Finale - Klaipėdos "Baltija" ir Šiaulių "Ledo linija"

Klaipėdoje vykstančiame Nacionalinės ledo ritulio lygos finaliniame ketverte pusfinaliuose nugalėjo ir į finalą iškopė dvi Vakarų konferencijos komandos – Klaipėdos „Baltija“ ir Šiaulių „Ledo linija“.

"Baltija" be vargo žengė į finalą

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono finalinio ketverto pirmajame pusfinalyje Klaipėdos „Baltija“ 10:4 (4:2, 2:2, 4:0) nugalėjo Vilniaus OH ir pirmoji pateko į diviziono finalą.

OH netikėtai išsiveržė į priekį po Rolando Bukausko įvarčio, tačiau „Baltija“ vilniečiams dorai pajausti sėkmės taip ir neleido. Po 30 sekundžių rezultatas buvo lygus, o dar po minutės jau 3:1 pirmavo „Baltija“.

Lemiamu rungtynių momentu tapo antrojo kėlinio pabaiga trečiojo pradžia, kai OH komanda atsilikinėdama 4:6 turėjo porą momentų švelninti rezultatą iki minimumo, tačiau jų neišnaudojo.

„Baltija“ klaidų neatleido ir smogė atgal sausais keturiais įvarčiais ir užsitikrino vietą finale.

Klaipėdos ekipa dar prieš finalinį ketvertą buvo vadinama favorite.

„Baltija“ – OH 10:4 (4:2, 2:2, 4:0)

„Baltija“: A.Novikas 4, M.Eidukas, V.Strazdas po 2, J.Stepeninas, M.Ušakovas po 1 įvartį.

OH: R.Bukauskas, S.Lynikas, I.Reisas, A.Adomavičius po 1 įvartį.

"Ledo linija" nuskriaudė čempionus

Antrosiose I diviziono finalinio ketverto pusfinalio rungtynėse Šiaulių „Ledo linija“ nukarūnavo diviziono čempionus Kauno „Bizonus“ 6:0 (3:0, 0:0, 3:0) ir iškopė į finalą.

„Bizonų“ komanda nedemonstravo čempioniško žaidimo, o „Ledo linija“ buvo susikaupusi ir žaidė užtikrintai.

Pelniusi po tris įvarčius pirmajame ir paskutiniajame kėlinukuose, Šiaulių ekipa pademonstravo, jog Vakarų konferencijos komandos stipresnės nei Rytų ir Centro konferencijų.

Sekmadienį, 13,30 val., „Ledo linija“ finale susitiks su Klaipėdos „Baltija“, kuriai „Ledo linija“ reguliariajame sezone pralaimėjo du kartus – 5:6 ir 4:7.

Dėl trečiosios vietos kausis praėjusio sezono finalininkės Vilniaus OH ir Kauno „Bizonai“.

„Bizonai“ – Ledo linija“ 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)

„Ledo linija“: L.Vėželis 2, E.Trankalis, S.Kazlauskas, M.Šlepetis, E.Baltaragis po 1 įvartį.

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms.

Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.