Danės upėje - vandens sporto šakų šou ir pramogos

Klaipėdoje vykusioje Olimpinės dienos šventėje itin pastebimi Danės upėje buvo vandens sporto šakų atstovai. Čia vyko daug įvairių varžybų ir atrakcijų.

Viena iš efektingų pramogų buvo "Olimpinės mylios" įveikimas įvairiomis sportinėmis ir pramoginėmis valtimis - turistinėmis baidarėmis, akademinėmis valtimis, burlaiviais "Optimist", vikingų pramoginiais laivais, katamaranais, irklentėmis ir kitomis priemonėmis.

Irkluotojų rezultatai

Be to, Olimpinės dienos proga vyko akademinio ir baidarių-kanojų irklavimo regatos "Vilties yrių" varžybos. Varžybose dalyvavo svečiai iš įvairių Lietuvos miestų.

Varžybos vyko 2 000 m ir 250 m distancijoje, kur prizines vietas iškovojo būrys Klaipėdos irklavimo centro atstovų.

Nugalėtojais skirtingose rungtyse tapo Artūras Muravjovas, Dainida Jonauskaitė, Linas Babarskas, Jonas Šaparavičius, Tautvydas Vaitkūnas, Dovydas Balsys, Gabija Monkevičiūtė ir Karina Sobutaitė.

Baidarių-kanojų irklavimo "Vilties yrių" nugalėtojais skirtingose rungtyse tapo Lidija Rimkutė, Mantas Skarulskis, Julius Jablonskis, Haroldas Kairys, Mantas Gadeikis ir Jonas Veitas.

Apdovanojimus nugalėtojams teikė "Vilties miesto" pagrindinis organizatorius brolis Benediktas bei olimpinių žaidynių prizininkės Lina Kačiušytė ir Birutė Šakickienė.

Olimpinės dienos varžyboms paįvairinti vyko virvės tempimas katamaranais. Finale kovojo klubo "Champion" (boksas) ir "Vėtrungė" (dviračių sportas) atstovai. Nugalėtojų taurę iškovojo "Vėtrungė".

Varžėsi žvejai

Anksti ryte prasidėjusiose mėgėjiškos žūklės varžybose dalyvavo 21 aktyvus žvejys. Dvi valandas trukusiose varžybose pirmąją vietą iškovojo ir daugiausiai žuvelių pagavo Steponas Pučinskas (340 g), antroje vietoje liko - Dainius Gilvonas (281 g), trečia vieta atiteko Renoldui Žurauskui (272 g).

Varžybose dalyvavo devynmetis Domantas Ryžkovas, kuris tapo jauniausiu žveju. Vyriausias žvejys - Steponas Pučinskas. Šauniausia žvejė - Vida Žibienė.

Vikingų lenktynės

Miesto šventėse vis labiau populiarėja pramoginių vikingų valčių lenktynės Danės upėje. Olimpinės dienos šventės varžybose dalyvavo miesto gimnazijų moksleivių komandos, Klaipėdos laivininkų mokyklos ir Klaipėdos technologijų mokymo centro moksleiviai.

Lenktynės vyko 400 m distancijoje. Nugalėtoja tapo komanda "Jūra": Artūr Muravjov, Ramūnas Razma, Benas Daneika, Jonas Šaparavičius, Žygimantas Tubis, Vilius Kundrotas, Michailas Volosenka, Paulius Brusokas, būgnininkė Jurinda Stankutė ir vairininkas Vygantas Viršilas.

Komandas nugalėtojas apdovanojo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Lietuvos Olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Šventinis varžybų aptarimas įvyko po renginio Klaipėdos irklavimo centre, kur buvo išreikšta bendra nuomonė, kad Olimpinės dienos renginiai vyko emocingai ir su didele renginio tęstinumo perspektyva.

Už visus Olimpinės dienos sporto renginius Dangės upėje buvo atsakingas Klaipėdos irklavimo centras.

Šios įstaigos direktorius Liudvikas Mileška pasidžiaugė, kad organizuojant renginį stipriai prisidėjo Algirdas Grublys ir komanda, Arnoldas Valčiukas ir "Baidarių centras", Agnė Dalangauskienė ir klubas "Žiemys", Klaipėdos irklavimo centro darbuotojai, treneriai ir sportininkai.