Austrijoje - pergalingi klaipėdietės yriai

Nors Klaipėdos "Gintaro" sporto centro plaukikai jau kelerius metus treniruojasi apgailėtinomis sąlygomis, o daugiau nei pusmetį dėl renovuojamo "Gintaro" baseino apskritai yra atsidūrę našlaičių vaidmenyje, tačiau vis vien sugeba skinti pergales pasaulinio lygio varžybose.

Šįkart klaipėdiečiai sužibėjo Austrijoje vykusiose pasaulio plaukimo su pelekais taurės varžybose.

Geriausiai iš klaipėdiečių sekėsi nusipelniusios Lietuvos trenerės Felicitos Vaitkutės auklėtinei Jevgenijai Pronkul. Ji jaunių grupės 100 m plaukimo su pelekais varžybose neturėjo lygių - sugaišo 47,88 sek. ir 0,49 sek. aplenkė septyniolikmetę Safą Saadani iš Tuniso bei 1,02 sek. pranoko trečioje pozicijoje likusią septyniolikmetę vokietę Lisą Forster.
Dar J. Pronkul pelnė ir du sidabro medalius - 50 m atstumą su monopeleku klaipėdietė įveikė per 21,58 sek. (vos 0,77 sek. nusileido pergalę iškovojusiai čekei Klarai Krepelkovai) ir 50 m nėrimo varžybose sugaišo 20,17 sek. (į priekį praleido tik trejais metais vyresnę prancūzę Mathildeą Dupont - 18,92 sek.).

Kiti du Klaipėdos "Gintaro" atstovai, dalyvavę pasaulio taurės varžybose, liko be medalių: Agnė Aleksiūnaitė užėmė  dvi penktas ir vieną septintą ir Darius Laureckis - dvi dešimtas ir dvyliktą vietas.

Iš viso Lietuvos sportininkai Austrijoje iškovojo septynis medalius - keturis aukso ir tris sidabro.

Tris aukso medalius pelnė kaunietė Lina Pleskytė (suaugusiųjų grupė), vieną - taip pat laikinosios sostinės atstovas Ričardas Eimontas (jaunių grupė).