Bronzinis "Atlanto" finišas

Bronzine nata 2015 m. Lietuvos futbolo A lygos čempionatą baigė Klaipėdos "Atlantas", antrus metus iš eilės iškovojęs trečiąją vietą ir kelialapį į kitų metų UEFA Europos lygos taurės turnyrą.

Uostamiesčio futbolininkai šeštadienį savo žiūrovų akivaizdoje nepaprastai atkaklioje kovoje dėl bronzos medalių rezultatu 2:1 (1:0) įveikė užlipti ant prizininkų pakylos taip pat siekusią Marijampolės "Sūduvą".

Pradžioje reikėtų prisiminti pernykščio sezono pabaigą. Atlantiečiai atkakliose paskutinėse rungtynėse Klaipėdoje lapkričio 29 d. rezultatu 1:0 nugalėjo Pakruojo "Kruoją", o bronzinį įvartį 86 minutę pelnė Lukas Baranauskas.

Po metų istorija pasikartojo: vėl Klaipėda, vėl ta pati aikštė, vėl 86 minutė... Tik "bronziniu berniuku" šįsyk tapo kitas atlantietis.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštėje užvirė atkakli kova - matėsi, kad abu klubai verti būti prizininkų gretose. Pirmieji įvartį įmušė klaipėdiečiai: kamuolį per pridėtą pirmojo kėlinio laiką į "Sūduvos" vartininko Džiugo Bartkaus ginamus vartus galva pasiuntė ne kas kitas, o tokią pat pavardę turintis "Atlanto" kapitonas Andrius Bartkus - 1:0.

Netrukus po pertraukos (58 min.) už pražangą baudos aikštelėje prieš marijampoliečių žaidėją Ernestą Veliulį į atlantiečių vartus buvo paskirtas baudinys. Jį realizavo "Sūduvos" legionierius Nerminas Jamakas - 1:1.

Ir atėjo 86-oji minutė, ir išmušė atlantiečio Maksimo Maksimovo valanda. Jis po kelių klaidinančių veiksmų varžovų baudos aikštelėje įmušė pergalingą įvartį - 2:1. Šį rusą jau imta vadinti lazdele gelbėtoja. Maksimas pernai per atsakomąsias UEFA Europos lygos taurės turnyro rungtynes Klaipėdoje su Liuksemburgo "Differdange 03" klubu 89 minutę pelnė labai svarbų įvartį (3:1), atvėrusį "Atlantui" kelią į kitą tų varžybų etapą. Ir štai dabar dar vienas reikšmingas įvartis.

Bronziniame mūšyje dalyvavo šie "Atlanto" futbolininkai: Marius Adamonis, Andrius Bartkus (kapitonas), Markas Beneta (nuo 81 min. - Skirmantas Rakauskas), Andrius Jokšas (63 min. įspėtas), Dovydas Norvilas, Rolandas Baravykas, Aleksejus Epifanovas, Kazimieras Gnedojus (57 min. įspėtas), Robertas Vėževičius (65 min. įspėtas, nuo 76 min. - Lukas Baranauskas, 90 min. įspėtas), Ovidijus Verbickas (15 min. įspėtas), Olegas Dmitrijevas (nuo 36 min. - Maksimas Maksimovas).

Sunkiai po įtemptų rungtynių atsitokėjęs "Atlanto" vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija spaudos konferencijoje sakė: "Noriu pasakyti "ačiū" savo vaikinams. Jie šaunuoliai, kovojo iki galo ir tikėjo pergale. Rungtynės mums klostėsi labai sunkiai: įmušėme, praleidome, po to vėl įmušėme ir radome savyje jėgų perlaužti rungtynių eigą. "Sūduva" - gera komanda, ji irgi nusipelno bronzos. Noriu padėkoti mūsų sirgaliams, kurie mus palaikė ne tik per šias rungtynes, bet ir visą sezoną."

Apie pusantro tūkstančio žmonių šeštadienį "Atlantą" palaikė svarbiose rungtynėse dėl bronzos medalių. Tame gausiame būryje buvo ir ypatingų sirgalių. Tai uostamiesčio "Atlanto" meistrų komandos, 1985 metais Sovietų Sąjungos futbolo antrosios lygos čempionate iškovojusios pirmąją vietą, žaidėjai. Jie tos istorinės pergalės trisdešimtmečio proga buvo pagerbti per rungtynių pertrauką. To meto uostamiesčio futbolo garsenybes Kęstutį Ruzgį, Ovidijų Mozūraitį, Kazimierą Dranginį, Kęstutį Andriunaitį, Robertą Butkevičių, Remigijų Daugėlą, Rytį Tavorą, Vladą Grigaravičių, Rimantą Skersį, Edgarą Tumasonį, trenerį Anatolijų Timofejevą, komandos viršininką Vytautą Patapą, administratorių Algirdą Pronskų, gydytoją Valdemarą Anužį ir vairuotoją Artūrą Jurkų sveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras, Klaipėdos futbolo federacijos vadovas Romualdas Jonaitis bei dabartinio "Atlanto" atstovai.

ATMINIMAS. Legendiniai 1985 m. "Atlanto" futbolininkai po trisdešimties metų.

Galutinė 2015 m. A lygos čempionato turnyrinė lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai ir "Atlanto" rungtynių rezultatai pagal ratus):

1. "Žalgiris" 36 31 1 4 104:25 94 0:2 4:2 1:0 0:1

2. "Trakai" 36 27 3 6 92:33 84 5:1 0:2 1:0 1:5

3. "Atlantas" 36 21 7 8 65:34 70 * * * *

4. "Sūduva" 36 21 4 11 76:34 67 1:1 0:1 1:3 2:1

5. "Spyris" 36 13 6 17 47:74 45 0:1 2:0 2:1 1:1

6. "Utenis" 36 11 9 16 41:50 42 2:1 1:1 0:0 1:0

7. "Stumbras" 36 11 8 17 51:74 41 2:0 2:2 4:1 2:0

8. "Kl. granitas" 36 6 9 21 37:83 27 0:1 2:1 1:1 5:1