Dėl pergalės „Dragūnui“ teko pavargti

Trečiadienio vakarą Klaipėdos „Dragūnas“ namuose sužaidė dar vienerias Lietuvos rankinio lygos rungtynes. Po nelengvos kovos uostamiesčio komanda šventė pergalę rezultatu 32:29 (16:16). Šių komandų akistatoje savo komandų lyderiais vėl buvo broliai Gabrielius ir Deividas Virbauskai.

Pirmasis kėlinys priminė jau keletą kartų pastaruoju metu matytą scenarijų, kai „Dragūnas“ paleidžia varžovus į priekį, o vėliau juos vejasi. „Dubysa-Gubernija“ kėlinio pradžioje sužaidė atkarpą 0:4 ir pirmavo trimis įvarčiais – 5:8. Tuomet klaipėdiečiai ėmėsi naikinti varžovų persvarą ir išlygino rezultatą (11:11).

Netrukus „Dragūnui“ pavyko persverti rezultatą savo naudai (14:12), bet paskutines keturias pirmojo kėlinio minutes šiauliečiai sužaidė sėkmingiau (2:4) ir ilsėtis komandos išėjo esant lygiosioms – 16:16.

Antrasis kėlinys nebuvo lengvesnis – „Dragūnui“ susikaupus persvarą, „Dubysa-Gubernija“ atsakydavo sėkmingomis atakomis ir skirtumą sumažindavo. Rungtynių lūžis, ko gero, buvo antrojo kėlino viduryje, kai dragūniečiai pelnė tris įvarčius be atsako, o „Dragūno“ vartų sargas Benas Vaicekauskas atrėmė keletą šiauliečių metimų, taip pat ir septynių metrų baudinį.

Tai leido „Dragūnui“ išsiveržti į priekį jau didesne persvara – 32:27. Vis dėlto daugiau įvarčių klaipėdiečiams pelnyti šiose rungtynėse nebepavyko, o šiauliečiai sugebėjo realizuoti dar du metimus, tad nuaidėjus finalinei sirenai komandas skyrė trys įvarčiai – 32:29.

„Dragūno“ sąskaitą 7 įvarčiais papildė Gabrielius Virbauskas, 5 įvarčius pelnė Laurynas Simonavičius, po 4 – Alain Romeo Eyebe II (Alenas Romeo Ejebė II), Benas Butkus ir Lukas Vanagas, 3 – Šarūnas Ugianskis, po 2 – Modestas Vaitekūnas ir Laurynas Palevičius (1 iš 7m), 1 įvartį pelnė Arvydas Bučius.

Šiaulių „Dubysos-Gubernijos“ lyderiu vėl buvo Deividas Virbauskas, įmetęs 10 įvarčių (4 iš 7 m), po 4 pelnė Tomas Baliutavičius, Arūnas Tribė (1 iš 7 m), Paulius Morkūnas ir Arminas Milaknis, 3 – Aivaras Budrys.

Šiauliečių treneris Arūnas Balčiūnas neslėpė, kad jie į Klaipėdą važiavo kautis žinodami, kad „Dragūno“ komandoje keletas žmonių yra traumuoti.

„Vyrai atidavė visas jėgas. Gal truputėlį pritrūko laimės, nepasinaudojome kai kuriomis šimtaprocentinėmis progomis, o Klaipėda tuo pasinaudojo. Esu labai patenkintas savo vyrų kovingumu. Nors pergalės ir tų dviejų taškų nėra, už kovingumą rašau jiems dešimt balų“, – auklėtiniais po rungtynių džiaugėsi A. Balčiūnas.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas nebuvo taip džiugiai nusiteikęs.

„Buvo labai įtempta kova, bet dabar neįtemptų kovų mums jau ir nebebus atsižvelgiant į tai, kiek turime sveikų žaidėjų ir kokio esame pajėgumo. Dabar yra sunkus periodas, iš kurio reikia kaip įmanoma greičiau išsikapstyti. Komandai trūksta trijų traumuotų žaidėjų, tarp kurių yra du pagrindiniai mūsų centro žaidėjai, kurie yra „smegenys“ puolime. Mums tie žaidėjai yra labai svarbūs, bet jų pakeisti šiuo metu neturime kuo.

Prie pergalės daug prisidėjo geras vartininko Beno Vaicekausko žaidimas, jo atremti varžovų metimai leido mums susikrauti persvarą. Iš esmės ir LRF taurės finale skirtumas tarp dviejų komandų buvo vartininkų žaidimas“, – komentavo A. Juškėnas.

Po šios pergalės „Dragūnas“ Lietuvos rankinio lygos čempionate turi surinkęs 24 taškus ir turnyrinėje lentelėje išlaiko antrąją vietą, nusileisdamas tik Kauno „Granitui-Kariui“.

Šį savaitgalį „Dragūno“ laukia ir Baltijos rankinio lygos rungtynės išvykoje. Klaipėdos ekipa susikaus su estais iš Kehros ir Gintaro Savukyno treniruojamais suomiais „Cocks“, kurių vartus gina Lietuvos rinktinės narys Giedrius Morkūnas. Tiesa, rungtynių tvarkaraštis buvo kiek pakoreguotas – rungtynės su estais „Kehra/Horizon Pulp&Paper“ vyks ne šeštadienį, o sekmadienį, vasario 25 d., su suomiais „Cocks“ – pirmadienį, vasario 26 d.

„Didelių uždavinių neturime, nes jau esame užsitikrinę vietą atkrintamosiose rungtynėse. Būsimos rungtynės su estais ir suomiais nulems tik galutinę lentelės vietą, tačiau neaišku, koks varžovas mums teks. Gali būti taip, kad užėmę ketvirtą vietą gautume sąlyginai parankesnį varžovą nei užėmę antrąją vietą. Atkrintamosios yra jau labai arti, o mes neturėsime savo traumuotų žaidėjų, tad mūsų situacija Baltijos lygoje yra labai bloga“, – daug vilčių neturėjo A. Juškėnas.