2019 m. vasario 19 d. 08:55 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Futbolo mokykloje - karo padėtis

(18)

Futbolo mokykloje - karo padėtis nuotrauka, foto

TAIKINYS. Klaipėdos futbolo mokyklos direktorius Antanas Adomynas neįtinka daliai trenerių ir futbolo treniruotes lankančių vaikų tėvų.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Rimantą Žvingilą kviečiau ateiti dirbti į Futbolo mokyklą šių metų rugpjūtį, dar prieš priimant į darbą A. Pancerovą", - argumentus dėstė direktorius. Pokalbininkas svarstė, kad galbūt treneriai sukilo, nes jis pradėjo spausti, jog jie surinktų iš vaikų mokestį, kurį nustatė Klaipėdos politikai.

Keršija profsąjungai?

Dalis šios įstaigos trenerių dar gegužę įkūrė Klaipėdos futbolo mokyklos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą. Anot jos pirmininko Prano Ivaškevičiaus, iš pradžių ji vienijo dešimt trenerių, tačiau visai neseniai esą dėl vadovybės spaudimo trys treneriai paliko šią profsąjungą.

Iš viso Futbolo mokykloje dirba 18 trenerių, šiuo metu profsąjungai priklauso septyni.

"Kai įkūrėme profsąjungą, užsitraukėme A. Adomyno nemalonę. Jis pradėjo mus ignoruoti. Treneriai, priklausantys profesinei sąjungai, yra akylai persekiojami mokyklos direktoriaus, žūtbūt stengiamasi juos nubausti. Kartą Futbolo mokyklos stadione buvo pliurė, tad su vaikais nuvykome į Klaipėdos centrinį stadioną pabėgioti kroso. Vėliau sužinojau, kad A. Adomynas manęs pasigedo ir ruošėsi surašyti tarnybinį papeikimą. Keli treneriai ir stadiono darbuotojas paliudijo, kad aš treniravausi su vaikais centriniame stadione. Panašiai buvo ir Remigijui Alonderiui, kuris tądien vedė vaikams varžybas Prano Mašioto mokykloje", - sakė P. Ivaškevičius.

Anot pokalbininko, dar skaudesnis smūgis buvo patirtas, kai spalio viduryje treneriai sužinojo, kad jų darbo valandos sumažintos, nors spalio 5 d. tarifikacijos komisijos posėdyje patvirtinti skaičiai esą buvo visai kitokie.

"R. Alonderiui darbo valandos sumažintos nuo 34 iki 28, Sauliui Mikalajūnui - nuo 24 iki 20, Leonardui Lukavičiui - nuo 24 iki 20, Algirdui Vaitkui - nuo 12 iki 10. Ši informacija buvo slepiama ir buvo gauta tik treneriams primygtinai pareikalavus. Tiems, kurie išstojo iš profsąjungos, darbo valandos sumažintos nebuvo. Paskutiniu metu treneriai įvairiais būdais, įskaitant šantažą, buvo įtikinėjami išstoti iš profesinės sąjungos", - tikino P. Ivaškevičius.

Pasak jo, darbo valandų skaičiaus sumažinimas gali būti vertinamas tik kaip kerštas už priklausymą šiai sąjungai. Tačiau A. Adomynas tokias kalbas griežtai neigia.

"Mes patys su pavaduotoju Audriumi Žuta atsisakėme savo darbo valandų su vaikais. Paskutiniame pedagogų tarybos posėdyje Pranas Ivaškevičius nesilaikė subordinacijos ir elementarių elgesio taisyklių, vartojo necenzūrinius žodžius, atvirai grasino man pareikšdamas, kad įkurtos profsąjungos tikslas - pašalinti mane iš direktoriaus pareigų. Tai gali patvirtinti dauguma mokyklos trenerių. Privačiuose pokalbiuose buvo žadama užsiundyti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnus. Pažadai buvo ištesėti - ketvirtadienį sulaukėme Ekonominės policijos atstovų, kurie pareiškė, kad tiria gautą skundą. Beveik kiekvieną savaitę raštiškai privalome atsakyti į profsąjungos pateiktus užklausimus, kuriuose ne visada teisingai traktuojami teisės aktų straipsniai ir nuostatos. Manau, kad dabartinė situacija susidarė dėl asmeninių kai kurių profesinės organizacijos narių ambicijų. Labai vertinu daugiametę trenerių patirtį, kuri praverstų greta dirbantiems jauniems specialistams, bet kolektyvo branduolį negali sudaryti vien treneriai-veteranai, todėl, žvelgiant į ateitį, kolektyvą privalu jauninti", - dėstė A. Adomynas.

Beje, likusieji mokyklos treneriai spalio 26 ir 29 d. pasirašė savivaldybės tarnautojams ir politikams skirtus raštus, kuriame gina A. Adomyną.

"Nesutarimai atsiliepia vaikams"

Saulius BUDINAS, miesto Taybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas
Klaipėdos futbolo mokykloje vyksta tarsi detektyvas - vieni kitus kaltina ir neaišku, kas yra teisūs. Tiesiog jaučiamas susiskaldymas. Reikėtų mokyklos vadovybei, treneriams ir tėvų komiteto nariams sėsti prie bendro stalo ir ramiai pasišnekučiuoti. Apie šią situaciją turiu susidaręs šiokią tokią nuomonę, tačiau reikės inicijuoti bendrą susitikimą ir labiau į tai pasigilinti. Juk visi tie nesutarimai atsiliepia vaikams. Reikia imtis kokių nors veiksmų.

"Skundus tiria komisija"

Vytautas ČEPAS, Klaipėdos vicemeras
Gavome skundus iš tėvų. Klaipėdos savivaldybės administracija sudarė komisiją ir nagrinėja tuos teiginius. Jei faktai pasitvirtins, tuomet turėsime imtis veiksmų, numatytų teisės aktuose. Vieni sako, kad aš užtariu Antaną Adomyną, tačiau galiu patikinti, jog jei teiginiai pasitvirtins, o ne bus tik noras apšmeižti ar patenkinti savo principo reikalus, tuomet bus imtasi griežtų priemonių. Viskas yra nagrinėjama ir ieškoma tiesos.

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

RRR

2012-11-04   20:36

IP: 78.61.219.226

PALAIKAU 100 %

Rimtas pasiūlymas:
1. R.Žvingilą- į direktoriaus vietą.
2. S.Mikalajūną, R.Skersį, R.Vilavičių, E.Gaigalą, Timofejevą, R.Vainorą- palikti treneriais.
3. Pakviesti į trenerio darbą Tomą Žiuką (būtinai,nes jis jau įrodė savo darbu ir bendravimu su vaikais,kad yra vertas būti TRENERIU).
4. A.Žūta-lai dirba su teisėjais(ten jam ir vieta).
5. Visiems likusiems treneriams duoti bandomąjį laikotarpį iki pavasario.Tas, kuris nepraeis "atestacijos"- AČIŪ ir viso gero,nes laikas bėga ir vaikai palaukti negali,kol jie sulauks pensijos.
6. Adomynui siūlyčiau garbingai pasitraukti pačiam (jei aišku jis yra tikras vyras).
Tada prasidės nauja Klaipėdos futbolo mokyklos era ir nuo to išloš ir vaikai ir futbolo lygis.

Nuomone

2012-11-04   20:00

IP: 78.61.229.198

Dėmesio!!!2012-11-02 12:01
Ačiū, kad pranešėte!
Rimtas pasiūlymas:

Pasiulimas geras,bet Vilavicius koks tai treneris eij neturi licinzijos narmalios ir darbo patirtes ,ziuredavo per tvora kaip Gerb. Skersis treneroja vaikus tame tarpe ir Vilavicaus sunu,ir pot kaip ponas Adominas pasiule jam darba tai Vilavicius dabra dydisis trneris kuris neuaugino neivenos kartos,ir kuris futbolo nezaides normalei o tokie trenerei jauni perespektivus,kaip Gerb Mikalajunas,Gerb Ziukas kure turi autoriteta ir patirtes geram futbole o ne Lietuviskam futbole koki mes matom dabar,taip jeims nedoda dirbi,Gerbemij zuvis puna nuo galvos o galva kur galva musu Lietuvos Futbolo Federacija,a ponas Adominas statitinis ir kuriis bijo nedgi savo seselio,

ass

2012-11-04   19:47

IP: 78.61.229.198

tevui2012-11-03 08:30
tu tevai armastai ka rasai apie Mikalajuna,taivenintelis kuris dirba su intuziazmu ir kuri vaikai devina kuris atsidoda darbuj 300%,deja kuroi futbolo mokyklos aukletinej uzema prizines vietas tu abeli keno tu tevas gal kokio nedgi neinau..................

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Dviratininkės trenerį Antaną Jakimavičių kaltina seksualiniu priekabiavimu nuotrauka, foto

Dviratininkės trenerį Antaną Jakimavičių kaltina seksualiniu priekabiavimu

Lietuvos dviračių treko rinktinės treneriui Antanui Jakimavičiui, pernai sulaukusiam teisėsaugos įtarimų dėl dopingo...

„General Financing team Pitlane“ komanda į Lietuvą grįš su medaliu. Vasario 15–17...

B. Vanagas Pasaulio taurėje užėmė aukščiausią istorijoje trečią vietą nuotrauka, foto

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai po trejų metų pertraukos į viršų kėlė Karaliaus Mindaugo...

Š.Jasikevičius: mums pritrūko disciplinos ir lyderio nuotrauka, foto

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai nutraukė trofėjų badą ir sekmadienį į viršų kėlė Karaliaus...

D.Adomaitis: parodėme kovotojų charakterį nuotrauka, foto

Po pertraukos į „Bangos“ gretas grįžta Šarūnas Skulskis.

„Banga“ pasirašė sutartį su Šarūnu Skulskiu nuotrauka, foto

Į apyvartą išleidžiamos Užgavėnėms skirtos monetos nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcines monetas, skirtas Užgavėnėms, -...

Savivaldybės ataskaitoje problemos - antrame plane nuotrauka, foto

Klaipėda, Šią savaitę vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje politikams bus pristatyta Savivaldybės administracijos ir...

Ką deklaruoja nusitaikiusieji į Rietavo mero postą? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į Rietavo mero pareigas kandidatuos trys asmenys. Vienas...

Netekome sporto žurnalistikos šviesulio nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sporto bendruomenė gedi - netekome didžiąją savo gyvenimo dalį sportui atidavusio...

Lietuva, Paskelbta prieš 14 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 54 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...