2018 m. rugsėjo 18 d. 18:25 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Geriausiųjų rinkimuose - klaipėdiečių būrys

(1)

Geriausiųjų rinkimuose - klaipėdiečių būrys nuotrauka, foto

PERGALINGAS SALTO. 2014 metų lapkričio mėnesį Almatoje (Kazachstanas) vykusiame pasaulio suaugusiųjų čempionate prizininku tapęs Aurimas Didžbalis po sėkmingo štangos kėlimo žiūrovus nustebino salto šou. Klaipėdietis pretenduoja tapti geriausiu 2014 metų Lietuvos sportininku.

© Xinhua-ELTA nuotr.

Viename svarbiausių kasmetinių Lietuvos sporto renginių - geriausių šalies sportininkų apdovanojimuose, kurie šiemet sužėrėjo naujomis spalvomis, mirga ir klaipėdiečių pavardės.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) rengiamuose 2014 metų Lietuvos sporto apdovanojimuose - du sunkiosios atletikos atstovai: Aurimas Didžbalis ir jo treneris Bronislavas Vyšniauskas, tinklininkė Ieva Dumbauskaitė ir dviratininkas Ramūnas Navardauskas.

Už šiuos klaipėdiečius iki sausio 15 dienos galime balsuoti (reikia spūstelėti ant žvaigždutės) kiekvienas iš mūsų interneto svetainėje: www.sportoapdovanojimai.lt. Nepagailėkime dėmesio savo miesto atstovams.

Garbingiausioje nominacijoje - A. Didžbalis

Gerbingiausioje šių rinkimų "Metų sportininko" nominacijoje kartu su visaginiečių irkluotoju Jevgenijumi Šuklinu ir imtynininku tauragiškiu Edgaru Venckaičiu varžosi ir klaipėdietis A. Didžbalis.

Visi jie šiemet pasaulio čempionatuose iškovojo bronzos medalius, tačiau A. Didžbalio (iki 94 kg) pranašumas yra tas, kad jis iškovojo ne tik dvikovės (399 kg) bronzos medalį, bet ir rovimo rungtyje (185 kg) pelnė sidabro medalį.

Šioje svorio kategorijoje dalyvavo 38 sportininkai, tad Aurimas pranoko net 35 dalyvius.

A. Didžbalis perrašė Lietuvos sunkiosios atletikos istoriją - iki tol tokio pasiekimo Lietuvos sunkiaatlečiai nebuvo pasiekę.

A. Didžbalis buvo pripažintas geriausiu 2014 metų Lietuvos universitetų (kartu su J. Šuklinu surinko vienodai balsų), Klaipėdos universiteto (KU) ir Klaipėdos miesto sportininku.

Galima sakyti, kad kelialapis į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpines žaidynes - A. Didžbalio kišenėje, tačiau Lietuvos sunkiaatlečių tikslas, kad į olimpiadą vyktų 3-4 atletai, tad 2015 metai - itin svarbūs.

Metų trenerio pretendentas - B. Vyšniauskas

Nenuostabu, kad geriausio Lietuvos metų trenerio nominacijoje mirga A. Didžbalio ugdytojo Bronislavo Vyšniausko pavardė. Jis šiuose rinkimuose konkuruoja su Lietuvos krepšinio rinktinės treneriu Jonu Kazlausku ir plaukimo treneriu Žilvinu Ovsiuku.

"Malonu, kad mes galime prisidėti prie Klaipėdos vardo garsinimo. Įdėjome daug darbo, širdies, tad nenuostabu, kad Dievas nuo mūsų nenusigręžė - mums 2014 metai buvo sėkmingi. Mums tikrai garbė atstovauti Klaipėdai", - pabrėžė B. Vyšniauskas ir jo auklėtinis A. Didžbalis.

Nereikia pamiršti, kad dar nuoširdžių liaupsių B. Vyšniauskas vertas ir už kitą svarbų 2014 metų pasiekimą - savo auklėtinio Žygimanto Stanulio iškovotą Europos jaunimo (iki 23 metų) vicečempiono titulą. Ž. Stanulis - taip pat itin realus pretendentas patekti į Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpines žaidynes.

PRETENDENTAS. Geriausio 2014 metų Lietuvos trenerio titulas gali atitekti Lietuvos sunkiosios atletikos vyr. treneriui Bronislavui Vyšniauskui. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Kiti klaipėdietiški akcentai

"Metų pergalės" nominacijos nugalėtoju pretenduoja tapti 2014 metais puikiai Klaipėdai atstovavęs dviratininkas Ramūnas Navardauskas. Šis Klaipėdos universitete studijuojantis sportininkas ne tik tapo Lietuvos čempionu, bet ir itin sėkmingai pasirodė vienose prestižiškiausių dviratininkų lenktynių "Tour de France". Jis vieną lenktynių etapą laimėjo, o dviejuose etapuose liko trečias.

SUŽIBĖJO. "Metų pergalės" nominacijos nugalėtoju pretenduoja tapti 2014 metais puikiai Klaipėdai atstovavęs dviratininkas Ramūnas Navardauskas. Jis itin sėkmingai pasirodė vienose prestižiškiausių dviratininkų lenktynių "Tour de France" - vieną lenktynių etapą laimėjo, o dviejuose etapuose liko trečias. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Į metų moterų komandos prizą pretenduoja tinklininkės klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė ir jos porininkė iš Tytuvėnų Monika Povilaitytė. Šios 20-metės yra pajėgiausia Lietuvos paplūdimio tinklininkių pora. 2014 metais pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionate Kipre jos iškovojo 8 pergales iš eilės, tačiau finale nusileido kanadietėms ir pasipuošė sidabro medaliais.

TINKLININKĖS. Į metų moterų komandos prizą pretenduoja tinklininkės klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė (dešinėje) ir jos kolegė iš Tytuvėnų Monika Povilaitytė. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Konkurso sistema

Po tris geriausius atstovus, atsižvelgę į šalies sporto federacijų siūlymus bei šių metų sportinius rezultatus, kiekvienai nominacijai atrinko Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, kurią sudaro 6 asmenys iš trijų minėtų organizacijų: KKSD, LTOK ir LSŽF.

Taryba balsavimu išrinks ir nugalėtojus. Jie bus paskelbti kitų metų sausio 19 d. vyksiančio iškilmingo renginio, kurį tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija, metu. Iki tol nugalėtojų pavardės išliks paslaptimi.

Dėl dalies nominacijų - metų sportininko, metų sportininkė, metų vyrų komanda, metų moterų komandos ir metų trenerio - balsuoja ir visuomenė interneto puslapyje www.sportoapdovanojimai.lt.

Renkant šių nominacijų nugalėtojus visuomenės balsas, kaip ir trijų organizacijų, atstovaujamų taryboje, sudarys 25 proc. galutinio balso.

Kiekvienai iš trijų organizacijų - KKSD, LTOK ir LSŽF - taryboje atstovauja du nariai: Edis Urbanavičius, KKSD generalinis direktorius, jis šiais metais išrinktas ir Tarybos pirmininku, Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė, Lietuvos antidopingo agentūros direktorė, Daina Gudzinevičiūtė, LTOK prezidentė, Einius Petkus, LTOK olimpinio sporto direkcijos direktoriaus pavaduotojas, Gintaras Nenartavičius, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentas, dienraščio "Lietuvos rytas" sporto redaktorius, Modestas Krukauskas, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos generalinis sekretorius, portalo 15min.lt sporto skyriaus redaktorius - Tarybos sekretorius. Kiekvienas Tarybos narys turi po vieną balsą.

Lietuvos sporto apdovanojimai - naujas projektas, pakeitęs nuo 1994 m., organizuotus geriausiųjų sportininkų rinkimus, kai nugalėtojams buvo dovanojama dailininko Stanislovo Kuzmos sukurta "Šaulio" skulptūra. Dabar bus teikiami vienodi apdovanojimai visų nominacijų laimėtojams - auksu dengtas stilizuotas pergalės, polėkio, olimpinės ugnies vaizdinio prizas, su Lietuvos vėliavos motyvais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nuomonė

2015-01-08   20:43

IP: 213.103.238.152

manau kad visi verti klaipėdiečiai aukštų apdovanojimų ypatingai sunkiaatletis

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Pasaulio irklavimo čempionate lietuviai pasipuošė medaliais nuotrauka, foto

Pasaulio irklavimo čempionate lietuviai pasipuošė medaliais

Bulgarijoje vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate vyrų vienviečių valčių rungtyje Mindaugas Griškonis...

Antrieji namai bei ypatinga vieta – taip Klaipėdą įvardija po metų pertraukos...

J. Grantas: „Klaipėda - ypatinga vieta mūsų šeimai“ nuotrauka, foto

Futbolo mokyklos, esančios Paryžiaus Komunos gatvėje, rekonstrukcijai jau išduotas statybų leidimas. "Jeigu...

Futbolo mokykla laukia statybininkų nuotrauka, foto

Jei siekiate lieknėti sveikai, o tuo pačiu pagerinti savo fizinę formą –...

Klaipėdietis lankydamas „Boot Camp“ treniruotes numetė net 12 kilogramų nuotrauka, foto

Tarptautinė golfo federacija (IGF) kartu su Airijos Golfo sąjunga (GUI) ir Airijos...

Lietuvos golfo rinktinių debiutas Pasaulio čempionate nuotrauka, foto

Rektoriaus konkurse - ir profesorius iš Laplandijos nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimų komisijos posėdyje buvo atplėšti 6 kandidatų, dalyvavusių...

Vieną parą į Neringą - nemokamai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Neringos savivaldybės tarybai teikiamas svarstyti sprendimo projektas, Pasaulinės turizmo dienos proga siūlantis...

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio...

Naktiniuose klubuose - elitinių prostitučių „rojus“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Sostinėje ir pajūryje veikę naktiniai klubai, kurių pavadinimai buvo aliuzija į...

Švietimas, Paskelbta prieš 41 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...