Dviženklį deficitą panaikinęs „Žalgiris“ triumfavo Pirėjuje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 29-ajame ture išgyveno dramą Graikijoje bei 72:68 (18:16, 18:20, 14:13, 24:17) palaužė Pirėjo „Olympiacos“ komandą. Tai buvo 14-oji žalgiriečių pergalė pirmenybėse.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ gretose žibėjo Aaronas White‘as, nugara, tarsi vidurio puolėjas, sužaidė atsilikimą iki 6:7 mažinęs Marius Grigonis. Tuomet sukrito du šeimininkų tritaškiai, kurie pastebimai padidino atotrūkį tarp komandų – 6:13.

Kietą varžovų gynybą įveikė progą susikūręs Nate‘as Woltersas, dėjimų fiestą surengė Brandonas Daviesas – 12:16. Gerą epizodą po krepšiu užfiksavo Deonas Thompsonas, o 16:18 pralaimėtą pirmąjį ketvirtį uždarė M.Grigonis.

Antrą kėlinį atidarė tolima Artūro Milaknio bomba, baudų stojo mesti Lietuvos čempionus į priekį 21:18 išvedęs A.White‘as.

Netrukus gražų M.Grigonio perdavimą per nugara tritaškiu pavertė Leo Westermannas, tad nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Davidas Blattas – 24:18. „Olympiacos“ komandai atsigaunant, iš toli dar kartą iššovė L.Westermannas, tačiau švieslentėje jau degė varžovams palankus rezultatas 27:29.

Į dar gilesnę duobę žalgiriečius stūmė vienas pats visus reikalus tvarkęs Nikola Milutinovas (28:36). Krizę „Žalgirio“ žaidime nutraukė N.Woltersas, taikliomis baudomis deficitą iki 32:36 nurėžė A.White‘as.

Per likusią minutę į šeimininkų dvitaškį dviejų taškų vertės baudų metimais atsakė paskutinį žodį pirmoje rungtynių dalyje taręs M.Grigonis – 34:38.

Po didžiosios pertraukos puikų perdavimą B.Daviesiui iškišo L.Westermannas, iš toli driokstelėjo A.White‘as – 39:42. Kėliniui įpusėjus kauniečių puolimas išsibalansavo, o deficitas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (39:51).

Itin svarbų tritaškį paleido tylą nutraukęs L.Westermannas, staigiai atsilikimą iki 45:51 mažino savo žodį taręs N.Woltersas. Prieš lemiamą mačo atkarpą spurtą iki 9:0 pratęsė nuotaikas dar labiau tolimu šūviu pataisęs A.Milaknis – 48:51.

Trečiojo kėlinio pabaigoje pradėtą darbą ketvirtajame tęsė dar vieną tritaškį paleidęs bei taip rezultatą 51:51 išlyginęs A.Milaknis. Įspūdingoje atkarpoje pasižymėjo N.Woltersas, juvelyrinį L.Westermanno perdavimą dėjimu įtvirtino D.Thompsonas – 55:53. Puikų kamuolio judėjimą tritaškiu vainikavo A.White‘as, keturis taškus susirinko apie save priminęs B.Daviesas – 62:57.

Tuomet išaušo „Olympiacos“ spurto valanda, po kurios varžovai jau perėmė iniciatyvą pirmaudami 62:63. Po pasitarimo svarbias baudas realizavo B.Daviesas, laiku ir vietoje D.Thompsonas, o likus 75 sekundėms apčiuopiamą pranašumą 68:65 „Žalgiriui“ suteikė L.Westermanno reidas.

Nors žalgiriečių išpuolis baigėsi netiksliai, šeimininkai patys nieko pavojingo nesurengė ir gyvybiškai svarbią pergalę 72:68 „Žalgiriui“ baudų metimais atnešė M.Grigonis.

„Žalgiris“: A.White‘as 14, B.Daviesas 13 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), L.Westermannas 11 (3/8 trit.), M.Grigonis 10, A.Milaknis 9 (3/6 trit.), N.Woltersas 7 (2 per. kam.), D.Thompsonas 6 (6 atk. kam.), T.Walkupas 2, A.Kavaliauskas 0, E.Ulanovas 0.

„Olympiacos“: B.Weberis 26 (8/12 dvit., 2 per. kam.), N.Milutinovas 18 (6/8 dvit., 12 atk. kam.), N.Williamsas-Gossas 8 (5 rez. perd.).