Čempionų lyga: pirmas "Neptūno" blynas neprisvilo

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos "Neptūnas" džiugiomis akimirkomis atvertė naują savo istorijos puslapį – Turkijos Ušako mieste FIBA Čempionų lygoje debiutavo pergale. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai rezultatu 67:65 nugalėjo Evaldo Kairio atstovaujamą Ušako "Sportif" ekipą.

„Neptūnas“ rungtynes pradėjo dvejomis taikliomis atakomis – po Jerai Granto prasiveržimo po krepšiu ir Vytauto Šarakausko atakos iš vidutinio nuotolio išsiveržė į priekį – 4:0.

Kurį laiką klaipėdiečiai buvo priekyje – 7:2 (po Mindaugo Girdžiūno tritaškio), 9:4 (po Jerai Granto dėjimo į krepšį), tačiau pirmojo kėlinio viduryje Ušako miesto, kuriame gyvena per pusę milijono gyventojų, atstovai išlygino rezultatą – 9:9.

Tada jau sukruto ir neptūniečiai – sužaidė atkarpą 9:0 ir vėl atitrūko – 18:9. Pirmasis kėlinys baigėsi 8 taškų „Neptūno“ persvara – 23:15, o jau antrojo kėlinio pradžioje po Larry Drew tolimo šūvio klaipėdiečiai susikrovė dviženklį taškų skirtumą – 26:15.turkija2
„Neptūno“ aukštaūgis Vytautas Šarakauskas kelis kartus nepataikė nuo tritaškio linijos, tačiau galiausiai, iki antrojo kėlinio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei, jam pavyko smeigti tolimą šūvį, netrukus tritaškį pridėjo Larry Drew ir „Neptūno“ pranašumas išaugo iki rekordinio skaičiaus – 42:29.

Neptūniečiams 13 taškų atotrūkį – 44:31 pavyko išsaugoti ir iki didžiosios pertraukos.

Visgi, antroje rungtynių pusėje neišvengta bangavimų – turkai trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 10:2 ir priartėjo iki 5 taškų – 41:46.

Netrukus tritaškį smeigė Larry Drew ir taškus iš po krepšio pelnė Martynas Mažeika, vėl atstatydamas dviženklę persvarą – 51:41.
turkija3
Ušako "Sportif" krepšininkai surengė dar vieną atakų bangą ir prieš ketvirtąjį kėlinį neptūniečių pranašumas ištirpo iki 3 taškų – 53:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Klaipėdos ekipos sirgalių įtampą šiek tiek numalšino Jerai Granto dėjimas ir Larry Drew rezultatyvi ataka – 57:50. Tačiau netrukus turkai atsakė tritaškiu ir dar Rolands Freimanis surezgė rezultatyvią ataką ir komandas beskyrė 2 taškai – 55:57.turkija sirgaliai
Antroje rungtynių pusėje turkų sirgaliai bandė neptūniečiams užkurti tikrą pirtį, tačiau Eurolygos patirties turintys klaipėdiečiai atsilaikė ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Tiesa, paskutinę rungtynių minutę po du baudos metimus prametė Jerai Grantas ir Larry Drew, tačiau Jimmy Barono ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo - 67:63. Visgi turkai iki rungtynių pabaigos likus 2 sekundėms turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau aikštės šeimininkų žaidėjas Berkay Candanas tritaškio iš patogios padėties nepataikė ir "Neptūnas" džiaugėsi pergale.

maza

„Mes suprantame, kad giname ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos garbę. Į aikštę išėjome kautis iš širdies. Pirmoje rungtynių pusėje sekėsi geriau, antroje - šiek tiek strigome, tačiau svarbiausia, kad pavyko iškovoti pergalę. Pirmąsias FIBA Čempionų lygos rungtynes pradėti pergale - labai svarbu psichologiškai. Spalio 25 dieną (antradienį) laukia FIBA Čempionų lygos akistata namuose, „Švyturio“ arenoje, su Varezės "Openjobmečio" (Italija) klubu. Bandysime nenuleisti kartelės ir savo sirgalius Klaipėdoje pradžiuginti dar viena pergale“, - po rungtynių kalbėjo „Neptūno“ komandos kapitonas Martynas Mažeika.

Dar prieš dvikovą su italais neptūniečiai spalio 23 dieną (sekmadienį) 17 val. LKL čempionato rungtynėse Kaune susitiks su Lietuvos čempionu Kauno "Žalgiriu".

Spalio 30 dieną (sekmadienį) 17 val. "Švyturio" arenoje neptūniečių laukia dar viena sunki LKL akistata su Vilniaus "Lietuvos rytu".

FIBA Čempionų lygos turnyre, be Italijos ir Turkijos ekipų, "Neptūno" grupėje (C) taip pat rungtyniaus Prancūzijos čempionas Vilerbano ASVEL klubas, Salonikų PAOK, Oldenburgo "EWE Basket" bei kaimyninės ekipos - Ventspilio "Ventspils" iš Latvijos ir "Rosa Radom" iš Lenkijos.
turkija4

"Sportif" - "Neptūnas"- 67:65 (23:15, 21:16, 9:19, 14:15)

Klaipėdos komandai 17 taškų pelnė Larry Drew (10 rez. perd.), 13 - Jerai Grantas, po 9 - Tadas Klimavičius ir Martynas Mažeika.

Ušako komandoje 20 taškų surinko Berkajus Džandanas (Berkay Candan), 11 - Markas Lajonsas (Mark Lyons). E. Kairys nežaidė.

„Džiugu, kad Čempionų lygos turnyre pavyko startuoti pergale. Išvykoje tai yra labai sunku ir svarbu. Vyrams rūbinėje pasakiau, kad jie turi gerokai daugiau potencialo, nei parodė antroje rungtynių pusėje. Per pirmus du kėlinius mes žaidėme drausmingai ir protingai, taip, kaip buvome susitarę. Po didžiosios pertraukos mes pametėme rungtynių kontrolę, tačiau gerai, kad sėkmė buvo mūsų pusėje. Dabar svarbiausia grįžti namo, pasidaryti išvadas ir tų pačių klaidų nebekartoti. Turime išsianalizuoti žaidimą, nes blogiausia, kad blogose situacijose dalyvauja vis skirtingi žaidėjai. Komanda nesusilipdo taip greitai, kaip norėtųsi. Rungtynių pabaigoje tai, jog nepavyko nepataikyti baudų, išties privertė pasinervinti. Netaiklūs baudų metimai – tai žaidėjų psichologija. Tai mums gera pamoka su laiminga pabaiga“, - kalbėjo "Neptūno" treneris Dainius Adomaitis.
adom turkija
Jis pabrėžė, kad Čempionų lyga nėra tas čempionatas, kuris trunka ilgai.

"Tokiuose turnyruose yra ribotas kiekis rungtynių, tad kiekviena pergalė yra labai svarbi, net gali būti aukso vertės. Klubo valdyba iškėlė tikslą patekti į antrąjį varžybų etapą, o vėliau gali būti keliami ir nauji tikslai. Norint patekti į antrąjį turnyro etapą, reikia laimėti namų rungtynes ir bandyti laimėti kelias rungtynes išvykoje. Per kiekvienas rungtynes reikia išeiti į aikštė kovoti, stengtis bei žaisti pagal savo galimybes“, - kalbėjo "Neptūno" treneris.

Po rungtynių Larry Drew sakė, kad pirmoje rungtynių pusėje "Neptūno" komandai pavyko išlaikyti greitą žaidimo tempą ir geriau gintis, tačiau antroje rungtynių dalyje puolimas kiek apstojo ir jau virė įtempta dvikova. "Džiugu, kad pavyko atsilaikyti ir laimėti rungtynes. Mums padėjo tai, kad per pirmus du kėlinius susikrovėme pranašumą", - teigė "Neptūno" legionierius.

Turnyro sistema

FIBA Čempionų lygos pagrindiniame etape iš viso varžosi 40 komandų. Jos suskirstytos į penkias grupes po aštuonias ekipas. Į atkrintamąsias varžybas pateks 24 komandos: iš kiekvienos grupės – po keturias arba penkias. Visų penkių grupių nugalėtojos ir trys geriausios antrąją vietą užimsiančios ekipos praleis pirmąjį atkrintamųjų varžybų ratą ir iškart keliaus į aštuntfinalį.
turkija5
FIBA Čempionų lygos reguliarusis sezonas baigsis sausio 25 d., atkrintamosios varžybos prasidės vasario 7 d. Pirmuose trijuose atkrintamųjų varžybų etapuose bus žaidžiami dvejų rungtynių mačai, o Čempionų lygos nugalėtojai paaiškės finalo ketverte, kuris bus surengtas balandžio 28-30 d.

Čempionų lygos grupių etape iš viso į kovas stoja 22 šalių komandos. Po keturias ekipas atstovaus Italijai, Prancūzijai ir Turkijai, po tris – Graikijai ir Vokietijai, po dvi – Lietuvai, Belgijai, Izraeliui, Lenkijai ir Serbijai, po vieną – Čekijai, Danijai, Ispanijai, Juodkalnijai, Kroatijai, Latvijai, Rumunijai, Rusijai, Slovėnijai, Suomijai, Ukrainai ir Vengrijai.