Iš Ukrainos - su krūva medalių

Irklavimas

Klaipėdos baidarių ir kanojų senjorai iš Kijeve (Ukraina) vykusio tarptautinio sporto festivalio "Auksinis drakonas" grįžo iškovoję visų spalvų medalius. Mūsiškiai sužibėjo tarp 400 dalyvių iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Kazachstano, Anglijos, Latvijos bei Lietuvos.

Į varžybas, skirtas Ukrainos nepriklausomybės dienai paminėti, susirinko itin galingų ir tituluotų irkluotojų. "Buvo vykdomi ir atrankiniai plaukimai. Prieš varžybas beveik visi Lietuvos komandos dalyviai savo galimybes vertino gana atsargiai, kėlė sau uždavinius patekti nors į finalus", - pasakojo daugkartinis panašių varžybų čempionas klaipėdietis S. Bulovas.

Būtent šis mūsų miesto irkluotojas, Klaipėdos VPK areštinės viršininkas (amžiaus grupė 45-49 metai) triumfavo plaukdamas 500 (1 min. 50,02 sek.) ir 1000 m (3 min. 34,45 sek.) baidare. Įdomu pastebėti, kad plaukiant pusę kilometro antroje vietoje likęs milicijos pulkininkas, ypatingos paskirties milicijos padalinio (OMON) vadas iš Astrachanės Aleksejus Lebedevas nuo S. Bulovo atsiliko net 6 sekundėmis.

Be to, Klaipėdos baidarių ir kanojų irklavimo klubo "Rovingas" meistras S. Bulovas bronzos medalį iškovojo ir plaukdamas 200 m.

Įspūdingai pasirodė ir jo treniruočių draugai Aleksandrai Nazarovas bei Šarafutdinovas, kurie tarp 40-44 metų irkluotojų neturėjo lygių visuose trijuose - 1000 m, 500 m ir 200 m dviviečių kanojų plaukimuose.

Taip pat A. Nazarovas iškovojo pirmąją vietą, plaukdamas vienviete kanoja 1000 m, o dvigubai trumpesnio nuotolio rungtyje finišavo antras. A. Šarafutdinovas nugalėjo vienviečių kanojų 200 m rungtyje, 500 m nuotolį įveikė antras.

Dar vienas klaipėdietis Kęstutis Bortelis tarp 50-54 metų irkluotojų vienviete kanoja 200 m įveikė antras, o 500 m - trečias.