"Atlantas" išliko pirmoje vietoje, o "Vėtra" pakilo.

Užvakar Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos čempionate buvo sužaistos ketverios trečiojo turo rungtynės. "Atlanto" futbolininkai namie rungtyniavo su Marijampolės "Sūduva".

ATLANTAS - SŪDUVA 1:1 (1:1)

2003 m. balandžio 15 d. Klaipėdos centrinis stadionas. 2550 žiūrovų. Teisėjai: R. Bartašiūnas, V. Chileckis, V. Šimkus (visi iš Kauno). Įvarčiai: 26 min. V. Kaušpadas - 1:0, 33 min. V. Žitinskas - 1:1."Atlantas": S. Skinderis, K. Deveika (nuo 64 min. - V. Veseljevas), V. Čepauskas (12 min. įspėtas), D. Lunskis, V. Kaušpadas, M. Zurza (nuo 46 min. - V. Olšanskis, 90 min. pašalintas iš aikštės), A. Petreikis, V. Dančenka, D. Žernys (kapitonas), K. Smilginas (nuo 53 min. - M. Čepas), R. Beniušis."Sūduva": A. Ramonas, A. Tolis (69 min. pašalintas iš aikštės), S. Kraipavičius (20 min. įspėtas), G. Gelgota, A. Žekonis, N. Devetinas, A. Larčenka (nuo 62 min. - T. Kavolis), V. Žitinskas (kapitonas, nuo 62 min. - A. Brazauskas), V. Adomaitis, S. Butkus (63 min. įspėtas), T. Radzinevičius (22 min. įspėtas, nuo 89 min. - N. Šidlauskas).

Per ankstesnius susitikimus šalies čempionatuose "Sūduva" klaipėdiečius retai kada nugalėdavo, bet taškus atimdavo.
Pernai sėkmingai A lygoje rungtyniavę suvalkiečiai ir šį sezoną, atrodo, nusiteikę žaisti ne prasčiau. Marijampoliečiai pirmame ture sugebėjo Vilniuje nugalėti "Žalgirį". Ši aplinkybė privertė rimtai kovai ruoštis ir atlantiečius.
Į komandą įsiliejus grupei žaidėjų iš Kauno "Inkaro", šiame sezone "Atlantas" kol kas nedemonstruoja brandaus žaidimo. Tai buvo akivaizdžiai matyti per susitikimą su "Sūduva".
Nepaisant gana padriko žaidimo, atlantiečiai įpusėjus pirmam kėliniui ėmė pirmauti - antrą savo įvartį šiame čempionate įmušė V. Kaušpadas.
Tačiau, kaip parodė tolesni įvykiai aikštėje, tai buvo vienintelis klaipėdiečių blykstelėjimas prie "Sūduvos" vartų.
Tuo tarpu svečiai surengė keletą labai pavojingų kontratakų, viena iš kurių 33 minutę baigėsi išlyginamuoju V. Žitinsko įvarčiu. Jį "Sūduvos" kapitonas pelnė be didelio vargo, netrukdomai prasiveržęs per baudos aikštelės vidurį. Kur tuo metu buvo vidurio gynėjai? Kas bent kiek išmano apie futbolą, žino, kad leisti iš tokios situacijos pelnyti įvartį yra didžiulė gynėjų klaida. Galima suklysti kai yra skersuojamas kamuolys, bet...
Po penkių minučių jau galėjo pirmauti "Sūduva". Laimei, iššokęs prieš "Atlanto" vartus V. Adomaitis smūgiavo netiksliai. Tai buvo dar vienas rimtas signalas, jog suvalkiečius reikia vertinti.
Po pertraukos "Atlanto" futbolininkai daug atakavo, bet naudos iš tų atakų nebuvo.
Įpusėjus antram kėliniui aikštėje įsiplieskė aistros. 69 min. raudoną kortelę galėjo užsidirbti V. Kaušpadas. Gerai, kad teisėjas nepastebėjo jo poelgio prieš gulintį varžovą. Tuoj pat, kaip su dalgiu, per M. Čepo kojas kirto svečių gynėjas A. Tolis ir prieš save išvydo raudoną kortelę.
Turėdami vienu žaidėju mažiau, svečiai tik gynėsi. Geromis progomis persverti rezultatą nepasinaudojo po pertraukos aikštėje pasirodęs A. Veseljevas. Deja... Nervingai atakavę atlantiečiai taip ir nesugebėjo įmušti lemtingo įvarčio.
Na, o po rungtynių aikštėje atlantietis V. Olšanskis dar panoro pratęsti santykių aiškinimąsi su varžovais. Už tai jam teisėjas parodė raudoną kortelę.
Spjaudydamiesi ir keiksnodami atlantiečius stadioną paliko per du tūkstančius "Atlanto" gerbėjų. Jie akivaizdžiai reiškė nepasitenkinimą saviškių žaidimu. Ir jie buvo teisūs.
"Praradome taškus savo aikštėje. Tai yra blogai. Netenkina ir žaidimas. Žaidėjai daug klydo. Taip žaidžiant, kitokio rezultato tikėtis yra sunku", - po nepavykusių rungtynių kalbėjo "Atlanto" vyriausiasis treneris V. Lekevičius.
Vienas iš "Sūduvos" trenerių S. Stankūnas po susitikimo neslėpė pasitenkinimo rungtynių rezultatu: "Sužaisti su "Atlantu" lygiosiomis jo aikštėje yra geras pasiekimas. Juk jūsų komanda viena iš stipriausių šalyje".
Nepasitenkinimą "Atlanto" žaidimu išsakė ir vakar į redakciją skambinę futbolo mėgėjai. Vadinasi, atlantiečiai išties žaidė prastai. Sirgalių apgauti neįmanoma - jie skiria gražų futbolą nuo parodijos.
Nepaisant prarastų taškų, "Atlantas" išliko turnyrinės lentelės viršuje.

Kitų šeštadienio rungtynių rezultatai:Vilniaus "Šviesa" - Rūdiškių "Vėtra" 0:5 (0:2). Įvarčiai: 8 ir 38 min. Š. Litvinas - 0:2, 53 min. V. Karvelis - 0:3, 83 ir 88 min. Š. Litvinas - 0:5."Kaunas" - Šiaulių "Sakalas" 3:1 (2:0). Įvarčiai: 15, 35 ir 60 min. M. Opicas - 3:0, 77 min. A. Rimkevičius (iš 11 m baudinio) - 3:1.Panevėžio "Ekranas" - Vilniaus "Žalgiris" 1:1 (0:1). Įvarčiai: 32 min. M. Grigalevičius - 0:1, 80 min. A. Kučys - 1:1.Rezultatyviausių žaidėjų sąraše pirmauja trys futbolininkai - M. Opicas ("Kaunas"), R. Beniušis ("Atlantas") ir Š. Litvinas ("Vėtra"). Visi jie pelnė po keturis įvarčius.

Kito turo rungtynės vyks ateinantį šeštadienį. "Atlanto" futbolininkai rungtyniaus Vilniuje su "Žalgiriu".