Cristiano Ronaldo vizitas LFF stadione: netikėtas mūsiškių smūgis ir keturi įvarčiai į Lietuvos vartus

Antradienį Lietuvos futbolo gerbėjai galėjo pamatyti neeilinį reginį. LFF stadione mūsų tautiečių rinktinė pelnė įvartį, tačiau 1:5 (1:1) nusileido Cristiano Ronaldo vedamai Portugalijos ekipai.

Keturis iš penkių varžovų įvarčių pelnė C. Ronaldo. Jis susilaukė nemažai plojimų iš LFF stadione susirinkusių gerbėjų.

Bent pora šimtų žmonių iš ten bandė stebėti susitikimą. Šie žiūrovai vertė medžius ir spaudėsi, kad tik galėtų stebėti antradienio Lietuvos varžovus. Kai kurie net įsilipo į medį, kad geriau matytų futbolo reginį.

Pirmąsis įvartis krito jau 7-ąją minutę. Mindaugas Palionis sužaidė ranką, o į mūsiškių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį ramiai realizavo C. Ronaldo.

Lietuviai netikėtai rezultatą 28-ąją minutę po Manto Kuklio pakelto kampinio išlygino galvą pakišęs Vytas Andriuškevičius.

Portugalai į priekį vėl išsiveržė 62-ąją minutę. C. Ronaldo smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų. E. Šetkus atrėmė bandymą, tačiau nesugavo kamuolio, kuris tada atšoko nuo vartininko nugaros ir skriejo į vartus.

Jau netrukus, 65-ąją minutę portugalai padvigubino savo persvarą. B. Silva pakėlė kamuolį iš dešiniosios baudos aikštelės pusės. Prieš vartus atsidūrė vienas C. Ronaldo, kuriam užteko ramiai užbaigti ataką vienu lietimu.

Pergalę Lietuvos varžovai įtvirtino 76-ąją minutę. Portugalai organizavo dar vieną kontrataką, kurios metu vėl kartu sužaidė B. Silva ir C. Ronaldo. Pirmasis iš centro atidavė kamuolį iš kairės atbėgančiam komandos draugui, kuris vienu lietimu jau ketvirtą kartą nuginklavo E. Šetkų.

Chaosu mūsiškių baudos aikštelėje pasinaudojo ir penktąjį įvartį prieš pat mačo pabaigą pelnė Williamas Carvalho.

Portugalai atrankos B grupėje yra antri. Jie yra surinkę 8 taškus per 4 mačus. Pirmi – 13 taškų per 5 rungtynes iškovoję ukrainiečiai.

Lietuviai po 5 rungtynių yra paskutiniai su 1 tašku.

Rungtynių eiga:

90+3 min. Mačo pabaiga.

90+2 min. Chaosu mūsiškių baudos aikštelėje pasinaudojo ir penktąjį įvartį pelnė Williamas Carvalho.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono:Panašu, kad lietuvių tikėjimas savais išblėso - po to, kai rezultatas tapo 1:4, o Portugalijos komandoje pakeistas buvo C. Ronaldo, sirgaliai būriais pradėjo traukti iš stadiono.

80 min. Žvaigždė palieka aikštę: 4 kartus pasižymėjęs C. Ronaldo užbaigė savo pasirodymą ant LFF stadiono vejos. Gerbėjas net įbėgo į aikštę nusifotografuoti su portugalu. Apsauga buvo pasiruošusi nutempti tą žmogų, tačiau C. Ronaldo su juo prieš tai nusifotografavo. Vietoj jo į aikštę žengė Goncalo Guedesas.

76 min. ĮVARTIS! Portugalai organizuoja dar vieną kontrataką, kurios metu vėl kartu sužaidžia B. Silva ir C. Ronaldo. Pirmasis iš centro atiduoda kamuolį iš kairės atbėgančiam komandos draugui, kuris vienu lietimu jau ketvirtą kartą nuginkluoja E. Šetkų. Mūsiškiai atsilieka 1:4.

72 min. Ką tik į aikštę žengęs A. Žulpa turėjo progą: atsidūrė prie varžovų baudos aikštelės tačiau prieš jam spėjant smūgiuoti kamuolį sugavo R. Patricio.

69 min. Rezultatyvų perdavimą atlikusį M. Kuklį keičia Artūras Žulpa.

65 min. Po treciojo įvarčio V. Urbonas atliko keitimą ir i aikštę metė savo žentą Deimantą Petravičių.

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera iš LFF stadiono: Akimirką prarasta koncentracija gynyboje po labai apmaudaus antrojo portugalo įvarčio kainavo trečiajį taiklų C. Ronaldo įvartį. Šįkart E. Šetkaus kaltinti negalima, nes vartų sargas buvo sušaudytas iš vos kelių metrų. 3:1 ir futbolo šventė Vilniuje pamažu virto košmaru.

65 min. ĮVARTIS! B. Silva pakėlė kamuolį iš dešiniosios baudos aikštelės pusės. Prieš vartus atsidūrė vienas C. Ronaldo, kuriam užteko ramiai užbaigti ataką vienu lietimu. Tai jau trečiasis portugalo įvartis šiame mače. Lietuviai atsilieka 1:3.

62 min. ĮVARTIS! C. Ronaldo smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų. E. Šetkus atrėmė bandymą, tačiau nesugavo kamuolio, kuris tada atšoko nuo vartininko nugaros ir skriejo į vartus. Lietuviai atsilieka 1:2.

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera iš LFF stadiono: Po lietuvių kampinio C. Ronaldo per 4 sekundes su kamuoliu nuskriejo į Lietuvos rinktinės aikštės pusę, tačiau E. Šetkus ir vėl išgelbėjo komandą. Lietuvos futbolininku pasitikėjimas savimi augo sulig kiekviena minute ir kiekvienu portugalų prarastu kamuoliu. Europos čempionai kol kas LFF stadione didelių stebuklų antrame kėlinyje nerodė.

57 min. Nesėkmingas kampinis prie varžovų vartų. Po jo kontrataką surengė varžovai: C. Ronaldo bėgo į priekį, surado B. Silva, kuris išbandė laimę. Pastarojo smūgį sugavo nuostabiai rungtyniaujantis E. Šetkus.

50 min. Pavojinga portugalų ataka. C. Ronaldo sukūrė erdvės, atidavė kamuolį J. Cancelo, tada gavo jį atgal ir atliko perdavimą iš kairiosios pusės į baudos aikštelę įbėgančiam J. Felixui, kuris paprasčiausiai nepataikė į vartus.

45 min. Startuoja antroji mačo dalis.

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera iš LFF stadiono: Nors kėlinys arti idealaus, tačiau prie Lietuvos rinktinės galima prikibti. Bent kelis sykius lietuviai turėjo idealių progų greitoms kontratakoms, tačiau žaidė neryžtingai. Perdavimai atgal ir baimė atverti užnugarį nugalėjo norą bent pabandyti įmušti.

Pirmojo kėlinio didvyris, nepaisant V. Andriuskevičiaus įvarčio – vartininkas E. Šetkus. Tauragiškis atrėmė kelis labai pavojingus portugalų smūgius į vartų plotą ir gelbėjo lietuvius nuo įvarčių ir triuškinimo.

45 min. Prasideda pertrauka. Rezultatas 1:1.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono: Vytauto Andriuškevičiaus lyderystę aikštėje iliustruoja ne tik įvartis – alytiškis nuolat dalina patarimus komandos draugams, skatindamas juos labiau eiti į priekį, užuot ridenus kamuolį savo aikštės pusėje.

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera iš LFF stadiono: Atrodo, kad C. Ronaldo nusiteikęs rimtai. Po kiekvieno nepavykusio epizodo portugalų žvaigždė skėsčiojo rankomis, emocingai reagavo į lietuvių pražangas ar perimtus kamuolius.

37 min. Kairiuoju kraštu kontrataką surengė J. Felixas, kuris ir smūgiavo iš maždaug 16 metrų. Lietuvių laimei, nuostabiai sužaidė E. Šetkus, atrėmęs smūgį ir nukreipęs kamuolį už galinės linijos. Mūsiškiai sugebėjo apsiginti ir po varžovų kampinio.

35 min. Portugalijos atstovai labai lengvai patenka į mūsiškių baudos aikštelę, tačiau ten vis nepavyksta susikurti šimtaprocentinės progos. Kartais tenka atidirbti ir E. Šetkui.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš LFF stadiono: Po Vytauto Andriuškevičiaus įvarčio LFF stadionas sprogo – į tokio lygio varžovo vartus mūsiškiai mušė jau labai seniai. Tiesa, anksčiau minėtam berniukui toks epizodas nepatiko – jis nevaldė ašarų.

28 min. ĮVARTIS!!! Mantas Kuklys pakelia kampinį, o perdavimas suranda Vyto Andriuškevičiaus galvą, kuris pasižymi ir išlygina rezultatą.

25 min. Portugalai dominuoja. Žaidimą valdo saugas B. Silva, tačiau antrą kartą Lietuvos varžovams pasižymėti nepasiseka. C. Ronaldo nudžiugino gerbėjus bandydamas smūgiuoti „iš oro“, tačiau nepataikė į kamuolį.

16 min. Įsimintinas epizodas: K. Laukžemis vagia kamuolį iš C. Ronaldo, o pastarasis po epizodo šiek tiek šlubčioja.

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera iš LFF stadiono: C. Ronaldo baudinį filmavo visas stadionas, nesvarbu, kurią komandą palaiko. Mažas apie 7 metų lietuvis berniukas po C. Ronaldo įvarčio į viršų kėlė „Juventus“ marskinėlius su savo dievaičio oavarde.

9 min. Kampinis prie varžovų vartų, tačiau aukštas perdavimas lietuvio galvos ar kojos nepasiekia.

7 min. ĮVARTIS! Už žaidimą ranka į mūsų vartus skiriamas 11 metrų baudinys. Prie žymos stoja C. Ronaldo, kuris stipriu smūgiu į apatinį dešinįjį vartų kampą muša 90-ąjį įvartį per savo karjerą rinktinėje.

6 min. C. Ronaldo bandė susikurti erdvės kairiajame krašte, tačiau su juo susitvarkė mūsiškių gynyba. Puolėjo veiksmai buvo sutikti audringais aplodismentais.

4 min. Portugalai nuo pirmų minučių imasi iniciatyvos, tačiau kol kas pavojingų progų nesukuria.

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera iš LFF stadiono: Portugalijos futbolininkai, įbėgę į aikštę apšilimui jau po lietuvių, sutikti kur kas gausesniais aplodismentais, nei mūsiškiai. Pirma priežastis – Cristiano Ronaldo. Antra – svečių sirgaliai pripratę į rungtynes ateiti kur kas anksčiau nei lietuviai. Likus 40 min. iki mačo pradžios tribūnos dar toli gražu nebuvo pilnos.

Puolėjui tai – pirmasis apsilankymas Lietuvoje.

Jei portugalas sugebėtų antradienį pelnyti įvartį, tai jau būtų jo sėkmingas smūgis prieš 40-ąją nacionalinę komandą.

Lietuvos varžovai atrankos cikle yra sužaidę tris mačus: pasiektos lygiosios prieš Ukrainos ir Serbijos ekipas, tada įveikta ta pati Serbija. Jie turi 5 taškus ir yra antri atrankos B grupėje

Mūsų tautiečiai per 4 mačus pelnė tik 1 tašką mače su Liuksemburgu ir yra paskutiniai grupėje.

Startinės sudėtys:

Lietuvos rinkktinė: Ernestas Šetkus, Saulius Mikoliūnas, Edvinas Girdvainis, Markus Palionis, Vytautas Andriuškevičius, Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka, Ovidijus Verbickas, Karolis Laukžemis.

Portugalijos rinktinė: Rui Patricio, Joao Cancelo, Rubiasas Diasas, Jose Fonte, Raphaelis Guerreiro, Williamas Carvalho, Rubenas Nevesas, Bruno Fernandesas, Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva, Joao Felixas.