Jonas Mačiulis buvo rezultatyvus, o "Panathinaikos" išlygino serijos rezultatą

Dramatišką pergalę ketvirtose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse iškovojo Jono Mačiulio vedama Atėnų „Panathinaikos“ komanda.

Lietuvio atstovaujamas klubas savo žiūrovų akivaizdoje tik po atkaklios kovos per pratęsimą 73:72 (21:16, 16:22, 14:10, 13:16, 9:8) palaužė Maskvos CSKA ekipą su Sonny Weemsu priešakyje.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas – lygus 2-2. Lemiamas mačas penktadienį bus žaidžiamas Maskvoje.

Susitikimą starto penkete pradėjęs Mačiulis aikštėje praleido 31 minutę, pelnė 15 taškų (3/6 dvitaškių, 3/7 tritaškių), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes po Jameso Gisto dėjimo iš viršaus „Panathinaikos“ klubas turėjo devynių taškų pranašumą (63:54), bet tuomet įsisiautėjęs Weemsas surinko aštuonis taškus paeiliui bei CSKA deficitas tapo minimalus (62:63).

Tada Aarono Jacksono pražangą išprovokavęs Roko Ukičius pataikė tik vieną baudą, o po minutės pertraukėlės aikštėje pasirodęs Vitalijus Fridzonas pelnė dvitaškį mindamas tritaškio liniją bei išplėšė pratęsimą Rusijos ekipai (64:64).

Pratęsimo metu vyko nervinga kova bei nė vienai komandai atitrūkti nepavyko. Pradėjus tiksėti paskutinei minutei keturis taškus paeiliui surinkę rusai išsiveržė į priekį bei įgijo trijų taškų persvarą (71:68).

Kitoje aikštės pusėje įspūdingą tolimą metimą pataikęs Antonis Fotsis išlygino rezultatą, o pražangą išprovokavęs Dimitris Diamantidis vėl sugrąžino minimalų pranašumą „Panathinaikos“ ekipai (73:71).

Po antrojo netaiklaus Weemso baudos metimo Diamantidžiui išsaugoti atšokusio kamuolio nepavyko bei svečiai turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau suklydo išsimesdami kamuolį ir finalinė rungtynių sirena skelbė „Panathinaikos“ žaidėjų pergalę.

„Panathinaikos“: Jonas Mačiulis 15, Stephane'as Lasme 14, Jamesas Gistas 12, Loukas Mavrokefalidis 10, Antonis Fotsis 8.

CSKA: Vladimiras Micovas 15, Sonny Weemsas 14, Aleksandras Kaunas 11, Aaronas Jacksonas 9, Vitalijus Fridzonas 8.