Boksininkas Eimantas Stanionis tapo Europos čempionu

20-metis lietuvis Eimantas Stanionis iškovojo Europos bokso čempionato aukso medalį. Bulgarijoje vykstančio 41-ojo Europos čempionato vyrų svorio kategorijos iki 69 kg finale šeštadienį Lietuvos boksininkas techniniu nokautu nugalėjo baltarusį Pavelą Kastraminą.

Lietuvos sportininkas nuo pat kovos pradžios tiksliau atakavo varžovą, o baltarusiui du kartus teko stabdyti kraujavimą, kuomet jam buvo prakirstas antakis. Po dar vieno kontakto, teisėjas trečiajame raunde nutraukė kovą ir nugalėtoju paskelbė E. Stanionį.

Visi trys teisėjai įžvelgė lietuvio pranašumą ir per pirmuosius du raundus.

E. Stanionis šiose pirmenybėse taip pat pelnė kelialapį į pasaulio čempionatą.

Priminsime, kad svorio kategorijoje iki 64 kg bronzos medalį iškovojo lietuvis Evaldas Petrauskas.

Iš viso į Europos čempionate dalyvavo 220 boksininkų iš 41 valstybės. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojo 1-6 vietas Europos pirmenybėse užėmę boksininkai. Pasaulio čempionate vyks kova ir dėl kelialapių į kitų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Po Nepriklausomybės atkūrimo, Europos čempionato auksą Lietuvai iškovojo tik Vitalijus Karpačiauskas. Jis triumfavo 1993 metais.