2019 m. gegužės 21 d. 19:30 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Gelbėja skęstančią "Miniją"

2016-10-02, 16:00

Vitalija VITKAUSKIENĖ, "Pajūrio naujienos"

Gelbėja skęstančią "Miniją" nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Pirmoje Lietuvos futbolo federacijos lygoje žaidžiančiai ir paskutinėje vietoje atsidūrusiai, skolų dusinamai Kretingos „Minijos“ futbolo komandai Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai metė gelbėjimosi ratą – iš Savivaldybės biudžeto viršplaninių lėšų skyrė 10 tūkst. eurų.

Kretingos futbolo klubas „Minija“ turi viešosios įstaigos statusą, dalininkus – kretingiškius verslininkus Almantą Skruibį ir Edmundą Bružį. A. Skruibys yra ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys, todėl svarstant lėšų klubui skyrimą nusišalino, kad išvengtų viešųjų ir privačių interesų konflikto.

 

Todėl E. Bružiui teko vienam atlaikyti „Minijos“ klubo veikla nepatenkintų Savivaldybės tarybos politikų priekaištus ir kaltinimus.

„Minija“ pralaimėjo 22 pirmoje lygoje sužaistas rungtynes ir tarp 16 lygos komandų yra paskutinėje vietoje. Komandai sėkmingos buvo tik 3 rungtynės. „Minijos“ futbolininkai per šį sezoną į savo vartus praleido 72 įvarčius, o priešininkams jų įmušė 10. Likus 4 nežaistoms rungtynėms, dėl lėšų stygiaus „Minijai“ kilo grėsmė neužbaigti sezono. Tokiai liūdnai baigčiai kai kurie tarybos nariai pritarė. Štai Vilius Adomaitis teigė: „Nebūtų bėdos, jeigu sezono ir nebaigtų, nauji savininkai klubą pigiau nusipirktų.“

V. Adomaitis patikino, jog toks galutinis komandos smigimas šiemet anaiptol nereikštų jos mirties, kaip prognozavo E. Bružis. Anot V. Adomaičio, taip jau nutiko Palangos futbolo komandai, kuriai atsirado nauji savininkai, kuri šiandieną yra lygos viršūnėje, nuo pirmą vietą užimančios Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos ją teskiria 2 taškai, t. y. betrūksta vienos pergalės „Šilui“ aplenkti ir būti pirmiems.

Apie potencialius klubo pirkėjus prasitarė ir E. Bružis, puse lūpų pažymėjęs, jog Futbolo federacija jų nepageidauja ir jeigu jie nupirktų „Miniją“ – federacija klubui neduotų licencijos. Meras Juozas Mažeika patvirtino, jog klubu besidomintys pirkėjai buvo ir pas jį užsukę.

Tarybos narys Steponas Baltuonis teigė manąs, jog į keblią finansinę situaciją „Minija“ papuolė todėl, kad jai nepasisekė turėti gerų rėmėjų. „Gal Edmundas (E. Bružis, – aut. past.) ir Almantas (A. Skruibys, – aut. past.) norėjo apsaugoti komandą nuo lošikų. Vieša paslaptis, kad didieji rėmėjų pinigai į futbolą dažniausiai ateina su tikslu lošti ir mes dažnai nežinome – ar čia žiūrime tikras varžybas, ar lošikų surežisuotas“, – aiškino politikas.

„Minijos“ klubas iš Savivaldybės biudžeto šiemet jau buvo gavęs 18 tūkst. eurų. E. Bružis tarybos nariams pateikė trumpą klubo finansinę ataskaitą. Šių metų planuojamas klubo biudžetas buvo 48 tūkst. eurų. Didžiausią išlaidų dalį – apie 30 tūkst. eurų – sudaro maistpinigiai komandai, kuriuos reikia mokėti ne tik per varžybas, bet ir treniruotes. Apie 5 tūkst. eurų kainuoja išvykos, 4,5 tūkst. eurų – startinis mokestis, teisėjavimas. Klube dirba vienas treneris su padėjėju, pinigų reikia jų atlyginimams. Komandos aprangai šiemet išleido apie 6 tūkst. eurų. Dar apie 1 tūkst. eurų sumokėjo už stadiono Gargžduose nuomą. Šiemet komanda neturi vadovo, kurį, E. Bružio teigimu, teko atleisti už pernai klubui pridarytas skolas, kurios komandą tebeslegia lig šiolei. „Esame skolingi vežėjams, tenka mokėti už greitosios medicinos pagalbos budintį ekipažą varžybų metu. Kretingos policijos komisariatas už tvarkos palaikymą vieninteliai neprašė jokio atlygio ir parėmė komandą“, – teigė E. Bružis. Tarybos nariui Alvydui Jonaičiui pasidomėjus, kiek abu klubo dalininkai investavo į „Minijos“ komandą, E. Bružis to viešinti nepanoro.

Tarybos narys Vytautas Ročys siūlė lėšų skyrimo „Minijai“ klausimą atidėti spalio mėnesio tarybos posėdžiui, sušaukti kitų sporto klubų pirmininkus ir galutinį sprendimą priimti pasitarus su jais visais, kad kiti sporto klubai nesijaustų diskriminuojami. Meras tokį siūlymą atmetė teigdamas, jog tai sukeltų tik dar didesnį turgų ir sprendimo nepagreitintų. „Man keistoka, kad futbolui reikia vos ne tokios pat porcijos lėšų, kaip motobolui. Tiek jau to, toms kelerioms varžyboms užbaigti gal skirkime pusę tos prašomos sumos, juk sezono pabaigos į žiemą nenukels“, – svarstė tarybos narys Raimundas Puškorius, vėliau kolegoms pritaręs nesikapeikinėti ir skirti ne 7,5 tūkst. eurų (pusę prašomos sumos), o 10 tūkst. eurų.

E. Bružis kaltino Kretingos sporto mokyklą, kad komandai neparuošia futbolininkų, ir ne tik – dėl to paties kenčia ir rajono krepšinis. Tarybos nariai E. Bružiui priekaištavo, kad į aikštę išleidžiami 14–15 metų jaunuoliai, kurie turi rungtis su subrendusiais vyrais. „Edmundai, yra pavojus tų vaikų gyvybei. Žinau, kad kitų komandų vyrai kilniaširdiškai saugo tuos mūsų vaikus“, – teigė A. Jonaitis.

Tarybos nariai sutarė, kad ateityje skirdama Savivaldybės biudžeto pinigus „Minijos“ futbolo klubui, Savivaldybė turi tapti klubo dalininke, kad galėtų šias lėšas valdyti, kontroliuoti, kaip yra leidžiamos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale nuotrauka, foto

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo ketvirtosiose rungtynėse...

Savaitgalį Šveicarijoje vyko atviras tarptautinis SWISS OPEN čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei...

„Okinavos" pergalės Šveicarijoje nuotrauka, foto

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo trečiosiose rungtynėse...

„Raptors“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos finalo serijos rezultatą 1-2 nuotrauka, foto

Olimpinio kelialapio Lietuvai siekiantys 4 mūsų šalies buriuotojai šiandien startuoja Europos čempionate,...

Keturi Lietuvos buriuotojai pradeda kovą dėl Europos čempionų titulo nuotrauka, foto

Gegužės mėnesį prasidėjo Klaipėdos miesto pavasario „Super taurės“ kovos. Šiose varžybose dalyvauja...

Tęsiasi Klaipėdos miesto "Supertaurė" nuotrauka, foto

Klaipėdoje - Benedikto Vanago vizitas nuotrauka, foto

Sportas, "Mokslinis tyrimas atskleidė, kad pagrindinis sėkmės faktorius yra užsispyrimas. Tai sudaro net...

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

"Vaikų turgelis 2019" kviečia apsilankyti nuotrauka, foto

Renginiai, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės, didžiulį dėmesį...

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Euras, Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Euras, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...