Eglė Vaitkutė pasaulio rankų lenkimo čempionate iškovojo antrąjį aukso medalį

Vilniuje vykstančio pasaulio rankų lenkimo čempionato moterų svorio kategorijos virš 80 kg dešiniosios rankos varžybose šeštadienį aukso medalį iškovojo lietuvė Eglė Vaitkutė.

Lietuvos sportininkė finale nugalėjo rusę Aliną Samotovą.

Šioje kategorijoje varžėsi devynios atletės.

Penktadienį E. Vaitkutė triumfavo ir kairiosios rankos varžybose.

Du aukso medalius Lietuvai taip pat pelnė jaunimo grupėje kovojusi Santana Venckevičiūtė (iki 70 kg), po vieną - veteranai (per 40 metų) Aleksandras Pancerovas, Kęstutis Tarnauskas ir Vygintas Bubnys.

Lietuvos rankų lenkimo federacijos Vydo Mikelionio teigimu, pasaulio pirmenybės lietuviams buvo sėkmingos.

"Mums čempionatas susiklostė labai gerai, namie iškovojome daug medalių ir dar kartą parodėme, jog mūsų šalis šioje sporto šakoje yra tarp dešimties geriausių valstybių pasaulyje", - pabrėžė V. Mikelionis.

Tarptautinės rankų lenkimo federacijos prezidentas bulgaras Asenas Hadjitodorovas pasidžiaugė, jog pirmenybės Lietuvoje praėjo sklandžiai.

"Džiaugiuosi, kad rankų pasaulio lenkimo čempionatas vyko Lietuvoje. Sportininkai turėjo geras sąlygas varžytis, turnyras puikiai suorganizuotas, tad paliekame Lietuvą pilni gerų įspūdžių", - teigė tarptautinės rankų lenkimo federacijos prezidentas.

Komandų įskaitoje daugiausia apdovanojimų iškovojo Rusijos sportininkai (26 aukso, 34 sidabro, 33 bronzos medaliai). Lietuviai (7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos medaliai) užėmė aštuntąją vietą.

Trisdešimt šeštąjį kartą surengtose planetos pirmenybėse dalyvavo beveik tūkstantis sportininkų iš 46 valstybių.