"Gintaro" plaukikų pergalės

Kauno Girstučio baseine vyko atviras 2016 metų Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame varžėsi 274 plaukikai iš Estijos, Latvijos, Baltarusijos, JAV, Ukrainos ir Lietuvos.

Varžybos įtrauktos į atrankinių Rio de Žaneiro bei 2017 m. pasaulio plaukimo čempionatų sąrašus.

Klaipėdai atstovavo 14 "Gintaro" sporto centro plaukikų. Iš jų finaluose plaukė 11 klaipėdiečių, du iš jų įvykdė Lietuvos plaukimo meistro normatyvus. Tai - Mantas Kaveckas (100 m laisvu stiliumi - 52,79 sek.) ir Roberta Kuzaitė (50 m laisvu stiliumi - 26,71 sek., abu treniruoja Mečislavas Doviakovskis).

Kandidato į Lietuvos plaukimo meistrus normatyvą įvykdė Rimas Bacevičius (400 m laisvu stiliumi - 4 min. 18,96 sek., treneris M. Doviakovskis) ir Paulina Pekūnaitė (50 m nugara - 31,72 sek.).

Pirmenybių asmeninėse rungtyse prizines vietas iškovojo Roberta Kuzaitė (50 m laisvu plaukimo stiliumi įveikė per 26,71 sek., II vieta), M. Kaveckas (50 peteliške - 25,67 sek., III vieta) ir R. Bacevičius (1500 m laisvu stiliumi - 17 min. 15,67 sek., III vieta).

Taip pat mūsų vaikinų komanda (M. Kaveckas, Vilius Buta, Edgaras Pudžmys ir Vilius Srėbalius) užėmė trečiąją vietą 4x100 m laisvo plaukimo stiliaus estafetės varžybose - 3 min. 35,62 sek.