2019 m. vasario 22 d. 12:53 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Iš dangaus nukritęs normatyvas

2017-03-03, 15:01

Aistė LABINAITĖ, Respublika.lt

Iš dangaus nukritęs normatyvas nuotrauka, foto

DEBIUTAS. Bėgikė Eva Misiūnaitė pirmą kartą savo jėgas išbandys Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate.

© Alfredo Pliadžio nuotr.

Jau šį savaitgalį, kovo 3-5 d., Belgrade (Serbija) vyks Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame kovos ir penki mūsų šalies sportininkai. Šios pirmenybės iš mūsiškių debiutinės bus bėgikei Evai Misiūnaitei. Žiemos sezono atradimu tapusi 25 metų sprinterė prisipažino, kad nesitikėjo, jog pavyks ten prasibrauti, netgi dabartinė sportinė forma jai pačiai yra neįtikėtina. „Per kelis mėnesius sugebėjau pagerinti asmeninį rezultatą beveik 3 sek., tai taip pat labai neįtikėtina. Galų gale kažkas gyvenime pasiteisino. Pagaliau atsipirko didelis ir sunkus darbas“, - „Sporto gyvenimui“ sakė E. Misiūnaitė.

Nustebino pati save

Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato normatyvą (54,00 sek.) E.  Misiūnaitė norėjo įvykdyti vasario 17-18 d. Klaipėdoje vykusiose Lietuvos pirmenybėse. Tačiau nors moterų 400 m bėgimo rungtyje ji ir nugalėjo, distanciją įveikė per 54,61 sek., tad pagrindinio tikslo įgyvendinti tuomet nepavyko. Iškart po šio starto Lietuvos lengvaatletė išvyko į kaimyninę Latviją, kur vasario 18-19 d. Kuldygoje buvo organizuojamas atvirasis Latvijos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Čia bėgikė vėlgi triumfavo 400 m distancijoje ir galiausiai įvykdė išsvajotąjį normatyvą. Lietuvė finišavo per 53,90 sek., pagerino asmeninį rekordą ir pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą.

„Tai bus pirmasis mano Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Iš tikrųjų visai nesitikėjau, kad pavyks įvykdyti normatyvą į šias pirmenybes. Nors, žinoma, tai buvo mano tikslas. Kai atėjo Lietuvos čempionatas, šį tikslą buvau jau kažkiek nustūmusi į šalį, jau maniau, kad nebepavyks jo įgyvendinti. Todėl kitą dieną visiškai su kitokiomis emocijomis važiavau į Kuldygą. Ten visiškai netikėtai tas normatyvas man ir nukrito kaip iš dangaus“, - pasakojo lengvaatletė.

Prieš sportininkams išvykstant į Belgradą, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva teigė, kad geras mūsiškių rezultatas būtų, jei visi patektų į finalus, pasirodytų pagal savo galimybes. Tačiau E.Misiūnaitė tokį rezultatą kol kas įvardijo tik kaip svajonę.

„Nežinau, kaip dėl finalo. (Juokiasi.) Aišku, visada galima pasvajoti, bet pasižiūrėjau dalyvių protokolus, tikrai yra labai stiprių konkurenčių. Tikiuosi patekti bent jau į pusfinalį. Kaip iš tikrųjų bus, pamatysime tik penktadienį. Šiaip ir pačios čempionato sąlygos bus labai įdomios. Startuosime labai anksti ryte. Aš net treniruočių tokiu laiku nedarau. Manau, truputį bus iššūkis ir organizmui. Tikiuosi bent priartėti prie asmeninio rezultato arba pasiekti dar vieną asmeninį rezultatą. Tai man būtų labai didelis pasiekimas“, - kalbėjo E. Misiūnaitė.

Lengvaatletė prisipažino, kad jos dabartinė sportinė forma ją pačią stebina. Per kelis naujojo sezono mėnesius ji sugebėjo pagerinti asmeninį rezultatą beveik 3 sek.

„Tai labai neįtikėtina. Dėl to labai džiaugiuosi, galų gale kažkas gyvenime pasiteisino. Atsipirko didelis sunkus darbas, turiu kelialapį į Europos čempionatą, - teigė bėgikė. - Kokia tokio sėkmingo sezono starto paslaptis? Mano gyvenime įvyko tam tikrų pokyčių, pradėjau dirbti su šveicarų treneriu Lorenu Mjuli (Laurent Meuwly). Man jį rekomendavo ir nusprendžiau pabandyti kažką naujo. Taigi jau beveik metai, nuo praėjusio kovo mėnesio, su juo dirbu, pagal jo sudarytus planus, ir matome rezultatus.“

Galvoje rekordai

E. Misiūnaitė lengvąja atletika užsiima apie 12 metų. Kadangi jos abu tėveliai sportininkai, bėgikai, tai ir dukra nusekė jų pėdomis. Tuomet, dar būnant septynerių, mergaitę treniruotis pas save pakvietė tėvelių treneris. Bėgikė prisipažįsta, kad į sportą rimtai žiūrėti pradėjo tik maždaug 14-os. Kaip ir daugumos vaikų gyvenimuose, iš pradžių ji gyveno ne tik lengvąja atletika. Vaikystėje išbandė įvairiausias sporto šakas. Tačiau, be lengvosios atletikos, vienas rimtesnių jos pabandymų buvo tik tinklinis. Šia sporto šaka mergina užsiėmė dvejus metus. Po to galiausiai grįžo tik prie lengvosios atletikos.

„Lengvoji atletika mano gyvenime prasidėjo nuo bėgimo. Tačiau man labai patiko šuoliai. Kai buvau 14 metų, pradėjau šokinėti į tolį. Visai neblogai sekėsi ir man tai labai patiko. Galvodavau, nereikia čia įdėti daug pastangų, kad toli šoktum. (Juokiasi.) Tačiau po to atsitiko taip, kad pradėjau vis tiek daugiau bėgioti. Tai buvo toks grynesnis sprintas, trumpi nuotoliai, - pasakojo E.Misiūnaitė. - Vėliau treneriai pamatė potencialą ir pasiūlė pabandyti 400 m bėgimą. Tiesa, man nelabai patiko. Bet vis dar bėgioju tą distanciją. (Šypsosi.) Būna juk ir taip gyvenime. Pavyzdžiui, praėjusių metų žiemą dar bandžiau ir daugiakovę, norėjau pasižiūrėti, kaip ten viskas yra. Man tai labai patiko. Tuomet jau buvau susigundžiusi bėgti ir barjeriniame bėgime. Bet galiausiai pradėjau dirbti su šveicaru treneriu, tai nuomonė pasikeitė, pasidarė truputį mielesni 400 m.“

Bėgikė, paklausta, koks būtų jos svajonių laikas, per kurį norėtų įveikti 400 m, sakė, kad nuolat svajoja tik apie rekordus.

„Pavyzdžiui, ir toje pačioje Kuldygoje, kai bėgau po Lietuvos čempionato, galvoje sukosi mintys, kad jau reikia pasiekti Lietuvos uždarų patalpų rekordą. Bet, man atrodo, čempionate Latvijoje kažkas buvo negerai su laikrodžiu, kuris būna pastatytas ant finišo linijos. Kai nubėgau tuos 400 m, jis rodė 53,40 sek., o Lietuvos rekordas yra 53,47 sek. Vos nenumiriau iš jaudulio, taip džiaugiausi, šokinėjau. O, pasirodo, ten buvo pusės sekundės paklaida. Kalbant apie svajonių laiką, vasarą norėčiau nubėgti 400 m bent jau per 52 sek. Tačiau kaip iš tikrųjų bus, matysime. Dabar svarbiausias startas yra Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, visa koncentracija į jį. Tikiuosi, debiutinis blynas Serbijoje nebus prisvilęs. Nors, aišku, pirma reikia ten nuvažiuoti ir dalyvauti, tada matysime“, - sakė E. Misiūnaitė.

Kadangi dabar yra varžybų metas, per dieną bėgikė turi tik po vieną treniruotę. O apskritai treniruojasi šešis kartus per savaitę. Tiesa, jei artėja varžybos, tuomet treniruotėms skiriamos penkios dienos. Tačiau E.Misiūnaitei tikrai nėra kada ilsėtis. Sportininkė dar studijuoja magistrantūroje. Lengvaatletė yra ir Vytauto Didžiojo universiteto reklamos vadybos studentė.

„Negalima sakyti, kad mano pasirinktos studijos nesusijusios su sportu. Visada rinkodaros žinias galima pritaikyti ir sportui. Tai ir bandau daryti. Iš tikrųjų viską pavyksta suderinti. Nei mokslai, nei sportas vienas dėl kito nenukenčia. Juk jeigu nori, viską gali padaryti, įgyvendinti. Arba, kaip sakoma, jei mokslai trukdo sportui, reikia mesti mokslus“, - juokdamasi kalbėjo E. Misiūnaitė.

Nijolė Medvedeva, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė:

Eva Misiūnaitė žiemą niekada nėra startavusi, taigi Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas Serbijoje jai bus debiutinis. Tačiau jos rungtis, 400 m bėgimas, yra pakankamai sudėtinga. Matysime, kaip Evai susiklostys startas. Mus tenkintų, jei ji pasiektų savo asmeninį rezultatą. Sakyčiau, tai būtų jau geras jos dalyvavimas. Apie vietas tikrai nedrįstu prognozuoti. Tikėtis šioje rungtyje labai aukštų vietų būtų per daug drąsu. Jei ji sugebės susitvarkyti ir parodyti savo rezultatą, tai bus puikus kelias į ateitį ir į vasaros sezoną. Juk žiemą tokiose rungtyse mūsų sportininkams sudėtinga dalyvauti, nes mes nelabai turime sąlygų ir maniežų. Labai džiaugiamės, kad jai bent jau pavyko įvykdyti normatyvą, pasiekti tą lygį ir išbandyti jėgas Senojo žemyno pirmenybėse.

Lietuvos rinktinės sudėtis

  • Austra Skujytė (rutulio stūmimas)
  • Giedrė Kupstytė (rutulio stūmimas)
  • Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį)
  • Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį)
  • Eva Misiūnaitė (400 m bėgimas)

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Estijos krepšininkai nugalėjo Serbijos rinktinę nuotrauka, foto

Estijos krepšininkai nugalėjo Serbijos rinktinę

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo L grupės rungtynėse...

Kai buvo pristatytas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) biudžetas, paaiškėjo, kad organizaciją slegia...

Lietuvos futbolas skendi skolose nuotrauka, foto

Vyrų krepšinio Eurolygos 23-iojo turo rungtynėse ketvirtadienį Milano „AX Armani Exchange“ (Italija)...

Eurolygoje - M.Kuzminsko ekipos pergalė nuotrauka, foto

Lietuvos karatė kiokušin federacijos metiniame šventiniame renginyje buvo apžvelgta 2018 m. veikla,...

Geriausi 2018 m. Lietuvos karatė kiokušin kovotojas ir treneris - shodaniečiai nuotrauka, foto

Bergame (Italija) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Internazionali di...

L.Grigelis Italijoje pergalingai startavo dvejetų varžybose nuotrauka, foto

Etikos paieškos: išvados nepasikeitė nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto politikai patvirtino antrą kartą pateiktas specialiai sudarytos komisijos išvadas dėl...

Į Klaipėdą atvyks NKL lyderis nuotrauka, foto

Sportas, ŠIANDIEN 18 val. Klaipėdos Sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g....

Pagerbtas lengvaatletis Šarūnas Banevičius nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vasario 21 d. Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo pagerbti rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius...

Nuo geležinkelio triukšmo saugos sienutėmis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šalia geležinkelio gyvenantys klaipėdiečiai galbūt turės daugiau ramybės. Geresnes gyvenimo sąlygas žada...

Klaipėda, Paskelbta prieš 52 min.

Sportas, Paskelbta prieš 52 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...