„Fortūnai“ pritrūko vos vieno tolimo metimo

Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės sugebėjo panaikinti 14 taškų persvarą, ir ketvirtajame kėlinyje pirmauti 9 taškais, tačiau visgi po dramatiškos rungtynių pabaigos rezultatu 56:59 (14:25, 15:9, 16:7, 11:18) nusileido Kauno „Aistėms-LSU“.

Šiomis rungtynėmis su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais  klaipėdietės baigė pirmąjį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionato ratą. Kol kas „Fortūna“ yra antroje turnyro lentelės vietoje, tačiau jų padėtis lentelėje pasikeis po šeštadienį Marijampolėje vyksiančios dvikovos tarp vietos „Sūduvos“ (4 pergalės, 1 pralaimėjimas) ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (3 pergalės, 2 pralaimėjimai).

Klaipėdietės tirai galėjo iškovoti pergalę prieš Kauno „Aistės-LSU“ ekipą (2 pergalės, 4 pralaimėjimai, 5 vieta), tačiau šįkart kovėsi neužtikrintai ir labai permainingai: iš pradžių viešnios iš Kauno trūktelėjo į priekį – 8:0, vėliau skirtumą dar padidino iki dviženklio skaičiaus – 21:7. „Aistės-LSU“ po pirmojo kėlinio džiaugėsi 11 taškų persvara – 25:14.

Antrajame ketvirtyje „Fortūna“ surengė spurtą 10:2, taip priartėdama per vieną tolimą metimą - 24:27. Nuo to laiko virė arši kova.

Trečiajame ketvirtyje „Fortūna“ surengė dar vieną sėkmingą atkarpą - 7:0 ir pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 37:35.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 4 minutėms „Fortūna“ savo pranašumą padidino iki grėsmingos žymos - 53:44 ir jau atrodė, kad pergalė pasiekiama ranka.

Visgi jaunosios Kauno žaidėjos nenuleido rankų – surengė spurtą 7:0 sugrąžino intrigą – 51:53. Kiek daugiau nei 3 minutes nė vienai komandai nepavyko pasižymėti, kol „Aistės-LSU“ žaidėja  Klaudija Serkevičiūtė pataikė vieną baudą iš dviejų – 52:53, o kai dar sykį taisyklės buvo pažeistos prieš šią gynėją, jos ranka nesudrebėjo – 54:53. Šeimininkių metimai skriejo pro šalį, o baudas pataikiusios „Aistės-LSU“ įtvirtino savo pergalę.

„Fortūna“: Agnė Černeckytė - 17 (4/13 tritaškiai), Justinas Matuzonytė - 11 (12 atk. kam.), Andra Gabalytė - 10 (8 atk. kam., 4 rez. perd., Roberta Mizgerytė – 8, Erika Kregždutė ir Simona Dobrovokslytė – po 5 tšk.

Klaipėdietės šiose rungtynėse vertėsi be sergančios Lino Mikelevičienės ir traumuotos Elzės Motiekaitytės.

„Aistės-LSU“: Laura Želnytė - 16 (3/4 tritaškiai), Eglė Jucevičiūtė - 10 (9 atk. kam.), Dovilė Saurazaitė - 9.

„Fortūna“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 50:45.

„Pergalė buvo pasiekiama ranka, tačiau nežinau kodėl, bet vėl rungtynes pradėjome labai prastai. Teko vytis varžoves. Galbūt prastas nusiteikimas, gal žaidėjos išpuiko nuo pergalių ir mąsto, kad sugebėsime panaikinti tą skirtumą. Taip, mums tokiu scenarijumi pavyko išsigelbėti Šiauliuose, taip pat kelis kartus laimėjome keliais taškais, tačiau reikia stengtis padaryti viską nuo pradžių, kad paskui nereikėtų laukti varžovių klaidų. Kai rungtynių pabaigoje kova vyksta taškas į tašką, tada viską lemia smulkios detalės: prasčiau apsigynėme, gynėjos priėmė ne tokios sprendimus ir štai turime pralaimėjimą. Pralaimėti namuose visada yra skaudu, juolab, kai žinai, kad galėjai ir turėjai laimėti“, - po rungtynių kalbėjo „Fortūnos“ vyr. treneris Vilius Stanišauskas.

Artimiausias LMKL rungtynes „Fortūna“ žais lapkričio 22 dieną (antradienį) 18 val. savo aikštėje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) su Ukmergės „Vilkmergės“ ekipa.