Į aikštę grįžę Jankūnas ir Klimavičius padėjo "Žalgiriui" pasiekti įtikinamą pergalę

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai pradėjo Stepo Butauto taurės turnyrą. Pusfinalyje žalgiriečiai 92:66 (24:15, 19:16, 25:15, 24:20) nugalėjo Rakverės „Tarvas“ komandą iš Estijos. Turnyro finale šeštadienį kauniečiai susitiks su Rygos VEF ekipa, kuri kitame pusfinalyje net 88:45 sutriuškino Dnepropetrovsko „Dnepr“ klubą.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė beveik 11 mėnesių nežaidęs Tadas Klimavičius. Pataikę du tritaškius estai pirmavo 7:2, bet tuomet žalgiriečiai surengė spurtą 18:0. Jį pradėjo du kamuolius perėmęs Artūras Milaknis, kuris pats užbaigė vieną greitą ataką ir atliko idealų perdavimą Vyteniui Lipkevičiui. Šis pridėjo dar 6 taškus, tiek pat pelnė nuo suolelio pakilęs Tomas Dimša ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 24:15.

Nepaisant gražaus Dimšos perdavimo Edgarui Ulanovui ir Justo Tamulio tritaškio, „Tarvas“ ekipa antrajame kėlinyje sugebėjo priartėti 29:31. Varžovų spurtą nutraukė po traumų į aikštę grįžusių Klimavičiaus ir Pauliaus Jankūno tandemas. Po „Žalgirio“ kapitono 4 taškų iš eilės tritaškį smeigė ir Lukas Lekavičius, o Tauras Jogėla buvo keturioliktasis šeimininkų žaidėjas, pasirodęs aikštelėje, ir dešimtasis pelnęs taškus – 43:31.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai dar labiau įtvirtino savo persvarą. Klimavičius ir Jankūnas puikiai dalinosi kamuoliu ir surinko 9 taškus, o Kasparas Vecvagaras pataikė tritaškį su sirena – 55:39. Kamuolį puolime atkovojęs Jogėla pelnė dvitaškį su pražanga, 5 taškus iš eilės pridėjo Tamulis ir sužaidus 30 minučių „Žalgiris“ buvo priekyje 68:46.

Paskutinįjį ketvirtį dvitaškiais pradėjo Ulanovas ir Mindaugas Kupšas, o netrukus iš jų estafetę perėmė į aikštę sugrįžęs Jankūnas. Paulius vieną po kito siuntė kamuolius į krepšį ir pelnė 8 taškus iš eilės, padidinusius pranašumą iki 30 taškų (80:50). Vėliau du tritaškius pataikė Lekavičius, tačiau tarp jų įsiterpė kelios sėkmingos estų atakos, sumažinusios skirtumą – 86:64. Rungtynių pabaigoje įspūdingais dėjimais žiūrovus pradžiugino Jogėla ir Dimša bei paskutinius taškus pelnęs Klimavičius – 92:66.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17 (7 atk. kam., 6 kld.), Tadas Klimavičius 15 (6 atk. kam.), Lukas Lekavičius 11 (3/4 trit.), Vytenis Lipkevičius 8, Tomas Dimša 8 (5 rez. perd.), Justas Tamulis 8, Tauras Jogėla 7, Edgaras Ulanovas 6, Mindaugas Kupšas 4, Artūras Milaknis 3, Kasparas Vecvagaras 3, Vaidas Kariniauskas 2, Paulius Sorokas ir Nerijus Barauskas taškų nepelnė.

„Tarvas“: Raitas Keerlesas 22 (5 atk. kam.), Marisas Laksa 19, Cordero Bennettas 11 (5 rez. perd.).