Britas Endis Miurėjus laimėjo savo pirmąjį "Grand Slam" turnyrą

Niujorke vykusio atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open"), kurio prizų fondą sudaro 24,054 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo ketvirtoji pasaulio raketė 25-erių metų britas Endis Miurėjus (Andy Murray).

Didžiosios Britanijos tenisininkas finale pirmadienį 7:6 (12-10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 įveikė antrąją pasaulio raketę nugalėtojo titulą gynusį savo bendraamžį serbą Novaką Džokovičių (Novak Djokovič).

Mačas truko 4 val. 54 min.

N. Džokovičius "US Open" finale žaidė ketvirtąjį, o E. Miurėjus - antrąjį kartą.

E. Miurėjus tapo pirmuoju britu nuo 1936 metų, laimėjusiu "Grand Slam" turnyrą. Prieš 76 metus Vimbldono ir "US Open" turnyruose triumfavo Fredas Peris (Fred Perry).

Už pergalę E. Miurėjui atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1,9 mln. dolerių premija. Pasaulio reitinge britas pakilo į trečiąją vietą. N. Džokovičius pelnė 1200 reitingo taškų ir 950 tūkst. dolerių.