Arnas Šidiškis - Anglijos vicečempionas

Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo atstovas Arnas Šidiškis tapo atvirojo Anglijos sunkiosios atletikos čempionato svorio iki 109 kg vicečempionu ir iškovojo svarbių taškų dėl patekimo į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Bronislavo Vyšniausko auklėtinis rovimo veiksmu iškėlė 160 kg, stūmimo veiksmu iškėlė 190 kg štangą ir 350 kg dvikovės rezultatas mūsų sunkiaatlečiui garantavo antrąją vietą.

A. Šidiškis pastaruoju metu demonstruoja vis gerėjančią sportinę formą - praėjusių metų pabaigoje Turkmėnistane vykusiame pasaulio čempionate iškovojo dešimtąją vietą.

Anglijoje vykusime turnyre buvo kovojama dėl taškų į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, tad rezultatas sunkiosios atletikos bendruomenę džiugina dvigubai.

"Mums svarbus kiekvienas kvalifikacinis atrankos turnyras. Stengiamės rinkti taškus ir kovoti dėl kelialapių į olimpines žaidynes. Mums, mažos valstybės atstovams, sunku konkuruoti su didžiųjų valstybių nariais, tačiau stengiamės kiek pajėgiame", - akcentavo Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

RINKTINĖ. Štai šie Lietuvos sunkiaatlečiai su Klaipėdos "Viesulo" sporto centro treneriu Vincu Šlevinskiu (pirmas iš dešinės) dalyvavo atvirajame Anglijos čempionate.

Anglijoje vykusiame turnyre arti medalio buvo ir Klaipėdos universiteto studentė, Anykščių sporto klubo atstovė Gintarė Bražaitė (iki 71 kg, treneris Algirdas Ananka). Ji išrovė 86 kg, išstūmė 106 kg ir galutinėje rikiuotėje liko ketvirta (dvikovės rezultatas - 192 kg).

Dar atvirajame Anglijos čempionate dalyvavo Klaipėdos sporto klubo atstovai - triskart Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis (iki 96 kg) ir Indrė Didžklapytė (per 87 kg).

Ž. Stanulis rovimo rungtyje iškėlęs 155 kg liko trečias, tačiau patyrė peties traumą ir stūmimo rungtyje nebedalyvavo.

Panaši situacija susiklostė ir I. Didžklapytei. Ji išrovė 90 kg, pajuto peties skausmus ir stūmimo rungtyje nebeįveikė pradinio svorio - 105 kg.

Ž. Stanulio svorio grupėje buvo tituluotų sunkiaatlečių, tarp kurių net dukart olimpinis čempionas iš Kazachstano Ilja Iljinas.

Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė, kurios pagrindą sudaro Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo atstovai, šią vasarą planuoja dalyvauti dar viename kvalifikaciniame atrankos į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes atrankos turnyre. Šis turnyras vyks rugpjūčio mėnesį Vokietijoje, Meiseno mieste.

Vienos svarbiausių šių metų sunkiaatlečių varžybų vyks rugsėjo mėnesį Tailande, Patajoje, vyksiantis pasaulio suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionatas.

Klaipėdos universiteto studentė Gintarė Bražaitė svorio iki 71 kg varžybose liko per plauką nuo medalio - ketvirta. Jos dvikovės rezultatas - 192 kg.