Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas septintajame Dakaro ralio etape - 22-as

Pietų Amerikoje vykstančio 38-ojo Dakaro ralio septintajame etape pirmadienį lietuvių Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas ("Toyota Hilux") užėmė 22-ąją vietą.

Etapo nugalėtoju tapo čempiono titulą ginantis 12 kartų Dakaro ralio čempionas prancūzas Stefanas Peteranselis (Stephan Peterhansel, "Peugeot"). Jis 161 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 54 min. 8 sek.

Antrąją vietą užėmė devyniskart pasaulio ralio čempionato (WRC) nugalėtojas prancūzas Sebastianas Loebas (Sebastien Loeb, "Peugeot", + 48 sek.), trečiąją - Pietų Afrikos Respublikos (PAR) lenktynininkas Ženjelis de Vijeras (Giniel de Villiers, "Toyota", +3.33).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 29 min. 21 sek.

"Šiandienos tikslą įgyvendinom - turėjome išsaugoti automobilį, bet pakilti iki tų pozicijų, kur pagal greitį turime būti. Visą trasą nedarėm klaidų - Darius puikiai rodė kelią, mašina veikė be priekaištų, tai ir rezultatas atitinkamas, - po finišo teigė A. Juknevičius. - Dabar mašina keliauja į uždarą parką, o mes kartu su visais lenktynininkais į stovyklą. Antradienį laukia labai sunki diena, gali būti, kad grįšime su tamsa. Nepaisant to, rytoj stengsimės dar pasigerinti poziciją".

Šis etapas yra maratoninis, todėl lenktynininkai po finišo negalės naudotis mechanikų paslaugomis. Iš viso dalyviams reikėjo įveikti 622 km nuo La Paso iki Ujūnio, o greičio ruožą turėjo sudaryti 322 km, tačiau dėl prastų orų sąlygų greičio ruožas buvo sutrumpintas dvigubai.

S. Peteranselis lieka lyderiu bendroje įskaitoje. Antrąją vietą užima S. Loebas (+1.57), trečiąją - ispanas Nani Roma ("Toyota", +11.07).

A. Juknevičius (+7:11,04) iš 27-osios vietos pakilo į 26-ąją.

Motociklų klasėje pirmadienį greičiausias buvo amerikietis Rikis Breibekas (Ricky Brabec, "Honda") - 2 val. 2 min. 5 sek. Antrąją vietą užėmė portugalas Paulas Gonsalvešas (Paulo Goncalves, "Honda", +3.49), trečiąją - britas Semas Sanderlenas (Sam Sunderland, KTM, +4.43).

S. Sunderlenas išliko bendrosios įskaitos lyderiu. Jis 17 min. 45 sek. lenkia antroje pozicijoje esantį čilietį Pablą Kintanilją (Pablo Quintanilla, "Husqvarna").

Keturračių klasėje nugalėjo rusas Sergejus Kariakinas ("Yamaha"). Jis tapo lyderiu ir bendroje įskaitoje.

Sunkvežimių varžybose greičiausias buvo rusas Dmitrijus Sotnikovas ("Kamaz"), o bendroje įskaitoje lyderiu išliko olandas Gerardas de Rojus (Gerard de Rooy, "Iveco").

Aštuntajame etape antradienį dalyviams teks važiuoti 892 km iš Bolivijos Ujūnio miesto į Saltą (Argentina). Greičio ruožą sudarys 492 km.