Karaliaus Mindaugo taurė - Klaipėdos "Baltams"

Uostamiesčio centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėse vyko tarptautinis 2005-2006 metais gimusių moksleivių futbolo turnyras, skirtas Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai pažymėti.

Turnyre dalyvavo devynios komandos - Plungės FK "Babrungas", Kauno SM "Tauras", Ventspilio FK "Ventspils" bei po dvi ekipas iš Kaliningrado "Junost" (Rusija), Švedijos FF "Lycka" bei Klaipėdos futbolo mokyklos FK "Baltai".

Iš pradžių jaunieji futbolininkai varžėsi trimis grupėmis po tris komandas. Po to pagal varžybų reglamentą grupių nugalėtojai rato sistema kovėsi dėl taurės, o antrąsias ir trečiąsias vietas užėmusios ekipos - dėl kitų vietų.

Pirmojoje grupėje geriausiai sekėsi FK "Baltai-1" komandai. Klaipėdiečiai rezultatu 2:0 įveikė švedų "Lycka" antrąją komandą bei 3:1 - "Babrungą" ir su šešiais taškais pateko į finalinį etapą.

Antrojoje grupėje pirmąją vietą iškovojo "Junost" pirmoji komanda, o trečiojoje grupėje sau lygių neturėjo SM "Tauras". Ir kaliningradiečiai, ir kauniečiai iškovojo po 4 taškus.

NENUGALIMIEJI. Turnyro nugalėtojai Klaipėdos "Baltai". Algirdo Auruškevičiaus nuotr.

Finaliniame etape FK "Baltai-1" ir "Junost-1" vienodu rezultatu 1:0 nugalėjo "Taurą". Tad klaipėdiečių ir rusų dvikova turėjo nulemti turnyro nugalėtoją. Labai atkakliai vyko šis susitikimas. Iš pradžių į priekį išsiveržė kaliningradiečiai (1:0), bet "Baltų" jaunimas sugebėjo rezultatą išlyginti - 1:1. Kadangi abi ekipos turėjo identiškai vienodus rezultatus, joms teko mušti po tris baudinius. Kaliningradiečiai nerealizavo nė vieno baudinio, o puikiai turnyre rungtyniavusių Jokūbo Jančausko ir vartininko Pauliaus Linkevičiaus smūgiai buvo neatremiami. Tad 2:0 pergalę šventė Rimanto Skersio treniruojami "Baltų" jaunieji futbolininkai. Jie iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę.

Lemtingus įvarčius įmušusių žaidėjų pasiteiravome už kokias rinktines jie serga Rusijoje vykstančiame pasaulio futbolo čempionate. "Aš tai palaikiau rusus. Dabar sirgsiu už prancūzus, kurie turėtų tapti pasaulio čempionais", - "Vakarų ekspresui" prisipažino J. Jančauskas. "O aš žavėjausi Brazilijos rinktinės žaidimu ir maniau, kad ji iškovos planetos čempionės titulą. Deja, brazilai ketvirtfinalyje netikėtai pralaimėjo belgams", - atviravo P. Linkevičius.

Turnyro organizatorė - Klaipėdos futbolo mokykla - įsteigė prizus visų komandų geriausiems žaidėjams. Jais tapo: Emilijus Jermolajevas ("Baltai-1"), Denisas Šukailovas ("Junost-1"), Aleksas Tutkus ("Tauras"), Rainers Petersons ("Ventspils"), Viktoras Bjarka ("Lycka-1"), Elliot Silander ("Lycko-2"), Vitalijus Irnazarovas ("Junost-2"), Lukas Valauskas ("Babrungas") ir Natas Genutis ("Baltai-2").

Buvo išrinkta ir simbolinė turnyro rinktinė. Į ją pateko Lukas Budach ("Stumbras"), Filip Persson ("Lycka-1"), Valentinas Melnikovas ("Junost-1"), Rems Raks ("Ventspils"), Adrian Iggestedt ("Lycko-2"), Jegoras Borsukas ("Junost-2"), Adomas Latakas ("Babrungas"), Armandas Norvilas ("Baltai-2") ir Jokūbas Jančauskas ("Baltai-1").

Jaunuosius futbolininkus apdovanojo uostamiesčio futbolo mokyklos direktorius Antanas Adomynas.