Finale - antroji "Naftos-Uni-Akvaservis" pergalė

Lyg tikri kariai – drąsiai, veržliai, užtikrintai ir vienas kitą paskatindami kovoję Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkai pelnė ir antrąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato finale. Šįkart Ryčio Vaišvilos kariauna Klaipėdoje, itin gausiai palaikoma savų sirgalių, 11 taškų skirtumu - 89:78 (21:12, 20:17, 14:27, 34:22) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“.

Per pirmąjį finalo serijos mačą, vykusį praėjusį šeštadienį, klaipėdiečiai triumfavo ir Marijampolėje – 84:80. Taigi, „Nafta-Uni-Akvaservis“ NKL finalo serijoje iki keturių pergalių pirmauja rezultatu 2:0.

Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienį nuo 18 val. bus žaidžiamos Marijampolėje, ketvirtosios – šeštadienį nuo 16 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10).

Klaipėdoje – sirgalių rekordas

Klaipėdos sporto rūmai per daugelį metų nėra sutraukusi tokio būrio krepšinio sirgalių – tribūnos tiesiog lūžo nuo žiūrovų gausos, būrys jų rungtynes stebėjo tiesiog atsistoję ar net atsisėdę ant laiptų. Palaikymas buvo nuostabus.

Tai nuo pat susitikimo pradžios kovoti su dviguba energija įkvėpė „Naftos-Uni-Akvaservis“ žaidėjus – greitai buvo susikrauta 17 taškų persvara – 36:19, o po dviejų kėlinių klaipėdiečiai dar pirmavo 43:29.

Visgi, po didžiosios pertraukos marijampoliečiai kilo lemiamą į šturmą, o klaipėdiečių puolimas ėmė šiek tiek strigti. Nebuvo išvengta duobės – marijampoliečiai laimėjo atkarpą 12:4 ir jau kvėpavo į nugarą – 41:45. Negana to, netrukus svečiai dar kartą surengė spurtą, šįkart jau 10:0, ir persvėrė rezultatą minimalia persvara – 53:52.

Per pirmąsias 20 minučių pelnę vos 29 taškus, trečiajame kėlinyje „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjai surinko 27 ir pirmavo 56:55.

Kapitonas pakilo iš ligos patalo

vik

Tuomet jau vėl charakterį ėmė demonstruoti tik po plaučių uždegimo iš ligos patalo pakilęs Klaipėdos komandos kapitonas Viktoras Chodosovskis - ketvirtąjį kėlinį jis pradėjo 5 taškais iš eilės, Mindaugas Stašys pridėjo du tritaškius ir privertė pakilti pilnutėlės Klaipėdos sporto rūmų salės žiūrovų tribūnas – 66:59. Netrukus Evaldas Lengvinas pridėjo 5 taškus iš eilės ir aikštės šeimininkai vėl įgijo dviženklę persvarą - 75:64, kurios jau nebeiššvaistė.

„Vakar treniruotėje chebrai pasakiau, kad nieko nėra baisiau, nei žiūrėti, kaip tavo komanda žaidžia finale, – po dvikovos pasakojo V. Chodosovskis. – Kai dar visi pervargę, žaidžia po 40 minučių... Buvo labai gaila tai matyti, todėl stengiausi kaip įmanoma greičiau atsistatyti, kad tik padėčiau komandai. Mes dabar laimime 2:0, bet nėra jokios euforijos. Mes puikiai suprantame, kokia yra Marijampolės komanda. Gali vieną dieną prieš juos laimėti, o kitą – gauti 30 taškų. Reikia 100 proc. koncentracijos. Visi jų žaidėjai – aukšto lygio, superinė komanda, todėl darome, ką galime. Mums kol kas geriau sekasi, bet viskas gali apsiversti. Nereikia užmigti ant laurų, o privalome kautis iš paskutiniųjų iki pat finalo serijos pabaigos“, - pabrėžė Klaipėdos komandos kapitonas.

Užmėtė tritaškiais

„Naftą-Uni-Akvaservis“ komandą į pergalę vedė Mindaugas Stašys, pelnęs 26 taškus (10 rez. perd., 10 kld.), Deividas Anužis pridėjo 17 (3/3 trit., 8 atk. kam.), Evaldas Lengvinas – 16 (4/6 trit.), Viktoras Chodosovskis – 13, Džiugas Slavinskas ir Edvinas Alunderis – po 6 tšk., Jonas Dumašius – 3, Ignas Ramašauskas – 2 tšk.

„Sūduvis-Mantingos“ gretose Aurimas Kieža pelnė 19, Rytis Juknevičius - 16, Antanas Udras – 14, Evaldas Šaulys – 7 tšk.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 37:30 ir taikliau metė tiek nuo dvitaškio (59 prieš 43 proc.) , tiek nuo tritaškio linijos (62 prieš 41 proc.), tiek baudos metimus (88 prieš 64 proc.).

Įdomu pastebėti, kad „Naftos-Uni-Akvaservis“ vyrai tritaškius metė taikliau nei dvitaškius - pataikė net 16 iš 26 tritaškių.

Klaipėdos ekipa šiose rungtynėse vertėsi be virusą pagavusio Eriko Kubiliaus ir nugaros traumą patyrusio Beno Bagdonavičiaus. Nepaisant to, kad uostamiesčio ekipa yra nukraujavusi, tačiau demonstruoja geležinę valią ir pasiaukojantį žaidimą. Jie su pasididžiavimu gina Klaipėdos miesto spalvas.