rungtynių pabaigą skelbiančia sirena.

Sušokę džiaugsmo šokį kauniečiai perrašė Lietuvos ledo ritulio istoriją. „Energijos“ komanda Lietuvos čempionatuose kitam Lietuvos klubui nepralaimėjo nė karto nuo pat Nacionalinės ledo ritulio lygos (NLRL) įsteigimo 2010 metais, o ir anksčiau senokai Lietuvoje žaidusi „Energija“ paskutiniuosius pralaimėjimus yra patyrusi tik tarybiniais laikais.

Paskutinį kartą Elektrėnų klubas pralaimėjo dar 2012 metais, kuomet kita šio miestelio komanda, ESSM kartu su „Energija“ buvo sukūrusi bendrą klubą. Tuomet „ESSM/Energija“ pralaimėjo klubui iš Rusijos „Delovaja Rus“.