Aurimas Didžbalis gerino Lietuvos rekordus

Klaipėdietis Aurimas Didžbalis demonstruoja puikią sportinę formą - penktadienį Klaipėdoje vykusiame Lietuvos sunkiosios atletikos suaugusiųjų atskirų veiksmų čempionate pagerino du šalies rekordus.

Jis svorio iki 94 kg varžybose išrovė 186 kg, išstūmė 220 kg ir dvikovėje surinko net 406 kg. Rovimo ir dvikovės rezultatai - nauji Lietuvos rekordai. Dvikovės rezultatas pagerintas 3 kg.

"Aurimas - šaunuolis. Jis demonstruoja puikią sportinę formą. Tai geriausias pasaulio sezono rezultatas. Tikimės, kad jis iki planetos suaugusiųjų sunkiosios atletikos pirmenybių, kurios vyks lapkričio mėnesio pabaigoje Hiustone (Amerika), pasieks optimalią sportinę formą. Tai mūsų rinktinės viltis", - sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Bronislavas Vyšniauskas.

A. Didžbalis - vienas tituluočiausių Lietuvos sunkiaatlečių, per pastaruosius metus skinantis vieną po kito skambius laurus. Jis 2014 metų pabaigoje Kazachstano sostinėje Almatoje pasaulio suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį. Tąkart klaipėdietis išrovė 185 kg sveriančią štangą ir šioje rungtyje užėmė antrąją vietą. Stūmimo rungtyje jam pavyko įveikti 214 kg štangą. Su šiuo rezultatu Klaipėdos atstovas liko penktas. Dvikovės rungtyje tąkart jis surinko 399 kg ir iškovojo pasaulio čempionato bronzos medalį.

A. Didžbalio rezultatai kasmet gerėja. 2015 metų balandžio mėnesį Tbilisyje (Gruzija) vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate vyrų svorio kategorijoje iki 94 kg sunkiaatletis iškovojo aukso medalį. Tąkart Aurimas užėmė pirmąsias vietas tiek rovimo (182 kg), tiek stūmimo (221 kg) rungtyse ir dvikovėje surinko 403 kg.
A. Didžbalis praėjusių metų pabaigoje buvo pripažintas geriausiu Klaipėdos universiteto ir dar paskelbtas geriausiu Lietuvos universitetų sportininku. Tikimasi, kad ir šiemet jis vėl bus pripažintas geriausiuoju.