2020 m. birželio 5 d. 19:58 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Dėl pasaulio salės futbolo pirmenybių Klaipėdoje - svarstymai

Dėl pasaulio salės futbolo pirmenybių Klaipėdoje - svarstymai nuotrauka, foto

SITUACIJA. Ar šių metų rudenį Klaipėdoje vyks 2020 metų pasaulio salės futbolo (futsal) čempionatas, svarbu iš anksto žinoti ir mūsų miesto reprezentacinėms komandoms - "Neptūno" krepšininkams ir "Dragūno" rankininkams, kadangi būtina planuotis ateinančio sezono treniruotes. Jei visgi salės futbolo pirmenybės vyks, bene tris savaites bus užimta tiek "Švyturio" arena (nuotraukoje), tiek "Dragūno" namų arena (Taikos pr. 61A).

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Gali būti, kad rugsėjo 12 - spalio 4 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tarp jų ir Klaipėdoje, planuojamas 2020 metų pasaulio salės futbolo (futsal) čempionatas dėl koronaviruso pandemijos gali būti nukeltas. Tokie signalai duoti po to, kai šią savaitę nuotoliniu būdu buvo surengta speciali FIFA konfederacija.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pranešė, kad intensyviai dirba ties Lietuvoje organizuojamo FIFA salės futbolo pasaulio čempionato klausimu.

"Kol kas siūloma susitarti, kad sprendimas dėl FIFA salės futbolo pasaulio čempionato Lietuvoje, numatyto žaisti 2020 m. rugsėjo - spalio mėnesiais, būtų priimtas iki 2020 m. balandžio pabaigos. Taip pat jau yra svarstomos ir galimos atidėjimo datos", - pabrėžiama pranešime spaudai.

Kokio masto renginys?

Visgi vilčių, kad Klaipėdos "Švyturio" arenoje išvysime aukščiausio lygio salės futbolo kovas, dar yra. Viskas priklausys nuo to, kaip pasauliui pavyks kovoti su koronaviruso pandemija.

Jau anksčiau "Vakarų eksprese" rašėme, kad tai būtų pirmasis pasaulinio masto FIFA finalinis turnyras Lietuvoje ir pirmasis FIFA salės futbolo čempionatas Europos žemyne po 24 metų. Čempionate dalyvautų 24 komandos iš visų pasaulio žemynų, tarp jų - septynios Europos nacionalinės rinktinės, įskaitant ir šeimininkę - Lietuvos rinktinę. Planuojamas čempionato dalyvių skaičius - 1 400 žmonių.

Čempionatą planuojama rengti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

LFF prezidentas klaipėdietis Tomas Danilevičius dar prieš porą savaičių teigė: "Teisė surengti FIFA salės futbolo pasaulio taurės čempionatą jau yra didelis Lietuvos pasiekimas, kadangi tai bus didžiausias visų laikų futbolo renginys mūsų šalyje".

Reikia tikėtis, kad jei ir bus nukeltos šios pirmenybės, tačiau visgi vyks ne bet kur kitur, o mūsų šalyje.

Dėl sporto salių - bėda

Ar šių metų rudenį Klaipėdoje vyks 2020 metų pasaulio salės futbolo čempionatas, svarbu iš anksto žinoti ir mūsų miesto reprezentacinėms komandoms - "Neptūno" krepšininkams ir "Dragūno" rankininkams, kadangi būtina planuotis ateinančio sezono treniruotes.

Jei visgi salės futbolo pirmenybės vyks minėtu laiku, bene tris savaites bus užimta tiek "Švyturio" arena, tiek "Dragūno" namų arena (Taikos pr. 61A). Pastarojoje sporto salėje pasaulio salės futbolo komandos planuoja rengti treniruotes.

PERRAŠYSIME ISTORIJĄ? Salės futbolas - ekspresyvus, dinamiškas žaidimas ir žiūrovams kelia itin daug emocijų. Lietuvoje pasaulio salės futbolo pirmenybės dar niekada nėra vykusios. Teigiama, kad tai būtų didžiausias visų laikų futbolo renginys mūsų šalyje. fifa.com nuotr.

Reklama

"Dragūnui" šiuo laikotarpiu gali tekti žaisti Europos EHF taurės rankinio rungtynes, o "Neptūnui", kuris Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate liko ketvirtas, gali reikėti kautis atrankiniame FIBA Čempionų lygos turnyre.

Ne kartą rašėme, kad Klaipėdoje trūksta sporto salių - neišsitenka visi norintys sportuoti, o panašūs pasaulinio lygio čempionatai dar labiau atveria šį mūsų sporto skaudulį.

"Dragūno" vyr. treneris Artūras Juškėnas šią savaitę "Vakarų ekspresui" užsiminė, kad jei pagal planą vyks pasaulio salės futbolo pirmenybės, jo komandai rudenį gali tekti išvykti treniruotis ir galbūt net žaisti rungtynes į Druskininkuose esantį olimpinį sportininkų rengimo centrą.

"Dėliojamės įvairius planus. Neaišku, kaip čia bus - ar nukels salės futbolo čempionatą, ar ne. Jei čempionatas vyks, tada mes kurį laiką Klaipėdoje liekame be treniruočių bazės", - sakė A. Juškėnas.

FIFA rekomendacijos

Speciali FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmojo posėdžio pasidalijo savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms ir čempionatams.

FIFA pabrėžia, kad sveikata visada turi išlikti pagrindiniu prioritetu priimant sprendimus, ypač šiais sudėtingais laikais.

Reklama

Darbo grupė rekomenduoja atidėti visas tarptautines vyrų futbolo rungtynes, kurios buvo suplanuotos žaisti 2020 m. birželio mėnesį. Taip pat rekomenduojama organizuoti dvišales diskusijas su konfederacijomis dėl 2022 m. FIFA pasaulio čempionato atrankos varžybų, siekiant patikslinti sudarytų rungtynių tvarkaraštį, laukiant sveikatos ir saugumo pokyčių pasaulyje.

FIFA atstovai taip pat rekomenduoja atidėti visas tarptautines moterų futbolo rungtynes, kurios buvo suplanuotos žaisti 2020 m. birželio mėnesį. Taip pat siūloma įtraukti naujas moterų olimpinio futbolo turnyro datas į moterų futbolo tarptautinių varžybų kalendorių. Darbo grupės rekomendacijose pažymėta sukurti pogrupio darbo grupę moterų tarptautinių varžybų kalendoriuje, kad būtų apsvarstyti galimi atidėtų FIFA turnyrų kalendoriaus ir datų pakeitimai.

Permainų greičiausiai įvyks ir FIFA jaunių čempionatuose. FIFA atstovų sudarytose rekomendacijose siūloma neribotam laikui atidėti FIFA jaunių U-20 pasaulio čempionatą (buvo suplanuotas 2020. rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais) bei atidėti FIFA U-17 moterų pasaulio čempionatą Indijoje (suplanuota žaisti 2020 m. lapkritį).

Skelbiama, kad FIFA konfederacijų darbo grupė toliau reguliariai rengs diskusijas ir praneš visas naujienas, jeigu situacija pasikeis.

Žymos: futsal

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Marjanovič apie „Žalgirį“: daug nežaidžiau, bet žmonės Lietuvoje mane mylėjo nuotrauka, foto

Marjanovič apie „Žalgirį“: daug nežaidžiau, bet žmonės Lietuvoje mane mylėjo

Lietuvos rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas ketvirtojoje Delfi TV laidoje „Iš rūbinės“ anonsavo,...

Stambulo „Fenerbahce“ komandos ir Graikijos rinktinės įžaidėjas Kostas Sloukas palieka Turkiją ir...

K. Sloukas „Fenerbahce“ ekipą keičia į „Olympiakos“ nuotrauka, foto

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) savo svetainėje pranešė, jog patvirtinta dėl koronaviruso pandemijos...

Oficialu: NBA sezoną tęs 22 komandos nuotrauka, foto

Dviejų Klaipėdos futbolo ekipų - KFA-FC "Neptūnas" ir "Nautica" baigėsi lygiosiomis -...

Futbolo dvikovoje - lygiosios nuotrauka, foto

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų šeštadienį Kaune laukia dvikova su „Kauno Žalgirio“...

K.Uzėla: jeigu sugebėsime išsaugoti sausus vartus – pasieksime daug pergalių nuotrauka, foto

Eisenos, smerkiančios rasizmą, dalyviai: svarbu kalbėti net gyvenant už Atlanto nuotrauka, foto

Lietuva, Jungtinėse Amerikos Valstijose nesibaigiant protestų dėl juodaodžių teisių bangai, Vilniuje penktadienį suorganizuota...

Saulius Skvernelis kandidatuos į Seimą nuotrauka, foto

Lietuva, Premjeras Saulius Skvernelis dalyvaus spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose Lietuvos valstiečių ir...

Įžūlus vyras šlapinosi viešoje vietoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio rytą Klaipėdoje, ties Mažvydo alėja, įžūlus vyras šlapinosi ant pastato sienos...

KU inžinerijos krypties studijoms – prestižinis kokybės ženklas nuotrauka, foto

Klaipėda, KU inžinerijos krypties studijoms – prestižinis kokybės ženklas

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...