Dviratininkė A. Gedraitytė debiutavo pasaulio čempionato elito grupėje

Imoloje (Italija) vyksiančiame 93-iajame pasaulio dviračių plento čempionate pirmoji iš lietuvių startavo Akvilė Gedraitytė. Ji moterų asmeninėse lenktynėse ketvirtadienį tarp 50 dalyvių iš 35 šalių klasifikuota 45-a. Planetos pirmenybių elito grupės debiutantė A. Gedraitytė buvo trečia jauniausia rungties dalyvė.

Pasaulio asmeninių lenktynių čempione pirmą kartą tapo olandė Anna van der Breggen. Ji 31,7 km nuvažiavo per 40 min. 20,14 sek. (vid. greitis – 47,16 km/h). A. van der Breggen iki šiol pasaulio pirmenybių asmeninėse lenktynėse buvo iškovojusi keturis sidabro medalius.

Pasaulio vicečempione tapo 2019 metų Europos žaidynių čempionė šveicarė Marlen Reusser (+15,58 sek.), o bronzą pelnė 2013 metų pasaulio ir keturiskart Europos čempionė olandė Ellen van Dijk. (+31,46 sek.). 13-ą vietą užėmė Lietuvoje gimusi Slovėnijos atstovė Eugenia Bujak (+2.20,38).

24-a startavusi A. Gedraitytė nugalėtojai pralaimėjo 8 min. 58,92 sek.

Nugalėtojos titulą gynusi amerikietė Chloe Dygert 14,9 km atkarpą įveikė greičiausiai (artimiausią varžovę lenkė 26,54 sek.), tačiau vėliau posūkyje prarado kontrolę ir vertėsi per apsauginį kelio atitvarą ir nulėkė šlaitu žemyn.

Penktadienį 15.30 val. (Lietuvos laiku) prasidės vyrų asmeninės lenktynės (31,7 km). Jose 26-as, 16 val. 7 min. 30 sek., startuos Evaldas Šiškevičius. Dviratininkai į trasą išvažiuos kas pusantros minutės.

Lenktynėse dalyvaus 57 dviratininkai iš 38 šalių.