Geriausiais 2014 metų Lietuvos sportininkais išrinkti Rūta Meilutytė ir Jevgenijus Šuklinas

Geriausiais 2014 metų Lietuvos sportininkais išrinkti plaukikė Rūta Meilutytė ir kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.

Metų sportininkės apdovanojimą pelniusi 17-metė R. Meilutytė jaunimo (iki 18 metų) olimpinėse žaidynėse Nandzinge (Kinija) iškovojo du aukso medalius, triumfavo Europos čempionato 50 m plaukimo krūtine rungtyje, o Katare vykusiame pasaulio čempionate trumpajame (25 m) baseine iškovojo auksą (50 m krūtine) ir sidabrą (100 m krūtine). Plaukikė apdovanojimų ceremonijoje nedalyvavo.

Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo Inga Mikštaitė (kiokušin karatė) ir Milda Valčiukaitė (irklavimas).

"Metų sportininko" nominacijoje nugalėjęs 28-erių metų J. Šuklinas pasaulio čempionate Rusijoje vienviečių kanojų varžybose 200 m sprinto rungtyje pelnė bronzos medalį ir pakartojo 2006, 2007 bei 2009 metų rezultatus.

"Labai malonu būti įvertintam. Kažkada turėjau tokią svajonę tapti metų sportininku, bet metams bėgant liko vienintelė svajonė - olimpinis auksas. Dėl to nesureikšminau šių rinkimų, bet smagu, kad dar viena svajonė išsipildė. Malonu, kad renginys buvo surengtas taip įdomiai. Šie apdovanojimai skiriasi nuo laimėjimų varžybose. Kai viską atiduoti ir tavo sporto šaka laimi, tai truputį kitokios emocijos. O čia jau balsavimas ne nuo manęs priklauso. Laimėjau - smagu, bet jei laimėtų kitas žmogus - džiaugčiausi už jį. Malonu, kad žmonės balsuoja, nepamiršta, balsuoja. Tai skatina dirbti toliau. Iki olimpiados motyvacijos dar tikrai užteks", - po ceremonijos pasakojo J. Šuklinas.

J. Šuklinas šiuose rinkimuose pranoko Edgarą Venckaitį (graikų-romėnų imtynės) ir Aurimą Didžbalį (sunkioji atletika).

"Metų vyrų komandos" apdovanojimas atiteko irkluotojams - 26-erių metų Sauliui Riteriui (Ritter) ir 22-ejų metų Rolandui Maščinskui. Europos čempionate Serbijoje triumfavę lietuviai pagerino varžybų rekordą (6 min. 8,82 sek.), o planetos pirmenybėse Olandijoje buvo ketvirti.

S. Riteris ir R. Maščinskas rinkimuose sau už nugaros paliko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę ir Lietuvos vyrų mažojo regbio rinktinę.

"Labai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio įvertinimo. Jis parodo, kad sunkus darbas atsiperka. Kiti metai turėtų būti kupini pergalių ir irklavimo bendruomenė bus patenkinta. Irklavimas sparčiai populiarėja, sportininkų meistriškumas didėja. Žmonės jau žino apie mus ir tai yra labai šaunu", - kalbėjo irkluotojai, kitąmet sieksiantys kelialapio į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Geriausia moterų komanda tapo irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. 20-metė M. Valčiukaitė ir 25-erių metų D. Vištartaitė pernai Europos čempionate Serbijoje iškovojo sidabro medalius, o pasaulio pirmenybėse Olandijoje užėmė ketvirtąją vietą.

"Iš tikrųjų tai buvo mums naujiena. Naujo formato rinkimuose buvome ne geriausiųjų dešimtuke kaip anksčiau, o nominuotos kaip komanda. Tikėjome pergale ir džiaugiamės šiuo įvertinimu", - sakė D. Vištartaitė.

"Labai džiaugiamės visais komandos nariais, vyrai irgi buvo verti laimėjimo. Mus džiugina visų irkluotojų komandos narių apdovanojimais. Trenerio įvertinimu džiaugiamės labiau negu savimi", - pridūrė M. Valčiukaitė.

Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo Šiaulių "Gintros-Universiteto" moterų futbolo komanda bei paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

Metų treneriu pripažintas pernai 60-metį atšventęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės strategas Jonas Kazlauskas. Jo vadovaujama mūsų šalies komanda pasaulio čempionate Ispanijoje užėmė ketvirtąją vietą. J. Kazlauskas rinkimuose pranoko Žilviną Ovsiuką (plaukimas) ir Bronislovą Vyšniauską (sunkioji atletika).

Už nuopelnus Lietuvos sportui apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

"Metų pergalės" apdovanojimas atiteko jaunimo (iki 18 metų) olimpinėse žaidynėse Nandzinge (Kinija) triumfavusiai Lietuvos vaikinų trijulių krepšinio rinktinei - Kristupui Žemaičiui, Justui Vazaliui, Martynui Sajui ir Jonui Lekšui.

"Metų sugrįžimo" prizas skirtas plaukikui Giedriui Titeniui. 25-erių metų anykštėnas Europos plaukimo čempionate iškovojo tris medalius - sidabrą 50 m plaukimo krūtine rungtyje bei bronzą 100 m ir 200 m distancijose.

"Metų proveržio" apdovanojimas atiteko 23-ejų metų disko metikui Andriui Gudžiui. Praėjusių metų Lietuvos čempionas Europos lengvosios atletikos pirmenybėse Ciuriche (Šveicarija) užėmė dešimtąją vietą.

Metų sportininku su negalia išrinktas lengvaatletis Mindaugas Bilius. Judėjimo negalią turintis 32-ejų metų lietuvis Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato rutulio stūmimo varžybose iškovojo auksą, o disko metimo rungtyje - sidabrą.

Prizas už pagalbą sportininkams įteiktas Lietuvos irklavimo rinktinę remiančiam šveicarui Verneriui Hansui Cvimpferiui (Werner Hans Zwimpfer).

Laureatai apdovanoti pirmadienį Vilniuje, Kongresų rūmuose, surengtoje iškilmingoje ceremonijoje. Nugalėtojams įteiktos auksu dengtos statulėlės. Prizus sportininkams įteikė aukščiausi valstybės vadovai, kultūros, verslo ir sporto lyderiai.

Naujieji Lietuvos sporto apdovanojimai pakeitė anksčiau vykusius geriausio šalies sportininko rinkimus. Lietuvos sporto apdovanojimus rengia Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu (KKSD) bei partnere - Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF).