"Australian Open" finale - serbo Novako Džokovičiaus triumfas

Melburne vykstančio atvirojo Australijos teniso čempionato ("Australian Open"), kurio prizų fondą sudaro 24 mln. Australijos dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo trečioji pasaulio raketė 23-ejų metų serbas Novakas Džokovičius (Novak Djokovič).

Serbijos tenisininkas finale sekmadienį po 2 val. 39 min. trukusios kovos 6:4, 6:2, 6:3 nugalėjo penktąją pasaulio raketę 23-ejų metų britą Endį Murėjų (Andy Murray).

N. Džokovičius "Australian Open" turnyrą laimėjo antrą kartą. Prieš tai jis šiose varžybose triumfavo 2008 metais.

E. Murėjus Atvirojo Australijos čempionato finale žaidė antrus metus iš eilės. Pernai britas kovoje dėl turnyro nugalėtojo titulo pralaimėjo šveicarui Rodžeriui Federeriui (Roger Federer). E. Murėjus per savo karjerą dar nėra laimėjęs nei vieno "Grand Slam" turnyro.

N. Džokovičiui už pergalę atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 2,2 mln. Australijos dolerių premija. E. Murėjus pelnė 1200 taškų ir perpus mažesnę sumą.

Mišrių dvejetų varžybas laimėjo slovėnė Katarina Srebotnik ir kanadietis Danielis Nestoras. Jie finale 6:3, 3:6, 10:7 įveikė Taivano atstovę Jungdzian Čan (Yung-Jan Chan) ir australą Polą Henlį (Paul Hanley).