Įtemptoje kovoje triumfavęs „Neptūnas“ – Čempionų lygos atrankos finale

FIBA Čempionų lygos atrankos pusfinalyje Bulgarijoje Klaipėdos „Neptūnas“ 77:73 (24:21, 16:17, 14:16, 23:19) įveikė Londono „Lions“ krepšininkus bei prasibrovė į šio turnyro finalą. Lemiamoje kovoje dėl bilieto į FIBA Čempionų lygą Botevgrade ketvirtadienį klaipėdiečių lauks vietos „Balkan“ ir Minsko „Tsmoki“ poros nugalėtoja.

Nors aikštelėje viso mačo metu virė atkakli kova, tačiau didžiąją laiko dalį pranašumą savo rankose laikė „Neptūno“ krepšininkai.

Po pirmojo ketvirčio Tomo Gaidamavičiaus kariauna pirmavo 24:21. Antrajame kėlinyje po Norberto Gigos metimų atotrūkis buvo padidėjęs iki 7 taškų, tačiau iki ilgosios pertraukos jis sumenko 2 – 40:38.

Uostamiesčio krepšininkams pirmoje mačo pusėje koją kišo pataikymas – iš dviejų taškų zonos „Neptūnas“ realizavo 41,7 proc., pataikė 28,6 proc. tritaškių bei 61,5 proc. baudų metimų.

Beno Griciūno laiką aikštelėje trumpino greitos asmeninės pražangos, tačiau iš Šiaulių į Klaipėdą praėjusią vasarą persikėlusį centrą puikiai pavadavo Norbertas Giga, jau trečiajame kėlinyje fiksavęs dvigubą dublį.

Vieną svarbiausių klubo istorijoje mačų žaidęs „Lions“ klubas ketvirtojo kėlinio pradžioje įgijo 5 taškų persvarą, tačiau aistras Botevgrade kiek nuramino du taiklūs tolimi Klaido Metrikio šūviai.

Vis dėlto kova nebuvo baigta. „Lions“ įžaidėjas Justinas Robinsonas pataikė neįtikėtiną tritaškį, kai ant lentos viršaus pastriksėjęs kamuolys galiausiai skrodė krepšio tinklelį. Kitoje atakoje K.Metrikis buvo nubaustas technine pražanga, o likus 40 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Lions“ krepšininkas tritaškiais išlygino mačo rezultatą 73:73.

Likus 18 sekundžių iki ryto pabaigos N.Giga realizavo abu baudų metimus – 75:73. Londono krepšininkams užpulti nepavyko, o klaipėdiečių pergalę įtvirtino Martyno Mažeikos baudų metimai.

Šiose rungtynėse žaisti negalėjo susirgęs Simas Galdikas bei reabilitaciją po nugaros traumos tęsiantis Aidas Einikis.

„Neptūnas“: Norbertas Giga (14 atk. kam.) ir Džiugas Slavinskas (2/2 trit., 7 atk. kam.) – po 15, Klaidas Metrikis, Martynas Mažeika ir Giedrius Stankevičius – po 8, Žygimantas Janavičius 7 (5 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Lions“: Matthew Bryanas-Amaningas 16, Justinas Robinsonas 13, Byronas Mullensas 10.