2018 m. lapkričio 21 d. 09:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Gelbėja skęstančią "Miniją"

2016-10-02, 16:00

Vitalija VITKAUSKIENĖ, "Pajūrio naujienos"

Gelbėja skęstančią "Miniją" nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Pirmoje Lietuvos futbolo federacijos lygoje žaidžiančiai ir paskutinėje vietoje atsidūrusiai, skolų dusinamai Kretingos „Minijos“ futbolo komandai Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai metė gelbėjimosi ratą – iš Savivaldybės biudžeto viršplaninių lėšų skyrė 10 tūkst. eurų.

Kretingos futbolo klubas „Minija“ turi viešosios įstaigos statusą, dalininkus – kretingiškius verslininkus Almantą Skruibį ir Edmundą Bružį. A. Skruibys yra ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, todėl svarstant lėšų klubui skyrimą nusišalino, kad išvengtų viešųjų ir privačių interesų konflikto.

 

Todėl E. Bružiui teko vienam atlaikyti „Minijos“ klubo veikla nepatenkintų Savivaldybės tarybos politikų priekaištus ir kaltinimus.

„Minija“ pralaimėjo 22 pirmoje lygoje sužaistas rungtynes ir tarp 16 lygos komandų yra paskutinėje vietoje. Komandai sėkmingos buvo tik 3 rungtynės. „Minijos“ futbolininkai per šį sezoną į savo vartus praleido 72 įvarčius, o priešininkams jų įmušė 10. Likus 4 nežaistoms rungtynėms, dėl lėšų stygiaus „Minijai“ kilo grėsmė neužbaigti sezono. Tokiai liūdnai baigčiai kai kurie tarybos nariai pritarė. Štai Vilius Adomaitis teigė: „Nebūtų bėdos, jeigu sezono ir nebaigtų, nauji savininkai klubą pigiau nusipirktų.“

V. Adomaitis patikino, jog toks galutinis komandos smigimas šiemet anaiptol nereikštų jos mirties, kaip prognozavo E. Bružis. Anot V. Adomaičio, taip jau nutiko Palangos futbolo komandai, kuriai atsirado nauji savininkai, kuri šiandieną yra lygos viršūnėje, nuo pirmą vietą užimančios Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos ją teskiria 2 taškai, t. y. betrūksta vienos pergalės „Šilui“ aplenkti ir būti pirmiems.

Apie potencialius klubo pirkėjus prasitarė ir E. Bružis, puse lūpų pažymėjęs, jog Futbolo federacija jų nepageidauja ir jeigu jie nupirktų „Miniją“ – federacija klubui neduotų licencijos. Meras Juozas Mažeika patvirtino, jog klubu besidomintys pirkėjai buvo ir pas jį užsukę.

Tarybos narys Steponas Baltuonis teigė manąs, jog į keblią finansinę situaciją „Minija“ papuolė todėl, kad jai nepasisekė turėti gerų rėmėjų. „Gal Edmundas (E. Bružis, – aut. past.) ir Almantas (A. Skruibys, – aut. past.) norėjo apsaugoti komandą nuo lošikų. Vieša paslaptis, kad didieji rėmėjų pinigai į futbolą dažniausiai ateina su tikslu lošti ir mes dažnai nežinome – ar čia žiūrime tikras varžybas, ar lošikų surežisuotas“, – aiškino politikas.

„Minijos“ klubas iš Savivaldybės biudžeto šiemet jau buvo gavęs 18 tūkst. eurų. E. Bružis tarybos nariams pateikė trumpą klubo finansinę ataskaitą. Šių metų planuojamas klubo biudžetas buvo 48 tūkst. eurų. Didžiausią išlaidų dalį – apie 30 tūkst. eurų – sudaro maistpinigiai komandai, kuriuos reikia mokėti ne tik per varžybas, bet ir treniruotes. Apie 5 tūkst. eurų kainuoja išvykos, 4,5 tūkst. eurų – startinis mokestis, teisėjavimas. Klube dirba vienas treneris su padėjėju, pinigų reikia jų atlyginimams. Komandos aprangai šiemet išleido apie 6 tūkst. eurų. Dar apie 1 tūkst. eurų sumokėjo už stadiono Gargžduose nuomą. Šiemet komanda neturi vadovo, kurį, E. Bružio teigimu, teko atleisti už pernai klubui pridarytas skolas, kurios komandą tebeslegia lig šiolei. „Esame skolingi vežėjams, tenka mokėti už greitosios medicinos pagalbos budintį ekipažą varžybų metu. Kretingos policijos komisariatas už tvarkos palaikymą vieninteliai neprašė jokio atlygio ir parėmė komandą“, – teigė E. Bružis. Tarybos nariui Alvydui Jonaičiui pasidomėjus, kiek abu klubo dalininkai investavo į „Minijos“ komandą, E. Bružis to viešinti nepanoro.

Tarybos narys Vytautas Ročys siūlė lėšų skyrimo „Minijai“ klausimą atidėti spalio mėnesio tarybos posėdžiui, sušaukti kitų sporto klubų pirmininkus ir galutinį sprendimą priimti pasitarus su jais visais, kad kiti sporto klubai nesijaustų diskriminuojami. Meras tokį siūlymą atmetė teigdamas, jog tai sukeltų tik dar didesnį turgų ir sprendimo nepagreitintų. „Man keistoka, kad futbolui reikia vos ne tokios pat porcijos lėšų, kaip motobolui. Tiek jau to, toms kelerioms varžyboms užbaigti gal skirkime pusę tos prašomos sumos, juk sezono pabaigos į žiemą nenukels“, – svarstė tarybos narys Raimundas Puškorius, vėliau kolegoms pritaręs nesikapeikinėti ir skirti ne 7,5 tūkst. eurų (pusę prašomos sumos), o 10 tūkst. eurų.

E. Bružis kaltino Kretingos sporto mokyklą, kad komandai neparuošia futbolininkų, ir ne tik – dėl to paties kenčia ir rajono krepšinis. Tarybos nariai E. Bružiui priekaištavo, kad į aikštę išleidžiami 14–15 metų jaunuoliai, kurie turi rungtis su subrendusiais vyrais. „Edmundai, yra pavojus tų vaikų gyvybei. Žinau, kad kitų komandų vyrai kilniaširdiškai saugo tuos mūsų vaikus“, – teigė A. Jonaitis.

Tarybos nariai sutarė, kad ateityje skirdama Savivaldybės biudžeto pinigus „Minijos“ futbolo klubui, Savivaldybė turi tapti klubo dalininke, kad galėtų šias lėšas valdyti, kontroliuoti, kaip yra leidžiamos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Edas Butvilas - geriausias nuotrauka, foto

Edas Butvilas - geriausias (1) Laikraščio straipsnis

KLAIPĖDIETIS tenisininkas Edas Butvilas, šiemet daugybę kartų džiuginęs savo sporto pergalėmis, iškovotų...

„Jaučiuosi pavargęs. Kova truko trumpiau nei pabendravimas su žmonėmis po jos....

„Kai tenka kovoti Lietuvoje, negaliu užmigti“ nuotrauka, foto

Šį savaitgalį Lietuvos buriuotojų sąjunga (LBS) tradiciškai surengė Lietuvos buriuotojų apdovanojimus, kurie...

Buriavimo apdovanojimuose – dėmesys jauniesiems buriuotojams nuotrauka, foto

Savaitgalį Kėdainių arenoje vyko Lietuvos karatė kiokušin moksleivių čempionatas, į kurį susirinko...

„Shodan“ komanda 11 metus iš eilės tapo stipriausia Lietuvos moksleivių komanda nuotrauka, foto

Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis Ričardas Berankis iš 116-osios...

Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge - 117-as nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas vėl ieško rektoriaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto taryba vėl skelbia viešą konkursą rektoriaus pareigoms užimti.

Galimai suklastoti trys geodezijos planai nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja, kad lapkričio 14 gavo pranešimą iš Klaipėdos miesto savivaldybės...

Šiandien namų ieško: Laki nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Kažkoks nesusipratimas, kad ši nuostabi gražuolė vis dar be namų. Broliai ir...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė lapkričio 21-ajai, trečiadieniui AVINAS. Pats laikas iki galo sutvarkyti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 46 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 47 min.

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...