Iš Olandijos - su pergalėmis

Savaitgalį Olandijos Sneek mieste vyko tarptautinės „Waterpoort cup“ varžybos, dar vadinamos Olandijos atviru čempionu. Į renginį susirinko daugiau nei 250 sportininkų iš 5 šalių.

Sėkmingai šiose varžybose kovojo karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai. Siekiant tapti varžybų prizininkais, kai kuriems shodaniečiams teko kovoti net 4 kartus - tai buvo puiki patirtis ir jėgų išbandymas. Po atkaklių kovų Shodan komanda iškovojo 7 aukso, 7 sidabro, ir 9 bronzos medalius.

Suaugusiųjų sunkiausioje svorio kategorijoje +80 kg čempionu tapo Laurynas Vaičikauskas. Nors shodanietis svėrė tik 79 kilogramus, jis nepabūgo jėgas išbandyti sunkiausioje svorio kategorijoje. Laurynas kaip visada kovojo techniškai ir efektyviai, tad sėkmingai įveikęs abu varžovus pateko į finalą. Nors finale teko kovoti su 18 kg sunkesniu kovotoju iš Olandijos, klaipėdietis įtikinamai laimėjo savo kovą per pagrindinį laiką.

Saugusiųjų moterų +65 kg svorio kategorijoje vicečempione tapo Laura Pikturnaitė. Shodanietė sėkmingai įveikė grupės etapą, kuriame kovojo prieš kovotojas iš Olandijos ir Švedijos ir sėkmingai pateko į finalą. Finale po atkaklios kovos nusileista lietuvei Europos vicečempionei Brigitai Gustaitytei.

Jauniausioje amžiaus grupėje (6-7 m.) įveikęs varžovus čempionu tapo Vykintas Kubilius, o vicečempiono vardą iškovojo Jonas Skarbalius. Taip pat savo amžiaus grupėse čempionais tapo galingai kovoję Paulius Eikinas, Joris Macas, Kevinas Gintalas, Timofej Fiodorov, Aušvydas Špokauskas.

Varžybų vicečempionais savo amžiaus grupėse tapo Domas Jurkšas, Titas Jankūnas, Andrej Bulbenkov, Tomas Konovalovas, Brigita Puzneckytė. O bronzos medaliais džiaugėsi Orestas Radvilavičius, Benas Radeckas, Lukas Šiaulys, Titas Česnauskas, Antanas Norvilas, Adas Baltuonis, Dominykas Riauba, Marius Malcius, Austėja Gerybaitė.

Karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai džiaugiasi savo auklėtinių pasiekimais. Kiekvienas iš shodaniečių kovojo bent po du kartus, o norint užlipti ant prizininkų pakylos teko laimėti net ir 3-4 kovas. Tad tai buvo tikrai gera patirtis ir pažintis su užsienio karatė mokyklomis.