„Fortūna“ LMKL ketvirtfinalyje sutriuškino kaunietes

Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės žengė tvirtą žingsnį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio link. Viliaus Stanišausko auklėtinės Klaipėdoje vykusiose pirmose ketvirtfinalio rungtynėse net 28 taškų skirtumu - 82:54 (27:10, 24:15, 20:13, 11:16) palaužė Kauno „Aistes-LSU“ ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Klaipėdietės dvikovą pradėjo galingai nusiteikusios ir greitai trūktelėjo į priekį – 17:9, o per pirmąjį kėlinį susikrovė 17 taškų skirtumą – 27:10.

Kaunietės strigo „Fortūnos“ krepšininkių gynybos gniaužtuose ir po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 26 taškai – 51:25.

Po didžiosios pertraukos klaipėdietės nemažino tempo, akivaizdžiai kontroliavo situaciją ir vienu metu pirmavo net 39 taškų skirtumu - 77:38. Likusi rungtynių dalis buvo tik formalumas.

„Fortūnos“ komandą į pergalę vedė Lina Mikelevičienė, pelniusi 21 tašką (6/8 dvit., 2/3 trit., ¾ baudos,  7 atk. kam.), Justina Matuzonytė pridėjo 20 (11 atk. kam.), Agnė Černeckytė - 12 (4/8 tritaškiai), Roberta Mizgerytė - 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Andra Gabalytė – 9 (5 atk. kam.), Brigita Gudelionytė – 5, Simona Dobrovolskytė – 3, Erika Kregždutė – 2 tšk.

Iš kauniečių išsiskyrė Dovilė Saurazaitė, surinkusi 20 taškų, Gintarė Paulauskaitė pridėjo 15, Klaudija Serkevičiūtė – 7, Eglė Jucevičiūtė – 5 tšk.

„Fortūna“ akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 43:24 bei taikliau atakavo tiek nuo dvitaškio (64 ir 42 proc.) , tiek nuo tritaškio linijos (38 ir 15 proc.). Kauno „Aistės-LSU“ merginos iš 20 tritaškių pataikė vos 3, klaipėdietės – iš 21 bandymo – 8 kartus.

„Džiaugiuosi, kad merginos suprato, kokios svarbos tai rungtynės ir į mūšį kilo nuo pat rungtynių pradžios. Tiek per treniruotes, tiek per rungtynes žaidėjos buvo labai gerai susikoncentravusios, gerai atliko visas užduotis, laikėsi žaidybinio plano ir jau, galima sakyti, per du kėlinius laimėjome šias rungtynes. Po rungtynių merginoms padėkojau už darbą, tačiau pabrėžiau, kad laimėjome tik mūšį, bet ne karą. Jokiu būdu negalime atsipalaiduoti, privalome išlaikyti tą koncentraciją ir šeštadienį Kaune iki pabaigos atlikti šį ketvirtfinalio etapo darbą“, - po rungtynių kalbėjo „Fortūnos“ komandos vyr. treneris Vilius Stanišauskas.

Antrosios šių ekipų ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks kovo 18 dieną (šeštadienį) 15 val. Kaune. Jei reikės trečiųjų rungtynių, jos vyks kovo 20 dieną (pirmadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje.

Priminsime, kad „Fortūna“ LMKL reguliariajame sezone liko ketvirta (14 pergalių, 10 pralaimėjimų), o kaunietės (8 pergalės, 16 pralaimėjimų) įsitaisė laipteliu žemiau - penktos.

Uostamiesčio krepšininkės šį sezoną kaunietes įveikė tris kartus. Praėjusį savaitgalį Kaune rungtynes laimėjo 15 taškų skirtumu - 90:75. Dar „Fortūna“ pergales šventė 2017 metų vasario 7 dieną - 64:56 (Klaipėdoje) ir 2016 metų gruodžio 20 dieną - 61:54 (Kaune). Tik sezono pradžioje - lapkričio 11 dieną vos 3 taškų skirtumu - 59:56 tarpusavio dvikovą Klaipėdoje laimėjo „Aistės-LSU“.